شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال محبوب شدن بیش از فیسبوک بوده و قصد کناره گیری را نیز ندارد. اینستاگرام در اوایل سال جاری اعلام نمود که می خواهد محتوا را خلاف ترتیب زمانی و بر اساس اهمیت آن نمایش دهد. این عمل بیشتر شبیه محتوای فیسبوک خواهد شد که پست های با اهمیت و آنچه که کاربر بیشتر علاقمند است را بالاتر از باقی پست ها به نمایش در آورد.

حال اینستاگرام خبر از به کار گیری این تغییر برای همه کاربران خود را داده است. از هم اکنون کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود پست ها را براساس سلیقه خود در بالاتر از دیگر پست ها مشاهده نمایند. البته این که چگونه اینستاگرام پست های محبوب را شناسایی می کند در حقیقت بر مبنای علاقه شما نسبت به عکس‌های متفاوت و همچنین علاقه جمعی دیگران خواهد بود. هرچند بسیاری از مردم در این خصوص ناراضی خواهند شد اما آنها گفته اند که همه چیز درست خواهد شد.

Deal-with-it-Instagram

اینستاگرام هر روز تغییراتی را در خود حاصل می کند تا محبوب‌تر از گذشته شود. بیشتر افراد مایلند تصاویر پرطرفدار یا از این دست را به جای پست های جالب مشاهده نمایند. به گفته این شرکت بیش از 70 درصد پست ها توسط افراد مشاهده می شود و 30 درصد دیگر بی توجه کنار گذاشته می گردد.

در فیس‌بوک، مسئله زمان بیشتر از اینستاگرام مورد توجه است ولی با این الگوریتم ترتیب جدید، بازهم حجم انبوهی از پست‌های دیگران را می‌بینیم اما صرفاً مطالب مورد علاقه یا مورد توجه در الویت بالاتری برای تماشا قرار می‌گیرند. این کار بیشتر باعث ایجاد تنفس و تفکیک مطالب بر اساس اهمیت آنها خواهد بود.

از زمانی که اینستاگرام به طراحی مجدد مینیمالیستی روی آورد زمان کمتر مورد توجه بوده و جابجا کردن محل نمایش تاریخ به انتهای نظرات خود گواه بر این امر است. همچنین در ماه مارس، زمانی که چنین تغییری را برای بخش کوچکی از کاربران ایجاد کرد شاهد موفقیت هایی بود و در این باره توضیح داد:

مردم مایل بودند عکس های بیشتری به اشتراک گذاشته و بیشتر با دوستان و افراد به گفتگو و صحبت بپردازند که نشانی از فعال بودن آنهاست.

البته بهترین و ساده ترین راه انتخاب نوع نمایش براساس نظر کاربران است، به شکلی که همچون فیس‌بوک کاربران اجازه انتخاب نوع ترتیب نمایش محتوا را داشته باشند. اما تا آن زمان، باید منتظر ماند تا بازخورد این تغییر اینستاگرام مشاهده شود و در صورت بازخورد منفی قطعا این شرکت فکر دیگری به کار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *