با ابزار جدید گوگل شما یک کارشناس تاریخ و هنر می شوید

گوگل به تازگی از اپلیکیشن Art and Culture دوباره رونمایی کرد. اگر به طور خلاصه بخواهیم درباره نسخه قبل توضیح بدهیم، شما میتوانید دریک پایگاه داده وسیع (که گوگل مدت هاست در حال ایجاد آن است) شامل تمامی اطلاعات از هنر باستان تا هنر انتزاعی معاصر، جستجو کنید. جالب است بدانید که شرکت گوگل از دوربین گیگاپیکسلی اش دراین طرح استفاده کرده است.

اما نسخه امروز از اکتشاف، یک عنصر مهم ساخته است. شما می‌توانید میان انواع مختلف هنری اعم از کفش، طلا و غیره جستجو کنید وهنرها را بر اساس دوره زمانی یا رنگ آن ها تماشا کنید. این اپلیکیشن تازه همچنین حاوی سرمقاله است تا به شما کمک کند هر روز با مضامین جدید آشنا شوید و یک کانال در یوتیوب دارد که می توانید آن را دنبال کنید. ضمنا شما می توانید از یک هدست واقعیت مجازی استفاده کنید تا اماکن متنوع و مهم در معابرفرهنگی – هنرخیابانی مدرن یا حتی معابد یونان باستان – را سیاحت کنید.

این اپلیکیشن شامل اطلاعات موزه های محلی همچون ساعات بازدید، مسیر و نمایشگاه های درحال اجرا است. حتی می توانید از یک «شناساگر هنر» استفاده کنید تا اطلاعات اختصاصی هر اثر هنری را به شما نشان دهد. این شناساگر در حال حاضر تنها در ۳ موزه در دسترس است:

  • Dulwich Picture Gallery در لندن
  • Art Gallery of New South Wales در سیدنی
  • National Gallery of Art در واشینگتون

ولی ما تصور می کنیم که به زودی به سایر موزه ها نیز خواهد رسید.

به عنوان کسی که فکر می‌کند هنر بسیار جذاب است اما من اهلش نیستم، این اپلیکیشن بسیار خوب به نظر می‌رسد که قصد دارد تا ما آدم های غیرمتخصص را به هنر بیش از پیش نزدیک‌تر کند. در حال حاضر نسخه بروزرسانی شده این برنامه برای اندروید و iOS در دسترس است.

gt_googleplaygt_appstore

درآخر بد نیست که به ویدئو معرفی این اپلیکیشن جذاب و هیجان انگیز گوگل نگاهی بیندازیم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *