همه چیز در مورد نحوه استفاده از امکانات اینستاگرام برای تجارت
نوشته شده توسط

همه چیز در مورد نحوه استفاده از امکانات اینستاگرام برای تجارت

چگونه شبکه اجتماعی موردنظرتان را انتخاب می کنید؟ همان طور که می دانید هزاران شبکه اجتماعی مختلف وجود دارد. آیا شما عضو توییتر هستید؟ فیس بوک چطور؟ گوگل پلاس؟ لینکدین؟ پینترست؟ تامبلر؟ اینستاگرام؟ واین؟ توانایی عضویت و مدیریت هم زمان چند شبکه اجتماعی را دارید؟

اینستاگرام یکی از قوی ترین شبکه هاست. اگر علاقه ای به آمار و ارقام دارید این چند خط را بخوانید: اینستگرام ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که روزانه حجم زیادی محتوای تصویری تولید می کنند و مانند آن در هیچ شبکه اجتماعی وجود ندارد. اینستگرام یکی از ۱۰ اپلیکیشن برتر  در لیست محبوب ترین اپلیکیشن های تلفن های همراه هوشمند است و هم چنان نیز در حال پیشرفت و بهبود جایگاهش در این لیست می باشد.

instagram

به مرور، شرکت ها مجبور شدند علاوه بر فیس بوک و توییتر، عرصه ی دیگری برای تبلیغات خود داشته باشند. تصمیم گیری برای انتخاب سومین محل بین گوگل پلاس، لینکدین، پینترست یا اینستاگرام است. آن دسته از افرادی که از اینستاگرام برای زندگی روزمره شان استفاده می کنند، راحت تر تصمیم می گیرند که از آن برای مقاصد تجاریشان نیز استفاده کنند.

و سوالی که مطرح می شود: چگونه از اینستگرام برای تجارت بهتر سود ببریم؟

چگونه شروع کنید

شما می توایند اپلیکیشن اینستاگرام را برای سیستم عامل های اندروید و iOS دانلود کنید یا صرفاً از وب سایت اینستاگرام برای دنبال کردن کاربرها و مشاهده عکس هایشان استفاده کنید. اما برای ادیت کردن عکس های خود و همچنین آپلود کردن آن ها، فقط و فقط باید از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید و این قابلیت در وب سایت موجود نیست.

برای «افتتاح» یک حساب کاربری در اینستگرام، راه های خلاقانه ی مختلفی وجود دارد. برای مثال فروشگاه البسه ی Kooples یک شمارش معکوس روزانه را برای افتتاح اینستاگرام خود انتخاب کرد.

instag2
سایز دقیق عکس ها برای حساب اینستاگرام

عکس ها در اینستاگرام باید به صورت مربع دربیایند. هم چنین عکس حساب کاربری شما ۱۱۰  در ۱۱۰ پیکسل است.

سایز استاندارد برای عکس هایی که منتشر می کنید ۶۱۲ در ۶۱۲ پیکسل باید باشد

شما می توانید تا سایز ۲۰۴۸ پیکسل، هر عکسی منتشر کنید. عکس شما با اندازه های مختلف، در جاهای متفاوتی از وب سایت به نمایش درخواهد آمد. برای مثال یک طرح به شکل کاشی از هفت عکس محبوب اخیر شما، بالای پروفایلتان قرار می گیرد. بزرگ ترین عکس در این موزائیک، ۴۰۹ در ۴۰۹ پیکسل است. در صورتی به تازگی به اینستاگرام آمده اید، به محض این که هفت عکس اولتان را منتشر کنید، طرح موزائیکی بالای پروفایلتان به نمایش خواهد آمد.

instagram-profile

چه ابزارهای تحلیل کننده ای برای اینستگرام وجود دارد؟

مثل توییتر و فیس بوک، ابزارهایی برای اینستاگرام هم وجود دارند که به شما کمک می کنند از این اپلیکیشن بهره ی بیش تری ببرید. دو ابزار برتر در این باره از این قرارند:

Iconosquare – یک راه حل فوق العاده و البته مجانی! ایکونو اسکوئر به شما اجازه می دهد وارد اینستگرام شوید و هم چنین اطلاعات بسیاری در مورد حساب کاربری شما، ارتباطاتتان، جداول ارتقا، نرخ مشارکت، زمان مناسب برای ارسال عکس و خیلی چیزهای دیگر را در اختیارتان قرار می دهد. 

instg4

TOTEMS Analytics – به طور ویژه برای برندهای مختلف طراحی شده است. با پرداخت ۱۴۹ دلار در ماه، می توانید از یک نوارابزار تحلیلی برای اینستاگرام، نظارت گر هشتگ ها و… استفاده کنید.

instg5

اگر مانند برندهای بزرگ دنیا، به دنبال موفقیتی بزرگ برای حساب اینستگرام خود هستید می توانید از آماری که آن ها استفاده می کنند، بهره ببرید. سیبل هریس، پاییز گذشته گزارش جامعی درمورد ۵۰۰ شرکت موفق در اینستگرام ارائه داد. وی به این نکته دست یافت که برندهای بزرگ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر دنبال کننده، ۳۷ لایک و کامنت دریافت می کنند. به همین ترتیب:

– اگر شما ۱۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید، ۳۷ لایک و کامنت خواهید داشت.

– اگر شما ۵۰۰ دنبال کننده داشته باشید، انتظار ۱۹ لایک و کامنت داشته باشید.

– اگر شما ۵۰۰۰ دنبال کننده داشته باشید، ۱۸۵ لایک و کامنت خواهید داشت.

در حساب کاربری پارسیش در اینستگرام http://instagram.com/parsish_com تعداد دنبال کننده ۶۳ نفر است که طبق این استاندارد باید حدود ۲ لایک و کامنت به ازای هر پست داشته باشیم.

به نسبت لایک به کامنت نیز توجه داشته باشید. TOTEMS Analytics، یک سرویس تحلیل کننده ی اینستاگرام، این نسبت را یک کامنت به ازای هر ۱۰ لایک ارزیابی می کند.

بهترین زمان برای ارسال عکس

اپلیکیشن های مختلفی، بهترین زمان ارسال پست در شبکه های اجتماعی مختلف را بررسی کرده اند. این زمان طلایی برای اینستاگرام ساعت ۵ تا ۶ عصر آخر هفته ها و ساعت  ۸ شب در روز اول هفته است. به اضافه این که ساعت ۶ هرروز نیز زمان مناسبی است. در تصویر اینفوگرافیک زیر، اینستاگرام در وسط قرار دارد:

instg6

طبیعت موبایل-محور اینستگرام، زمان بندی های آن را نسبت به توییتر و فیس بوک متفاوت می کند که در آن ها، وب سایت در طول روز از طریق یک کامپیوتر قابل مشاهده است (اینستاگرام نیز از طریق وب سایت قابل مشاهده است، اما انتخاب اول کاربران برای سر زدن به عکس های اینستاگرام از طریق تلفن همراهشان ست). همین دسترسی راحت تر به اینستاگرام از طریق تلفن همراه، باعث می شود بهترین ساعت مراجعه در منحنی زمان بندیش، قوس کم تری داشته باشد. چون در اکثر ساعات شبانه روز کاربران قادر هستند دست به جیب یا کیف خود ببرند و از طریق تلفنشان به اینستگرام سر بزنند.

از دید دیگر، شما بهتر است زمانی را برای ارسال عکس هایتان انتخاب کنید که مردم کم تر فعال هستند. وقتی که دارند ساندویچشان را می خورند و بیکارند و شروع به چرخیدن در اینستگرام می کنند. شما باید آدم ها را وقتی زمان آزاد دارند گیر بیاورید.

نظریه دیگر در مورد زمان ارسال عکس، با در نظر گرفتن «تاثیر نیمه شبانه» است. در واقع شما زمانی پست هایتان را ارسال می کنید که هیچ فرد دیگری در حال ارسال نیست و کم ترین تداخل در کار شما وجود دارد. اگر قصد دارین از این زمان بندی های طلایی استفاده کنید، برای شروع از ساعت های خاصی که ابزارهای آماری ذکر کرده اند استفاده کنید و سپس به ساعت دلخواه خود نزدیک تر شوید.

هشتگ ها در اینستاگرام چگونه کار می کنند؟

شاید بهترین و تنها راه برای اینکه عکس هایتان را در معرض نمایش بگذارید این است که از هشتگ استفاده کنید. هشتگ ها به شما کمک می کند که عکستان توسط افراد بیشتری دیده شود. یعنی افرادی که شمارا فالو نمی کنند و فقط از راه جست و جو به عکس شما دسترسی پیدا می کنند. همچنین روش بسیار مناسبی برای طبقه بندی عکس هاست مخصوصا اگر از اینستاگرم برای تجارت و خرید و فروش کالا استفاده می کنید.

در واقع این دو گزینه ی جست و جو و طبقه بندی شرایط مناسبی برای استفاده از هشتگ ها به وجود می آورند. می توانید از هشتگ های مربوط و معروف برای تگ کردن استفاده کنید یا از هشتگ برند ها استفاده کنید.

هشتگ های مربوط و معروف آن هایی هستند که با کلمات کلیدی عکس شما مطابقت دارند یا در میان اجتماع معروف و شناخته شده هستند. یک راه سریع برای اینکه بفهمید چه هشتگی برای عکس شما مناسب است این است که با تگ هایی که در ذهنتان دارید سرچ کوچکی انجام دهید. در این صورت متوجه می شوید محبوبیت هشتگ چقدر است و عکس شما در رقابت با بقیه ی عکس ها کجا قرار می گیرد.

دربین تگ های محبوب ، اینستاگرم تعدادی تگ متداول دارد که مرتبا توسط کاربران استفاده می شود. برای تگ بیشتر Webstagram یک لیست از صد تگ برتر که اخیرا استفاده شده اند در بر می گیرد. مثل :

 • #throwbackthursday یا #tbt
 • #ootd یا لباس امروز من
 • #selfie
 • #FromWhereIStand

فردی به نام Dan Zarrella تحقیقی انجام داد تا به این نتیجه برسد که هشتگ ها تا چه اندازه روی تعداد لایک شدن عکس ها تاثیر دارند. تجزیه و تحلیل او هزار عکس را در بر گرفت. وی متوجه شد موثرترین هشتگ  «طبیعت» بوده است.

instg7

هشتگ برندها، می تواند کمکی برای شرکت ها از جانب کاربران باشد. به این صورت که یک شرکت کمپینی تشکیل می دهد و طرف داران خود را تشویق به ارسال عکس می کند. از طرف داران خواسته می شود روی عکس هایشان «تگ» مورد نظر شرکت را استفاده کنند. گروه بازاریابی شرکت، با دنبال کردن این هشتگ ها، عکس های کاربران را پیدا می کنند و به این ترتیب این عکس هایی که کاربران ارسال کرده اند، خود باعث پیشرفت آن شرکت می شوند.

Lululemon از این ویژگی برای تبلیغ هشتگ خود، #thesweatlife استفاده کرد. عکس های ارسالی ِ منتخب روی وب سایت او نمایش داده شد.

insgt8

استفاده از چه تعداد هشتگ برای هر عکس کافی است؟

آیا می دانستید اینستاگرام برای استفاده از هشتگ هایی که روی عکس به کار می برید، محدودیت قائل است؟ یعنی قادرید تا سقف ۳۰ هشتگ استفاده کنید.

بعضی معتقدند قانون طلایی هشتگ، استفاده از ۵ هشتگ برای هر عکس است. این محدودیت منطقی است؛ چرا که ۵ هشتگ این امکان را به شما می دهد که به اجزای مهم عکس اشاره کنید و توصیف تر و تمیز و قابل فهم و مناسبی ارائه کنید. از دید یک دنبال کننده، ۵ هشتگ یا کم تر مناسب است.

اما برای اخذ لایک بیش تر، چه تعداد هشتگ بهتر است؟

مکس، بیش از ۱۲۰.۰۰۰ عکس کاربران در اینستاگرام را تجزیه و تحلیل نمود تا به رابطه ی موجود بین هشتگ و تعداد لایک دست یابد. او به نتایج جالبی رسید: هر چه هشتگ بیش تری به کار ببرید، لایک بیش تری نصیب شما خواهد شد.

instg8

آمار مکس نشان می دهد که استفاده ی حداکثری از هشتگ، تعداد لایک را افزایش می دهد. با این حال، استفاده از هشتگ تاثیر مطلوبی بر دنبال کننده های شما ندارد. در نهایت انتخاب بین عکس پر لایک و راضی نگه داشتن دنبال کننده ها، کاری دشوار است.

عکس های منتشر شده در اینستاگرام، در توییتر و فیس بوک چگونه نمایش داده می شوند؟

اینستاگرام به شما اجازه می دهد وقتی قصد دارید عکس خود را ارسال کنید، آن را به طور خودکار به حساب توییتر و فیس بوک خود نیز بفرستید. این عکس ها، در هر شبکه اجتماعی به گونه ای متفاوت دیده می شوند.

در فیس بوک، عکس های شما به همان صورت که در اینستاگرام دیده می شود، قابل مشاهده است. و همه ی توضیحات، لینک ها و هشتگ های شما به همان صورتی که شما نوشته اید ظاهر خواهند شد.

اما در توییتر، داستان کمی متفاوت است. عکس ها به صورت مستقیم قابل مشاهده نیستند و پست های اینستاگرامی شما به صورت لینک نمایش داده می شوند. توضیحات شما پای عکس، به طور خلاصه نشان داده می شوند و درکنار آن لینکی برای دسترسی به عکس اصلی در اینستگرام قرار دارد.

چگونه از طریق کامپیوتر، عکس ارسال کنیم؟

شما به دلایل بسیار ممکن است عکس مورد نظرتان را در کامپیوترتان داشته باشید و بخواهید به اینستاگرام ارسال کنید. بعضی برندها تمایل دارند عکس هایشان با دوربین هایی با کیفیت بالا گرفته شود. برخی ترجیح می دهند با نرم افزارهای گرافیکی عکسی بسازند. شما هم چنین می توانید عکستان را به کمک نرم افزارها بهبود ببخشید.

خوشبختانه بارگذاری بسیار ساده است.

کاربران اندروید، می توانند موبایل را به کامپیوتر وصل کرده و عکس ها را انتقال دهند.

کاربران iOS، می توانند به iCloud متصل شوند و عکس ها را از دسکتاپ به Cloud بارگذاری کنند و سپس به اینستگرام انتقال دهند.

یک حساب کاربری اینستگرام که عکس های بارگذاری شده ی بی نظیری دارد، GoPro است. شرکت، عکس هایی که توسط دوربین GoPro گرفته شده را انتخاب می کند و در اینستگرام به نمایش می گذارد.

Untitledچگونه مسابقات اینستاگرامی ترتیب دهیم

مسابقه ها راهی مناسب برای جذب دنبال کننده های هرچه بیش تر است. در صورتی که همه ی مسائل را در نظر داشته باشید. وبلاگ تجزیه و تحلیل TOTEMS دستورالعمل ساده ای برای ترتیب دادن مسابقه اینستگرامی موفق ارائه کرده است:

– هدف گذاری کنید.

– ضوابط مشخصی تعیین کنید.

– از یک هشتگ خاص برای مسابقه استفاده کنید.

– روش مناسبی برای انتخاب برنده ها در نظر داشته باشید.

– برای شرکت کننده ها قوانینی تعیین کنید.

– برای تبلیغ و پیش برد مسابقه، فعال باشید.

– از مسابقه حمایت کنید.

– با شرکت کننده ها همراه باشید.

بهترین ابزارهای کمکی اینستاگرام کدام اند؟

علاوه بر فیلترها و ابزارهای در دسترس موجود در خود اینستگرام، تعدادی اپلیکیشن دیگر نیز وجود دارند که به شما اجازه می دهند عکس های خود را ویرایش کنید و به اینستگرام بفرستید. نمونه ای بهترین ها:

 • Instaframe: برای کادر بندی عکس ها
 • Squareready: عکس های مثلثی را بدون بریدن، به مربع تبدیل می کند
 • Picfx: با بیش از صد فیلتر و افکت
 • Camera+: اپلیکیشن عکاسی و ویرایش عکس

چه فرقی بین فیلم ها در اینستگرام و واین وجود دارد؟

این دو سرویس برای انتشار ویدیو، یکی پس از دیگری در سال ۲۰۱۳ در دسترس عموم قرار گرفتند و Vine پیش از اینستگرام به عرصه پا گذاشت. از آن زمان تا به حال رقابت سختی بین این دو سرویس وجود داشته است. بزرگ ترین شباهت این دو، مختصر بودن و محدودیت زمانی ویدیوی ارسالی است. ویدیوهای اینستگرام، باید ۱۵ ثانیه ای باشند. Vine محدودیت ۶ ثانیه ای را برای ویدیوهایش در نظر گرفته است.

هردو اپلیکیشن، این امکان را به شما می دهند که صحنه هایی از فیلم را جدا کنید و در کنار هم قرار دهید تا یک فیلم کامل بدست آید.در هردو اپلیکیشن شرایط صداگذاری وجود دارد. اما تفاوت هایی هم دارند که به شرح زیر است:

– فیلم های اینستگرامی قابلیت فیلتر گذاری دارند درست مثل عکس های اینستگرامی.

– فیلم های اینستگرامی در فیسبوک به خوبی قابل مشاهده هستند اما فیلم های Vine در توییتر بهتر دیده می شوند.

– اینستگرام ۲۰۰ میلیون کاربر دارد در حالیکه Vine تنها ۴۰ میلیون کاربر فعال دارد.

چگونه می توانم برای کسب و کارم از اینستگرام بهترین استفاده را ببرم؟

تا به امروز ویژگی های بسیاری برای استفاده از اینستگرام در کسب و کار مشخص شده اند و روش های زیادی هم برای بهترین استفاده از اینستگرام وجود دارند.

برای مثال در حساب کاربری buffer در اینستگرام ، هر فردی از گروه یک هفته ی کامل به انتشار عکس های خود تحت عنوان Week In The Life series می پردازد و دنبال کردن این عکس ها بسیار هیجان انگیز است.

Untitled

اینستگرام به شما این فرصت را می دهد تا آزمایش کنید و بازی کنید و از امکانات بیشترین و بهترین استفاده را ببرید مثل استفاده از هشتگ های متداول مثل #tbt یا راه اندازی یک مسابقه یا انتشار عکس های پشت صحنه از شرکت محل کارتان.

مرتبا عکس پست کنید اما سعی نکنید دنبال کننده هایتان را سمت محصولات یا برندتان هل دهید.

سعی کنید از فواید محصولتان و افرادی که در حال استفاده از آن هستند عکس منتشر کنید. عکس محصول را به تنهایی منتشر نکنید.

اینستگرام ویژگی های دوست داشتی بسیاری دارد و پتاسیل زیادی برای  تبلیغ محصول به همراه می آورد. همچنین راه تروتمیزی برای معرفی شرکت و ساختن یک رابطه مستحکم با کاربران است.

14 ۱۲۲ 1875630 06 جولای, 2014 انتخاب سردبیری, مقالات, وب جولای 6, 2014

122 نظر

 1. علیرضا

  با سلام خدمت دست اندرکاران پارسیش. از این مقاله کامل و زیبای شما سپاسگزارم. واقعا مفید بود. دوست دارم بیشتر در مورد جزئیات این اپ بدونم. و ارسال عکسها برام جذاب تر بشه.
  یک سوال هم دارم. زیر برخی عکسها نوشته شده based on people you follow اول اینکه چه مزیتی داره و دوم چگونه میشه نوشت ?
  باز هم ممنون.

  پاسخ
 2. تجارت الکترونیک پیشتاز

  کاملترین مقاله ای که در مورد اینستاگرم مطالعه کردیم این مقاله بود.اما واقعا نیازه که مقالات انگلیسی بومی سازی بشن و اطلاعات ارائه شده در مورد فضای اینستاگرام در ایران باشه.
  به هر حال از ارائه این مطلب مفید تشکر می کنم.

  پاسخ
 3. دنبالک: تجارت اینستاگرامی - فالوور شاپ

 4. افسانه

  سلام میخواستم بدونم میشه پست هایی رو که در اینستگرام حذف کردم رو دوباره بازیابی کنم لطفا جواب بدید خیلی نیاز دارم تشکر

  پاسخ
 5. علی صباغ

  تبلیغ در اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی محبوب ایرانیان ، فرصتی بسیار مغتنم را برای عرضه خدمات و محصولات برندها و کسب و کارهایی که با عموم مردم سر و کار دارند فراهم کرده است. مطلب بسیار جالبی بود. در این خصوص تیم ما بصورت تخصصی فعالیت می کند و مشتریان بزرگی را در این عرصه به موفقیت رسانده است.

  پاسخ
  1. محمد رضا قيطاسي

   سلام
   لطفا اطلاعات بیشتری از فعالیت هایتان را به ایمیل من ارسال فرمایید
   ما قصد داریم برای گسترش بازار و دامنه مشتریان در ایران از این ابزار استفاده کنیم و نیاز به دانش متخصیصنی داریم که تجربه کافی در این زمینه داشته باشند

   با تشکر
   محمد رضا قیطاسی از ایتالیا

   پاسخ
 6. تبلیغات در اینستاگرام

  اینستاگرام رسانه ای تصویر محور است ، از این رو کسب و کارهایی که تصاویر جذابتری را تدارک ببینند شانس به مراتب بیشتری برای جلب نظر مخاطبان خواهند داشت. تولید محتوای غنی و تعاملی در کنار تبلیغات هدفمند در اینستاگرام ، شرایط را برای موفقیت شرکتها فراهم خواهد کرد. موفق باشید.

  پاسخ
  1. محمد

   سلام
   با توجه به توضیحاتی که دادید من و شرکتم که در واقع کار من همان عکاسی مد و تبلیغاتی و تیزر می باشد ممنون میشم اطلاعاتی مبنی بر اینکه چجوری می تونم باهاتون همکاری کنم قیمتها به چه صورتی هست و غیره. شماره من ۰۹۳۸۲۶۰۹۹۸۷ هست
   با تشکر راسان

   پاسخ
 7. mohammad

  سلام
  چطوری صفحه تجاری برای تجارت ایجاد کنیم؟

  ____________________________http://dinashop.eshopfa.biz _______-_____________________لطفا ایمیل کنید
  سپاس.

  پاسخ
 8. amin

  با سلام بسیار ممنون خیلی عالی بود اگر دوست داشتین به صفحه ی اینستاگرام من هم سر بزنید. متشکرم
  Mezon_italy

  پاسخ
 9. آسیه

  سلام.من میخوام از اینستاگرام واس تبلیغ مغازه لوازم آشپزخانه در یک شهر کوچک و شهرها و روستاهای اطرافش استفاده کنم،به نظر شما راه مناسبی هست؟

  پاسخ
 10. h.kp

  یک سوال چرا اینستاگرام بعضی از عکس هارو روی گوگل میزاره من اسممرو تو گوگل سرچ میکنم بعضی عکسارو میاره چطوری مانع شویم!؟

  پاسخ
 11. aida

  چطور میشه یک پیج دو ادمین داشته باشه تو ی اینستا؟
  /
  /
  لطفا جواب رو به ایمیلم ارسال کنید

  پاسخ
 12. sadaf

  سلام میخواستم بدونم موقعیت مکانی تو اینستاگرام مثل وایبر نشان دوستانم داده میشه ودیگه اینکه اگه از صفحه کسی بازدید بشه اون شخص متوجه میشه یاته

  پاسخ
 13. گلی

  سلام من توی دو تا گوشی اینستا دارم و ی پیج هم هست میخوام بدونم اگر رمز اینستامونو عوض کنیم با گوشی دیگه بازم اینستا باز میشه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟// لطفا جواب بدین ممنونم

  پاسخ
 14. سروش

  هرچند اینستاگرام کمی در تجارت تاثیر میگذاره اما اصولا برای این کار طراحی نشده، و اصلا جستجوی داخل برنامه قوی نیست و پست های اینستاگرام در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده نمیشه
  اگر واقعا برای مارکتینگ خوب بود آمازون و دیجیکالا و … میومدن تو اینستا جنس میفروختن :))

  پاسخ
 15. Yasamin

  سلام;
  تعداد پست گذاشتن روزانه در اینستاگرام چقدر است؟ آیا محدودیت دارد؟؟؟ یعنی مثلا یک پیج تبلیغاتی کا پیجی ک مسابقه برگزار میکند، در روز بیش از صد پست نمیتواند بگذارد؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 16. مهدی

  اینستاگرام الآن دیگه خیلی پیشرفت کرده و من خوشحالم که خیلی سریع اینو فهمیدم و الآن در حال فروش میلیونی هستم.

  پاسخ
 17. شاهین

  سلام من میخوام لینک اینستگرام رو داخل سایتم بزارم چیکار باید بکنم
  لطفا ایمیل بزنید

  پاسخ
 18. سید کمال باقرزاده

  بنام خدای بزرگ و خالق همه زیباییها
  هیچ کشوری با اندازه ایران ظرفیت بالا نشینی درصنعت طلا و جواهر سازی را ندارد.
  طرح کاشف- کارافرینی یک میلیونی
  با سلام و تهنیت:
  احتراما در صورت تمایل منابع انسانی یک ادرس ایمیل برای ما از کارجو بگیرید تا جهت را ه اندازی مشاغل خانگی با اموزش اینترنتی به صورت رایگان انجام گیرد
  طرح کاشف در کنار کارافرینی و کار خداپسندانه شما را ثروتمند خواهد کرد-ظرفیت یک میلیون نفر
  اموزش رایگان می باشد و فقط هر کاراموز مبلغ ۶۰۰۰ تومان برای عضویت پرداخت می کند.

  لیست رشته های اموزشی :
  – — اموزش مهارت های طلا و جواهر سازی
  – — ساخت زیورالات به صورت دستی در منزل.
  – — ساخت زیور الات به صورت کارگاهی در منزل.
  – –راه اندازی مشاغل خانگی طلا و جواهر سازی
  – — تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی (گوهر تراشی)
  – –شناخت سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی (گوهر شناسی)
  – –نحوه خرید و فروش شمش طلا و پلاتین و پلاد یوم و نقره
  – –شناخت طلا و پلاتین و نقره
  – –فروشند گی
  – –مخراجکاری
  – –ریخته گری
  – –عیار سنجی
  برای اطلاعات بیشتر به سایتهای ذیل مراجعه فرمایید
  سید کمال باقرزاده
  مدیر بازرگانی و کار شناسی رسمی طلا و جواهرات
  دارای مدرک بین المللی طلا و جواهر سازی

  Web:kamalartin661.vcp.ir
  Web:nanoartin91.vcp.ir
  e-mail:[email protected]
  @kamalartin661
  ۰۹۱۰۲۴۱۵۳۲۹

  پاسخ
 19. Ali

  سلام
  من متوجه شدم ک ی نفر دیگه از اکانت من استفاده میکنه چیکار کنم اون نتونه همچین کاری رو انجام بده..؟؟

  پاسخ
 20. لیلا ایمانی

  سلام میخواستم بدونم توی یه صفحه قفل شده تعداد فالوور هست اما تعداد پست و تعداد فالواینگ نیست خط تیره هست چرا نمیشه تعداد اونا رو دید.

  پاسخ
 21. F

  سلام ببخشید ریشات یعنس چی چجوری این کار انجام میشه
  پسج من فروش عطر و ادکلن اما نمستونم خسلس فالور جمع کنم چرا میشه راهنمایی کنید
  Instagram/kereshmeh.tarh.perfume

  پاسخ
 22. فرشاد

  Salam Man Mikham Pagamo Sabt Konam Va Medal Abi Rang Ro Pagam Basheh Ama Nemidonam Chikar Bayad Bokonam Kheili Ham Gashtam Ama Jaei Nist Ke Tozih Dadeh Basheh

  پاسخ
 23. Negin

  سلام من صفحم بازه ی نفر اینستا فالوم کرد من نمی خواستم توی لیست اون فرد باشم بلاکش کردم ولی همچنان توی صفحه ی اون فرد هستم . چیکار کنم که از تو صفحش برم .

  پاسخ
 24. دنبالک: آموزش بازیابی اکانت شده اینستاگرام Instagram | فارسی سرا

 25. مهروز غیاثی

  سلام یک سوال داشتم من شخص x را در اینستا فالو نکردم و این که خودمم هم نام اون شخص رو تو فرندام نمیبینم ولی یکی دیگه که صفحه ی منو میبینه نام شخص xجزء فالور هام هست همچین چیزی امکان داره ؟

  پاسخ
 26. saraa

  منم دقیقا همین مشکل رو داشتم زنگ زدم اِف یک ،کارشناساشون راهنماییم کردن مشکلم حل شد. شمارشون این بود :۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲

  پاسخ
 27. گوهری

  سلام ما یک آموزشگاه زبان در کرج داریم می خواهم راهنمایی کنم که چگونه در اینستاگرام تبلیغ کنم

  پاسخ
  1. صادق شکوهی

   سلام چگونه برای اموزشگاه زبان خود در اینستاگرام یا تلگرام و یا…. تبلیغ کنم.

   پاسخ
 28. سجاد

  با سلام دوستان من یک منبع غنی در مورد اموزش تمام ترفندهای اینستاگرام به شما معرفی میکنم امیدوارم مفیم واقع بشه .اسم این منبع http://www.ioonar.com هستش

  پاسخ
 29. Sheyda

  سلام امروزبه طورناگهونی ازپروفایلم خارج شدم و وقتی میخوام واردپروفایل اینستام شم میگه شما ازشرایط استفاده انجمن پیروی نکردیدحسابتون غیرفعال شده…چکارکنم؟

  پاسخ
 30. تبلیغات در اینستاگرام

  اگر برای حضور جدی در اینستاگرام آماده هستید باید در وهله نخست اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص کنید و سپس با برنامه ریزی علمی و استراتژی صحیح و گام به گام خود را به شایستگی به مخاطبان خود معرفی کرده و آنها را با خود همراه کنید. برای این منظور و همچنین طراحی هوشمندانه و پایه ریزی مناسب حرکت خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام اکیدا توصیه میکنیم کار را به متخصصین آگاه و باتجربه بازاریابی آنلاین بسپارید. موفق باشید و پایدار

  پاسخ
 31. Savannah

  سلام، وقتتون بخیر.
  ممنون از مطالب خوب و کاربردی که در اختیارمون گذاشتید. من در حال انجام پایان نامه ام هستم و بایستی پستها، لایک ها و کامنتها و ..‌‌ ر ا از فن پیج چند برند ایرانی در اینستاگرام جمع اوری کنم. آیا امکانش هست؟ از چه طریق؟
  پیاپیش ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
 32. عباس

  سلام من یه پیج تبلیغاتی درست کردم اما هنوز چیزی که میخوام نتونستم باهاش انجام بدم چه کار کنم فالور های پیجم بالا بره

  پاسخ
 33. حسین

  با تشکر از سایت خوبتون
  ‌دوستان برند شوکا در ناحیه سرسبز بروجرد شروع به پخش اجناس لباس مجلسی زنانه خود با قیمتی فوق العاده مناسب کرده
  اگه دنبال لباس مجلسی شیک میگردید حتمی به
  @shuka.borujerd سر بزنید
  شما هر خریداری رو در ناحیه بروجرد به ما معرفی کنید جز بازار یابای ما هستید که بیست درصد از سود فروش جنس به شما تعلق میگیره .با آرزوی موفقیت

  پاسخ
 34. دنبالک: تبدیل اکانت اینستاگرام به بیزینس پروفایل | دانلود با لینک مستقیم

 35. iranseo

  Negin شما میتونید بر روی اکانت فرد طرف مقابل کلیک کنید سپس از گزینه block استفاده کنید که بالا سمت راست به صورت سه نقطه است.

  پاسخ
 36. دنبالک: محدودیت استفاده از تصاویر – سایت تفریحی و سرگرمی نان و نمک

 37. دنبالک: محتوای یک سایت, یعنی همه چیز | سایت تفریحی و سرگرمی خبری

 38. تهرانی

  از شما بخاطر اشتراک گذاری این مطلب جامع و خوب تشکر می کنم. من و همکارانم علاوه بر انجام پروژه های مربوط به حوزه بازاریابی محتوایی و مدیریت شبکه های اجتماعی ، مقالات آموزشی این حوزه رو منتشر میکنیم. چنانچه تمایل دارید می تونید به وب سایت ما مراجعه کنید

  پاسخ
 39. تبلیغات در اینستاگرام

  اگر برای حضور جدی در اینستاگرام آماده هستید باید در وهله نخست اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص کنید و سپس با برنامه ریزی علمی و استراتژی صحیح و گام به گام خود را به شایستگی به مخاطبان خود معرفی کرده و آنها را با خود همراه کنید. برای این منظور و همچنین طراحی هوشمندانه و پایه ریزی مناسب حرکت خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام اکیدا توصیه میکنیم کار را به متخصصین آگاه و باتجربه بازاریابی آنلاین بسپارید.

  بازاریابی اینترنتی
  موفق باشید و پایدار

  پاسخ
 40. مهسا

  یه سوال…خواهشا کمک…من وقتی داشتم پیج اینستامو تجاری میکردم آدرسو اشتباه زدم حالا چجوری درستش کنم؟

  پاسخ
 41. نرگس خاوری

  سلام میشه بگید که تبلیغات در انستاگرام رایگان هست و یا خرج دارد ؟و اینکه برای تبلیغات یک شرکت فقط درست کردن یه حساب کاربری در انستاگرام کافی است ؟

  پاسخ
 42. دنبالک: چگونه دو تا تلگرام داشته باشیم - تلگرام و رمان

 43. دنبالک: راه اندازی کمپین «طریق الرضا(ع)» - حاجی نیوز

 44. دنبالک: دانلود لیست پسورد قوی اینستاگرام - هفت در

 45. وحید محمدی جلالی

  سلام من به یه شماره موبایل چند پیج دارم ولی الان توی پیج اصلی نمی تونم برم و برام ایمیل نمده واین شماره تلفن برای پیج فرعی که اطلاعاتی از تون ندارم پیغام میده لطفا کمک کنید

  پاسخ
 46. دنبالک: چگونه اینستاگرام بسازیم

 47. سمانه

  سلام میشه بگید چجوری اکانت اینستای خودم به گوشی جدید منتقل کنم؟ ممنون جواب به ایمیلم بفرستید لطفا

  پاسخ
 48. سعید

  شبکه های اجتماعی با اینکه مجازی هستند اما بایست به اونها واقعی نگاه بشه و واقعیت هم یعنی پول. بایست واقعگرایانه پول خرج کنی تا نتیجه بگیری و الا فالوور هات همون در حد دویست نفر تا پونصد نفر میمونه

  پاسخ
 49. علاقه مند به بازاریابی در شبکه های اجتماعی

  پاسخگوی سوالات شما درباره اینستاگرام هستم
  @he3aramesh

  پاسخ
 50. دنبالک: چگونگی تشکیل گروه اینستاگرام و روش مدیریت - درس جدید

 51. سعید

  سلام خسته نباشی یه سوال داشتم جدیدا یسری پستا میاد زیرس زده اسپانسر بعد میشه لینک داد بهش مثله خرید کردن و ادامه می خواستم اطاعاات بگیرم فکرکنم ادز ولی طریقه استفادشو نمیدونم

  پاسخ
 52. دنبالک: دوستان خود را در اینستاگرام رصد کنید! – فیس مووی

 53. دنبالک: چگونه اکانت اینستاگرام به گوشی جدید انتقال دهیم

 54. دنبالک: چگونه یک پست را از روی حساب اینستاگرام خود حذف کنم؟

 55. دنبالک: ۵ راه ساده برای باز کردن برنامه نقاشی (Paint) در ویندوز ۱۰

 56. دنبالک: هشتگ یعنی چه

 57. فریبا

  سلام
  چ جوری امکان داره تعداد following پیچ به صورت خودکار افزایش پیدا کنه؟؟
  اصلا میشه؟؟؟

  پاسخ
 58. دنبالک: فروش اکانت های اینستاگرام | مرجع اخبار روز دنیا

 59. ساجده

  سلام خسته نباشید ، دوستم رمز پیجشو داده تا منم بتونم پست بزارم تو پیجش ، حالا من اون رمز و باید کجا وارد کنم تا بتونم پست بزارم؟

  پاسخ
 60. دنبالک: ساپورت اینستاگرام  – چیچیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو