آیا این گجت پوشیدنی افسردگی را تشخیص می دهد؟
نوشته شده توسط

آیا این گجت پوشیدنی افسردگی را تشخیص می دهد؟

به تازگی دانشگاه ایالتی میشیگان در همکاری با آزمایشگاه بل دستگاه پوشیدنی را توسعه دادند که قادرست دیابت، چاقی، آسم یا حتی افسردگی را در افراد تشخیص دهد. این دستگاه HeadScan نام داشته و به سر متصل می شود و با ارسال امواج رادیویی از بسیاری چیزها اطلاعات بدست می آورد.

HeadScan می تواند اطلاعاتی چون خوردن، آشامیدن، سرفه، صحبت کردن و برخی دیگر را دردسترس پزشک قرار داده تا مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. می ژانگ، استادیار و مدیر پروژ در گفتگو با MSU اظهار داشت:

HeadScan با استفاده از سیگنال های بی سیم رادیویی از فعالیت های هدفمند انسان ها، اطلاعات کسب کرده و با ارائه راه حلی، موانع موجود بر سر فناوریهای پوشیدنی فعلی را بر می دارد.

پزشکان با این دستگاه خواهند توانست برای بیماران مبتلا به چاقی برنامه رژیم غذایی ایجاد کرده یا بیماران مبتلا به افسردگی را درمان کنند. ژانگ در ادامه افزود:

نظارت روی رژیم غذایی اهمیت دارد اما اگر بتوان همه چیز را نظارت کرد، قطعا برای انسان خوب خواهد بود. خوشبختانه در حال حاضر کامپیوترها آن را ممکن کردند.

نظارت چالش برانگیز در گذشته

تجهیزات نظارت بر سلامتی در گذشته علاوه بر دست و پا گیر بودن، بسیار مزاحم هم بودند. اما HeadScan ابعاد و وزن کمی داشته که اطلاعات بزرگی در دست می دهد. ژانگ معتقدست این دستگاه خواهد توانست موجب بهبود زندگی افراد شود.

او افزود:

فناوری جدید با استفاده از دوربین و میکروفون به اندازه گیری پرداخته و صدای شما را به گوش دیگران می رساند. چنین روشی حریم خصوصی بهتری را به ارمغان خواهد آورد.

در آزمایشات پزشکی، فناوری های پوشیدنی بهتر آزمایش بوده و نتیجه خوبی را بدست خواهند آورد. با این حال بایستی منتظر ماند عاقبت HeadScan چگونه خواهد توانست کمکی برای پزشکان محسوب شود.

علم هر روز در حال پیشرفت است و انتظار داریم در آینده فناوری های پیشرفته تری را شاهد باشیم.

0 ۰ 38900 08 ژوئن, 2016 اخبار, جهان ژوئن 8, 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو