اندروید تنها چیزی که بود که تماما در گوگل I/O به آن پرداخته شد. همچنین اندروید ویر ویژه برنامه نویسان و برنامه های گوگل در مورد خودرو و تلوزیون از جمله موارد دیگری بودند که در گوگل I/O به آنها پرداخته شد. اما گوگل صحبتی از آن چیزهایی که سال ها برای ساخت و ترویج انها فعالیت نموده بود و ما انتظار شنیدن اخباری درباره ان داشتیم، نکرد.

اما می توانیم به 10 مورد مهم در این باره اشاره نماییم:

اندروید سیلور: این پروژه در واقع تلاش گوگل برای دادن سفارش به شرکت های بزرگ و مهم جهان برای ساخت اسمارت فون های پیشرفته اندرویدی است. قرار است این گوشی ها توسط حامل های شبکه موبایل عرضه شوند. بسیاری معتقدند اندروید سیلور تا سال 2015 جایگزین پروژه نکسوس سازی می شود.

زمان عرضه موتو 360 : سامسونگ و ال جی اسمارت واچ های اندروید ویر خود را ساختند و در I/O به نمایش گذاشتند و اعلام کردند این محصولات همکنون در دسترس است اما گوگل با به نمایش گذاشتن موتو 360 تنها به این بسنده کرد که در همین تابستان این اسمارت واچ را عرضه خواهد شد و از دادن تاریخی مشخصدر این باره خودداری کرد.

اندروید نیربای: پروژه جدید نزدیک یابی با نام اندروید نیربای بسیار شبیه به سرویس اپل موسوم به iBeacons است. شایع شده بود که در گوگل I/O امسال در این باره بیشتر صحبت می شود اما خبری از ارائه ویژگی های این سرویس نبود. به نظر این سرویس در اندروید جدید گوگل موسوم به اندروید L جای داده خواهد شد.

عینک گوگل: ممنوعیت استفاده از عینک گوگل  به یک نگرانی برای این شرکت تبدیل شده است. اخیرا در انگلستان اعلام شده که کسی حق استفاده از این عینک را در سینماهای این کشور ندارد. این اولین بار از معرفی گوگل گلس است که صحبتی از آن در گوگل I/O نمی شود. از طرفی خبرها از اپگرید این عینک به رم 2 گیگابایت خبر می دهد که احتمالا برای I/O امسال آماده نشده بود.

نکسوس بعدی: روش جدید اندروید سیلور و همچنین روش جدید گوگل برای معرفی اندروید جدید خود موسوم به اندروید ال همه را به این فکر انداخته است که احتمالا خبری از نکسوس جدید نخواهد بود. اما اخیرا یکی از مدیران ارشد پروژه نکسوس اعلام کرده بود که فعلا برنامه گوگل توقف تولید نکسوس نیست. شایعاتی در مورد ساخت تبلت جدید نکسوس توسط اچ تی سی نیز به گوش می رسد.

پروژه تانگو و آرا: دید سه بعدی توسط اسمارت فون موسوم به تانگو، اگرچه دارای یک غرفه بزرگ در خلال مراسم بود اما در سخنرانی های گوگل هیچ جایگاهی نداشت. تلفن ماژولر گوگل موسوم به پروژه آرا نیز از غایبان سخنرانی گوگل بود.

آپدیت سیستم عامل کروم: در جریان سخنرانی به سیستم عامل لپ تاپی گوگل موسوم به کروم بهای بسیار کمی داده شد. اما بطور رسمی گویا قرار نیست آپدیتی جدیدی فعلا برای کروم بوک ها برای اجرای اپ های اندرویدی بیرون داده شود.

اندروید هوم: هر جا که قدم می گذاشتید صحبت از اندروید ال بود. شاید گوگل بیش از اندازه اندروید ال را تاریخی می داند. در این مراسم صحبتی از بکار گیری اندروید در خانه های هوشمند ما نبود! البته اندروید تی وی و اندروید کار و اندروید ویر را شاید بتوان گریزی به زندگی شخصیمان به حساب اوریم اما اندروید هوم غایب مهمی در جریان گوگل I/O بود.

اندروید استودیو: اواخر سال پیش گوگل  ابزاری که به توسعه دهندگان فضایی اختصاصی برای ساخت اپ می داد را ارائه کرد. این ابزار در حالت بتا قرار دارد و گوگل هیچ صحبتی از آن نکرد.

گوگل پلاس: دیگر غایب گوگل I/O شبکه اجتماعی گوگل یعنی گوگل پلاس بود. این بی توجهی گوگل به این  شبکه اجتماعی به برخی شایعات در مورد تنزل برنامه ریزی های سرویس های گوگل با خروج Vic Gundotra دامن می زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *