بررسی یخچال فریزر سامسونگ مدل RF32FMQDBSR
نوشته شده توسط

بررسی یخچال فریزر سامسونگ مدل RF32FMQDBSR

در نمایشگاه بین‌المللی سی‌ای‌اس ۲۰۱۳ برای اولین بار شاهد یکی از جدیدترین نوآوری‌های سامسونگ در عرصه لوازم خانگی بودیم. یخچال چهار درب مدل RF32FMQDBSR؛ طراحی غیرمعمول، انعطاف‌پذیری قسمت فریزر، و فضای درونی جادار همگی  نقاط قوت این محصول جدید سامسونگ هستند اما عملکرد واقعی دستگاه برای ما بسیار حائز اهمیت است.

پس ازبررسی‌های متعدد متوجه شدیم RF32FMQDBSR یخچالی است که بخواهید  در آشپزخانه خود داشته باشید. قسمت فریزر انعطاف پذیر به شما اجازه می‌دهد همه چیز از پیتزا گرفته تا پیش‌غذا و نوشیدنی‌ها را در هر دمایی که تمایل داشته باشید قرار دهید. از دیگر ویژگی‌های خوب این مدل، کارایی بالا، مصرف انرژی پایین و درجه حرارت قابل تنظیم است.

طراحی و کارایی

ادیسه‌ی یخچال‌ها!

این یخچال سی فوتی با بدنه‌ی استیل یکی از بزرگترین یخچال فریزرهایی است که تاکنون شاهد آن بوده‌ایم. فضای داخلی آن ظرحی آشنا دارد. چراغ‌های ال‌ای‌دی روشن درون یخچال غذاهای شما را در هاله‌ای از روشنایی قرار می‌دهد که موجب می‌شود پاک و تازه به نظر برسند. قفسه‌هایی با قابلیت جمع شدن به سمت بالا، خارج شدن، جمع شدن به صورت کشویی محفظه بخچال را بسیار انعطاف‌پذیر ساخته‌اند.

حتی ناحیه‌ی یخ‌ساز نیز در قسمت یخچال اصلی تعبیه شده و به گونه‌ای طراحی شده تا نسبت به یخ‌سازهای موجود در مدل‌های قدیمی باریک‌تر باشد.

در حالی که قفسه‌های کوچک درِ سمت راستی به گونه‌ای منحنی طراحی شده‌اند تا اطراف یخ‌ساز به خوبی قرار گرفته و تنظیم شوند، درب سمت راستی دارای سه قفسه با قابلیت قرارگیری چندین قوطی است. تنها قفسه‌ی وسط در سمت راست قابل تنظیم است؛ هیچ یک از دیگر قفسه‌ها از اسلات تعیین شده قابل جا‌به جایی نیستند.
در عوض، تقسیم کننده‌های قفسه‌ی متحرک و یک قفسه تخم‌مرغ به سازماندهی هر چه بیشتر این ناحیه کمک می‌کند.

Samsung-RF32FMQDBSR-interior

برخلاف اغلب یخچال‌های دیگر، فریزر از دو درب فرانسوی که رو به روی هم باز می‌شوند استفاده می‌کند. قفسه‌ی کشویی بالا و دو کشوی پایین به سادگی به جلو و عقب رانده می‌شوند.

تقسیم محفظه‌ی فریزر به دو ناحیه مستقل موجب تنگ شدن فضای نگهداری می‌شود. داشتن کشوهای مستقل بیشتر و قفسه‌های متعدد سازماندهی مواد غذایی را برای شما آسان‌تر می‌کند. کشوهای فریزر در این مدل همچون فریزرهای معمول، به سمت بیرون کشیده نمی‌شوند در نتیجه برای خارج کردن مواد غذایی از این قفسه‌ها باید خم شده و دست خود را داخل محفظه کنید. طرفداران پیتزاهای یخ زده نیز ناامید خواهند شد زیرا محفظه‌ها به اندازه‌ی کافی جادار هستند که اقلام بزرگی همچون بوقلمون یخ زده را در آن جا داد اما برای قرار دادن خوراکی هایی با عرض زیاد به اندازه‌ی کافی بزرگ نیستند.

Samsung-RF32FMQDBSR-fridge

کارآیی و ویژگی‌ها

کارآمد، جادار، دمای قابل تنظیم- هر آنچه که از یک یخچال می‌خواهید!

این که یک یخچال به طور کامل عاری از عیب و نقص باشد تقریبا غیر ممکن است اما RF32FMQDBSR بسیار خوب عمل کرده.

کشوهای پایینی به شکل قابل توجهی در حفظ رطوبت موثر هستند، زمان انجماد کمی از حد متوسط سریع‌تر است و فضای نگهداری خوراکی‌ها از هر یخچال-فریز موجود در بازار دیگری بزرگ‌تر است.

آنچه ما را در مورد فریزر واقعا تحت تاثیر قرار داد سازگاری دمایی آن است. طی بررسی‌ها کمتر از یک درجه نوسان دمایی را در بیش از ۷۲ ساعت ثبت کردیم که این امر مانع از سوختگی فریزر در صورت رسیدن درجه حرارت به زیر صفر درجه‌ی فارنهایت می‌شود. بخش فریزر دست راست دارای تنظیمات درجه حرارتی است که از بخش فریزر دائمی مستقل و در نتیجه هر محفظه دارای کمپرسور مستقل خود است.

Samsung-RF32FMQDBSR-freezer

طی بررسی‌ها  متوجه شدیم که فریزر زمان زیادی لازم دارد تا خوراکی‌ها را از دمای اتاق به دمای صفر درجه‌ی فارنهایت ببرد، پس از ۲۴ ساعت مواد غذایی را به دمایی حدود ۲۰ درجه فارنهایت برده و نیازمند یک روز کامل دیگر برای ایجاد ثبات در دمای مواد غذایی است. هنگامی که درجه‌ی حرارت ثابت می‌شود هیچ نوسانی در دمای فریزر نشان داده نمی‌شود. ما تست فریز کردن را سه بار به دو شیوه مختلف انجام دادیم و همه‌ی نتایج ثبت شده با هم سازگار بودند. این مساله شامل هر دو محفظه‌ی پایینی فریزر نیز بدون توجه به تنظیماتی که برای بخش قابل تنظیم در نظر گرفته‌اید، می‌شود.

قطعا یکی از نقاط قوت این یخچال مصرف انرژی پایین آن است. علی‌رغم داشتن فضای داخلی بزرگ‌تر از معمول، هزینه برق مصرفی این دستگاه در یک سال کمتر از یخچال‌های کوچک‌تر است.

فریزر انعطاف‌پذیر

چهار گونه تنظیمات برای چهار درب!

گوشه‌ی پایین سمت راست این یخچال آن را بسیار جالب توجه می‌سازد. پایین نگه داشتن دکمه‌ی  CoolSelect+ در کنترل پنل به شما این امکان را می‌دهد که دمای محفظه‌ی داخلی را بین یخ زدن، یخ زدن ملایم، سرد شدن و خنک کردن تغییر دهید.

Samsung-RF32FMQDBSR-controls

«یخ زدن ملایم» برای سرد کردن خوراکی‌ها تا ۲۳ درجه فارنهایت کاملا مناسب نگه‌داری بستنی و سایر خوراکی‌های کرم‌دار بدون تبدیل شدن آن‌ها به پاره آجر لبنی است. «سرد کردن» دما را روی ۳۰ درجه فارنهایت تنظیم می‌کند و برای تازه نگه‌داشتن گوشت و غذاهای آماده مناسب است. گزینه خنک کردن دما را ۴۱ درجه فارنهایت (حتی گرم‌تر از ناحیه یخچال اصلی) نگه می‌دارد و این بخش را برای نگه‌داری نوشیدنی‌ها بسیار مناسب می‌سازد.

البته، شما همیشه می‌توانید از این بخش قابل تنظیم فریزر، همچون بخش فریزر دائمی استفاده کنید.

بررسی‌های ما حاکی از آن است که این محفظه صرف‌نظر از تنظیماتی که شما انجام داده‌اید، به خوبی بخش اصلی فریزر کار می‌کند. توجه داشته باشید که برای رسیدن به دمایی که تنظیم کرده‌اید حداقل ۲۴ ساعت زمان نیاز است.

۲۰ امتیاز مثبت!

محصولی بسیار جذاب که نگرش شما را به نگهداری مواد غذایی تغییر می‌دهد!

اغلب افراد عاشق گجت‌های چند منظوره هستند اما برای دستگاه تک وظیفه‌ای همچون یخچال رسیدن به چنین هدفی تحول بزرگی است به همین دلیل نوآوری RF32FMQDBSR آن را بسیار جذاب می‌سازد. بخش فریزر یک تجربه تعاملی به شما ارائه می‌کند که موجب می‌شود یکی از گزینه های اصلی خرید یخچال برای شما باشد.

حتی اگر هیچ گاه از همه‌ی فضای داخلی یخچال استفاده نکنید باز هم ناامید نمی‌شوید زیرا مصرف انرژی پایین و درجه حرارت ثابت به تازه نگه داشتن مواد غذایی در مدت زمان طولانی و کمتر شدن دور ریز غذایی کمک می‌کند. اگرچه فضای داخلی بزرگ یخچال آن را مناسب خانواده‌های پرجمعیت می‌کند.

0 ۰ 42530 03 می, 2016 بررسی, لوازم خانگی می 3, 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو