نیاز به ارسال مطالب حساس از طریق ایمیل دارید؟ ارسال ایمیل به صورت عادی قبل از رسیدن به دست فرد گیرنده می‌تواند هک شود و اطلاعات محرمانه و مهم شما به بیرون درز پیدا کند. اگر چه با استفاده از این افزونه رایگان برای گوگل کروم با نام Secure Mail می‌توانید ایمیل‌های خود را به صورت رمزنگاری شده ارسال کنید.

پیام‌های شما در همان مرورگر کد و دیکد می‌شوند، از این رو پیام‌ها فقط برای شما و کسی که به آن پیام را ارسال نمودید قابل نمایش است، و پیام همچنان در صندوق دریافت و ارسال گیرنده و فرستنده به صورت رمزنگاری شده باقی می‌ماند. این افزونه برای ارسال ایمیل به هر سرویس ایمیلی کار می‌کند.

نحوه نصب

افزونه Secure Mail for Gmail را کافی است از فروشگاه گوگل کروم دریافت و نصب کنید. برای نصب آن، در صفحه افزونه یر روی گزینه «Add to Chrome» کلیک کنید.

safe-gmail-1

گوگل کروم از شما می‌خواهد که نصب این افزونه را تأیید کنید که برای این کار باید بر روی گزینه «Add» کلیک کنید. بعد از نصب مرورگر به شما پیغامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات نصب نشان می‌دهد که با دیدن این پیغام مرورگر خود را ببندید و دوباره اجرا کنید و سپس وارد صندوق پست الکترونیک خود شوید.

secure-gmail-extension

نحوه استفاده

برای اینکه Secure Mail ایمیل‌های شما را رمزنگاری کند کافی است بر روی دکمه Secure Compose در کنار دکمه Compose قرار دارد کلیک کنید. تفاوت این ایمیل با سربرگ قرمز و متن Secured مشخص است. پس از آنکه متن ایمیل خود را نوشتید، حالا روی Send Encrypted برای ارسال ایمیل کلیک کنید.

secure-gmail-extension2

برای رمزگذاری ایمیل شما نیاز به رمز عبور و راهنمای رمزعبور دارید، که یکی از این دو را طرف مقابل برای دیکریپت و بازکردن ایمیل باید داشته باشد. شما می‌توانید مستقیماً رمزعبور را به طرف مقابل بگویید یا اینکه با راهنمایی در Hint رمزعبور را یادآوری کنید.

secure-gmail-extension3

این افزونه همچنین به شما اجازه تایپ کردن کرکترهای ویژه زبان مورد نظر خود را می‌دهد و آن کرکترها هم رمزگذاری خواهند شد.

یادآوری می‌شود که برای بازکردن ایمیل رمزنگاری شده طرف مقابل نیز حتماً باید این افزونه را نصب کرده باشد.

جالب آن است که سازنده این افزونه برای افزایش اعتماد بیشتر، کد آن را به صورت متن باز در گیت‌هاب منتشر کرده است.

دریافت کنید از Chrome Web Store

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *