آیا نیاز دارید از طریق ایمیل برای کسی اطلاعات حساسی بفرستید؟ ایمیل های معمولی با امنیت بالا فرستاده می شوند و در هر صورت هیچ هکری نمی تواند به آن ها نفوذ کند ولی با این حال موارد متعددی از روش امن وجود دارند که می توانید از طریق آن ها اطلاعاتی حساس و شخصی را توسط ایمیل منتقل کنید.

ما توانسته ایم تعدادی وبسایت شناسایی کنیم که بهترین روش امن برای ارسال ایمیل و پیام های امن که تنها یکبار قابل نمایش هستند را ارائه می‌دهند، این پیام های به طور مستقیم رمزگذاری خواهند شد.

Infoencrypt

این سرویس مجانی و امن که روی وب در دسترس قرار می گیرد می تواند به راحتی از پیام های شما محافظت کند. به راحتی متن پیام را بنویسید و برای رمز گذاری آن عبارتی در نظر بگیرید. بعدا می توانید از همان عبارت برای باز شدن آن استفاده کنید. این برنامه با استفاده از یک الگوریتم رمزگذاری از متن پیام شما را حفاظت می کند و سپس آن را ارسال می کند. در این حالت گیرنده ی پیام تنها در صورتی می تواند آن را باز کند که رمز عبور را در اختیار داشته باشد.

برای استفاده از این سرویس لازم نیست آن را روی کامپیوتر نصب کنید.

650x452xinfoencrypt.png.pagespeed.ic.g9rGBd-ULV

Secure Mail

یک اکستنشن مجانی برای گوگل کروم است که به شما اجازه می دهد که ایمیل های رمزگذاری شده بفرستید. این پیام ها توسط خود مرورگر رمزگذاری و رمزگشایی می شوند ولی بعدا در inbox فرستنده و گیرنده به حالت رمزگذاری شده باقی می ماند.

قسمت جالب این برنامه این است که Secure Mail با هر نوع ایمیلی که گیرنده از آن استفاده می کند هماهنگ می شوند.

650x494xsafegmail.png.pagespeed.ic.WEse-gyNY2

RMail

این سرویس ایمیل هایی می فرستد که در طی مسیر فرستاده شدن کاملا حفاظت می شوند و باید از جانب فرستنده و گیرنده تایید می شوند. می توانید از آدرس ایمیل فعلی خودتان تا 10 ایمیل در ماه بفرستید و بعد بصورت خودکار اشتراک یکی از نسخه های آن را بدست آورید. سپس می توانید ایمیل ها را بصورت رمزگذاری شده تحویل دهید و با ردیابی، آن ها را انطباق دهید.

rmail

Sendinc

یک سرویس که توسط وب در دسترس شما قرار می گیرد و می توانید با استفاده از آن اطلاعاتی حساس را از طریق ایمیل بفرستید. می توانید بصورت رایگان از این برنامه استفاده کنید و لازم نیست هیچ نرم افزاری نصب کنید.

این سرویس به شما اطمینان می بخشد که از لحظه ای که پیام از کامپیوتر شما خارج می شود تا لحظه ای که بدست گیرنده برسد بصورت رمزگذاری شده باقی بماند. در هیچ قسمتی از این روند پیام شما بصورت بدون رمز منتقل و یا ذخیره نمی شود. Sendinc برای اینکه به شما ثابت کند که پیام شما در امنیت کامل قرار گرفته اطمینان حاصل می کند که گیرنده ی پیام همان دریافت کننده ی در نظر گرفته شده می باشد.

ایمیل ها از طریق یک کلید رمزگذاری که بصورت اتفاقی انتخاب می شود بسته می مانند و آن کلید از طریق یک لینک به فرد گیرنده ارسال می شود. Sendinc هیچ کپی دیگری از این کلید نگه نمی دارد و بدون داشتن کلید قادر نیستید که این پیام را باز کنید. یعنی حتی خود Sendinc هم نمی تواند آن را باز کند. در این شرایط تنها گیرنده ی ایمیل می تواند آن پیام را بخواند.

sendinc

Hushmail

Hushmail یک سرویس ایمیلی مجانی و حفاظت شده است که روی وب قرار گرفته است و مانند دیگر سرویس های ایمیلی معمولی به نظر می رسد. ولی برای اینکه ایمیل شما را از دید بقیه حفظ نگه دارد آن را به شکلی قدرتمند رمز گذاری می کند. از کدگذاری استاندارد استفاده می کند و حتی از طریق موبایل هم قابل استفاده است. (اندروید، آیفون، بلکبری و غیره)

در صورتیکه برای دریافت این سرویس پول بپردازید می توانید از فضای ذخیره ی اضافی، فرستادن تعداد نا محدود ایمیل با استفاده از نام مستعار، پشتیبانی فنی و دسترسی به سرویس روی دسکتاپ هم بهره ببرید.

hushmail

Lockbin

یک اپلیکیشن مجانی برای وب است که برای فرستادن پیام و فایل های شخصی طراحی شده. Lockbin از پیام شما هیچ اثری باقی نمی گذارد به این معنی که پیامی که در ایمیل ارسال می کنید در سرور ها و یا در فایل های پشتیبانی ذخیره نمی شود. وقتی ایمیل شما در حال فرستاده شدن است افراد می توانند از ترافیک آن سر در بیاورند. از Lockbin استفاده کنید تا از محتوای مطالبتان استفاده کنید تا از وجود هر گونه خطر نسبت به ایمیل در امان باشید.

برای استفاده از این سرویس لازم نیست ثبت نام کنید. پیام شما و فایل هایی که به همراه آن می فرستید توسط سیستم کدگذاری AES-256 بیت و رمز عبوری که خودتان تعیین می کنید حفاظت می شود. پس از تعیین رمز عبور آن را از طریق دیگری به غیر از شیوه ی ایمیلی به دست گیرنده می رسانید.

نسخه ی مجانی به کاربر اجازه می دهد که پیامی حفاظت شده را به همراه فایلی به اندازه ی 15 MB بفرستند. این فایل به مدت یک ماه ذخیره می شود. همچنین می توانید نرم افزار جاوای مجانی مخصوص دسکتاپ و یک Outlook مایکروسافت دانلود کنید و توسط آن به فرستادن و دریافت پیام های Lockbin بپردازید. نسخه های دیگر این برنامه که مجانی نیستند قابلیت های بیشتری در اختیار کاربر قرار می دهند.

lockbin

iSafeGuard

iSafeGuard نرم افزاری است که رمز گذاری و امضای دیجیتالی آن بسیار امن است همچنین افراد معمولی و شرکت های بزرگ می توانند به راحتی با آن کار کنند. نرم افزار به شما اجازه می دهد که فایل ها، پوشه ها و ایمیل ها را کدگذاری کنید. محیطی امن برای نگارش متون فراهم می کند بعلاوه به شما اجازه می دهد که فایل ها و پوشه ها را حذف کنید و فضای حافظه را خالی کنید. از نکات مثبت این نرم افزار این است که به خوبی با ویندوز هماهنگ می شود:

نسخه ی رایگان این برنامه به کسب و کار های بزرگ متعلق نیست و تنها افراد معمولی می توانند از آن استفاده کنند. با اینکه بخش هایی از عملکرد های حرفه ای آن حذف شده اند کدگذاری روی فایل در حد حرفه ای انجام می شود. تمام نسخه ها با ارائه ی گواهی فعال می شوند و این گواهی مرتبا چک می شود.

isafeguard

Sbwave Enkryptor

سرویسی مجانی است که پیام ها را برای تحویل در ایمیل رمزگذاری می کند. ایمیل رمزگذاری شده از طریق وب فرستاده و دریافت می شود. گیرنده پیام رمزگذاری شده را به همان شکل مشابه دریافت می کند و تنها در صورتیکه کد مورد نظر شما را وارد کند می تواند پیام را بخواند.

لازم نیست هیچ نرم افزاری را نصب کنید یا ثبت نام کنید و هیچ آگهی به پیام ها متصل نمی شود. این سرویس تنها نیازمند یک کد است که شما و گیرنده از آن اطلاع دارید. بعلاوه باید ایمیلی داشته باشید که از طریق HTML فعال شود مثل Outlook Express، Netscape Messenger، Hotmail، NetZero،Lycos یا هر سیستم ایمیلی رایگان دیگر.

sbwave_enkryptor

Safe-mail.net

Safe Mail سیستمی فوق العاده امن برای انتشار، به اشتراک گذاری، ذخیره و برقراری ارتباط در اینترنت است. کاربران معمولی و کسب و کار های بزرگ می توانند با این برنامه کار هایی از قبیل فرستادن ایمیل، پیام مستقیم، انتقال اطلاعات، ذخیره ی اطلاعات و به اشتراک گذاری فایل انجام دهند. هر کدام از این روش ها با رمزگذاری امن شده تا بیشترین میزان محافظت و امنیت در اختیار کاربران قرار بگیرد. امنیت به عنوان ویژگی جداگانه در تمام روش های استفاده از این نرم افزار اضافه نشده بلکه در ساختار اساسی آن قرار گرفته.

با این سیستم قادر خواهید بود در هر زمان، از هر مکان با استفاده از هر وسیله ای و هر سیستم عاملی با PC یا Macintosh، ویندوز یا Unix استفاده کنید.

سرویس رایگان Safe-mail تمام ویژگی های سیستم اصلی را در بر گرفته ولی محدودیت هایی مانند فضای ذخیره به اندازه ی 3 Mb، تعداد اسامی کمتر برای سپردن به حافظه، پوشه های کمتر، فیلتر، عدم قابلیت سپردن به حافظه از یک نسخه از مطالب هم وجود دارند.

هیچ آگهی نمایش داده نمی شود و روی بیشتر پلتفورم های سخت افزاری عمل می کند. فضایی به ذخیره فایل اختصاص داده شده، فیلتر اسپم قرار داده شده و در برابر ویروس ها محافظت می شود. با بیشتر مرورگر ها، ایمیل ها و پروتکل های مرتبط مثل POP، SMTP، IMAP، S/MIME و PKI قابل اجرا است.

safe_mail

Enigmail

یکی از اکستنشن های امن موزیلا Thunderbird و Seamonkey است. به شما اجازه می دهد ایمیل هایی رمزگذاری شده با استاندارد OpenPGP دریافت و ارسال کنید. همچنین می توانید با استفاده از  Eudora OSE و Postbox هم از آن استفاده کنید.

Enigmail یک پلاگین برای ایمیل است که به تنهایی نمی تواند عمل کند. باید از یکی از ایمیل های مورد قبول و گارد امنیتی GNU استفاده کنید و کمی صبور باشید. احتمالا لازم است برای استفاده از آن بسته ی زبان Enigmail را هم نصب کنید.

enigmail

Trend Micro Email Encryption Client

این سیستم بصورت کاملا ویژه ای برای Outlook طراحی شده و می توانید از آن به شکلی کاملا امن، محرمانه و خصوصی برای فرستادن ایمیل و برقراری ارتباط با دیگر کاربران Outlook، استفاده کنید.

حالا که محتوای ایمیل های معمولی به راحتی افشا می شوند و دسترسی به اطلاعات وبسایت هایی مثل جیمیل، هاتمیل و یاهو ساده تر از همیشه انجام می شود شما به امکانات کافی یعنی امنیت و حفاظت کامل برای فرستادن پیام های غیر تبلیغاتی احتیاج دارید. Trend Micro Email Encryption به شما اطمینان می دهد که هیچ کس به جز شما و گیرندگان پیام های شما نمی تواند به محتوای آن دسترسی داشته باشد.

پس از ورود به Outlook خیلی راحت دکمه ی Send Private را کلیک کنید تا متن ایمیل و هر فایل اضافی که همراه آن ارسال می کنید را رمز گذاری کنید. رمزگذاری این سیستم به قدری کامل است که حتی آژانس های دولتی هم آن را تایید می کنند.

650x442xtrend_micro_email_encryption.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.xYXKY_EQKa

Mailvelope

Mailvelope یکی از اکستنشن های کروم است که طرز کار بسیار ساده ای دارد و شما می توانید با استفاده از آن از معتبرترین وبسایت ها، ایمیل رمزگذاری شده ارسال کنید. به عنوان مثال می توانید از این سرویس برای جیمیل یا اپ های گوگل، Outlook، یاهو و GMX استفاده کنید. این اکستنشن به راحتی با وبسایتی که برای فرستادن ایمیل استفاده می کنید هماهنگ می شود.

در صورتیکه از طرفداران مرورگر Firefox هستید می توانید یک نسخه از این اکستنشن را از GitHub دریافت کنید.

650x442xmailvelope.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.MzPXQQmgZS

Opolis Secure Email Service

Opolis یک سرویس ایمیل با امنیت فوق العاده بالاست بطوریکه می تواند با بکارگیری جدید ترین تکنولوژی های امنیتی تمام پیام های محرمانه ی شما را به شکل رمزگذاری شده منتقل کند، پردازش کند و یا ذخیره کند. بعلاوه می توانید از سراسر جهان به متن پیام ها دسترسی داشته باشید. Opolis تمام برنامه هایی که برای فرستادن ایمیل استفاده می کنید را تحت پوشش قرار می دهد مثل Outlook یا Apple’s mail. این سرویس روی هر سیستم عاملی فعال می شود و در این زمینه هیچ محدودیتی وجود ندارد.

Opolis با زیرساخت های جهانی، محیط امنی برای ایمیل های محرمانه فراهم می کند. شما می توانید تمام سرورها، فایل های پشتیبانی،ذخیره شده و سرویس های مربوط به مشتری را با Opolis محافظت کنید.

650x487xopolis.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.QqMTZ8JTV7

Crypto Anywhere

این برنامه به قدری کم حجم است که حتی روی فلش هم قابل نگهداری است و بصورت رایگان ایمیل های شما را در امنیت کامل نگه می دارد. به عنوان مثال اگر کامپیوتر شخصی ندارید ولی تمایل دارید ایمیل ها را با همان قالب وب نگهداری کنید، Crypto Anywhere بهترین گزینه برای شماست. نکته ی جالب اینجاست که هنگام باز کردن ایمیل ها از روی فلش، لازم نیست نرم افزار آن را نصب کنید. با استفاده از این برنامه می تواند از تمام کسانی که آدرس ایمیل دارند پیام دریافت کنید یا بالعکس. (لازم نیست گیرنده ی ایمیل شما از این برنامه استفاده کند)

Crypto Anywhere بصورت رایگان در اختیار شرکت های بزرگ و افراد قرار می گیرد.

650x482xcrypto_anywhere.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.vJFm9FJF1x

One thought on “۱۴ روش امن برای فرستادن پیام ها و فایل های رمزگذاری شده

  1. با ران گفت:

    درود یه سوال دا شتم تو لبار سیاه گو گل کروم رو چطور می شه اورد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *