یکی از تحقیقات اخیر نشان داده است که 82 درصد از تاجران برای اینکه بیشتر مورد توجه عموم قرار بگیردن و سود بیشتری بدست آورند از استراتژی های بازاریابی استفاده می کنند. ولی تنها 38 درصد از آن ها به تاثیر این کار باور دارند. امتحان کردن استراتژی و ابزار های جدید به شما اجازه می دهد که بفهمید کدامیک از آن ها به بهترین نحو با شرایط شرکت شما هماهنگی دارد.

من توانستم ابزارهای مختلفی را مورد سنجش قرار دهم. در ادامه، تعدادی از بهترین ابزار های و منابع ترویج محتوا جمع آوری شده اند که به شما کمک می کنند بهترین مسیر را برای حرکت انتخاب کنید.

5 ابزار برتر ترویج محتوا

راه های بسیاری وجود دارند که به استفاده از آن ها می توانید محتوای وبسایت خودتان را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارید:

Buzzsumo: این پلتفرم موقعیتی فراهم می کند که عملکرد آنلاین مطالب منتشر شده را ارزیابی کنید. همچنین با استفاده از آن می توانید مطالبی که رقیبانتان منتشر می کنند را هم زیر نظر بگیرید. می توانید با استفاده از بخش داشبورد، URL های مخصوصی را ثبت کنید و ببینید که در طول زمان چه اتفاقی برای محتوای آن ها میفتد. همچنین Buzzsumo اجازه می دهد که کاربران برای URLها و دیگر ناشران در شرایط خاصی زنگ هشدار قرار دهند. استفاده از این پلتفرم آسان است در نتیجه کار با آن برای هر تاجر و نویسنده ای ساده می شود.

قیمت: در حالت مجانی محدودیت هایی وجود دارد. قیمت پایه برای خرید آن 99 دلار است.

BuzzSumo-520x199

Coschedule: این ابزار با وبلاگ وردپرس همکاری می کند و به شما اجازه می دهد از یک تقویم برای محتوای وبلاگ و هم برای شبکه های اجتماعی بصورت همزمان استفاده کنید. همچنین Coschedule به شما اجازه می دهد با اعضای تیم ارتباط برقرار کنید و وظایف و راهنمایی های مورد نیاز را برای آن ها بنویسید بعلاوه بتوانید در برنامه ریزی ها تغییراتی بوجود آورید و به ساده ترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

در اختیار داشتن تمام این امکانات در یک ابزار می تواند به شما کمک کند که استراتژی ترویج بهتری داشته باشید.

قیمت: 10 دلار در ماه.

Mention: با استفاده از این ابزار می توانید بفهمید در فضای مجازی در مورد شما چه چیزهایی گفته می شود. این ابزار صحبت های کاربران را به 42 زبان و پلتفرم مختلف ثبت می کند از جمله، شبکه های اجتماعی، فوروم ها، وبسایت ها و … همچنین می توانید گزارش های تحلیلی از گفت و گوی دیگر کاربران تهیه کنید و در صورتیکه این گزارش به مشتریان یا همکاران ارائه شود تاثیر بی نظیری خواهد داشت. در این حالت می دانید با استفاده از چه نوع محتوایی می توانید به بیشترین سطح توجه در دنیای مجازی برسید.

قیمت: برای یک تا سه کاربر 29 دلار. برای استفاده های شرکتی تا 299 دلار.

Open site Explorer: 

open-site-explorer-buffer-1024x399-520x202

با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود تشخیص دهید چه کسی از لینک مطالب شما استفاده کرده است. همچنین برای هر URL دیگری هم می توانید این قبیل اطلاعات را بدست آورید. این ابزار برای ترویج مطالب بسیار عالی است. می توانید به دنبال افرادی بگردید که از وبلاگ های معروف دیگر مطالبی به اشتراک می گذارند سپس با استفاده از مطالب خودتان آن شخص را هدف گیری کنید.

در شبکه های اجتماعی برای این دست کاربران مطالب به اشتراک بگذارید. از آن ها بخواهید با شما مصاحبه کنند و بعد برای آشنایی بیشتر در مطالب فرستاده شده توسط آن ها نظر بنویسید.

قیمت: در استفاده های محدود مجانی است. برای استفاده های بیشتر قیمت پایه 99 دلار است.

Zemanta: یک شبکه ی توزیع مطالب است و روی این قضیه پافشاری می کند که تاثیر محتوا بیشتر از بنر و نوشته های تبلیغاتی است. آن ها با شبکه های انتشار محتوایی مانند Outbrain، AOL و Yahoo همکاری می کنند تا مطالب شما را در پلتفرم های بیشتری منتشر می کنند تا به مخاطب های بیشتری دسترسی داشته باشند، در این شرایط مطالب شما بیشتر مورد توجه عموم قرار می گیرد.

قیمت: با توجه به بودجه ی شما قیمت های مختلفی وجود دارد.

5 منبع عالی برای یادگیری در مورد ترویج محتوا

مطالب زیادی وجود دارند که می توانند دانش شما را در این مورد افزایش دهند. این 5 مورد از مقاله های مورد علاقه ی من هستند.

چطور می توان برای تبلیغات و ترویج مانند یک بخش روابط عمومی پیشرفته عمل کرد؟

CoSchedule-data1-520x494

اگر بخواهید ترویج و بازاریابی محتوا را از دید یک بخش روابط عمومی ببینید و از چند روش بطور همزمان استفاده کنید (تشکیل اتحادیه، خرید کانال های اختصاصی و غیره) قادر خواهید بود کاری کنید که خود محتوا به عنوان بخش روابط عمومی عمل کند. این مطلب واقعا به شما کمک می کند چون به شما اجازه می دهد که ترویج محتوا را از یک زاویه ی جدید ببینید. همین برای موفقیت شما کافی است.

17 روش پیشرفته برای ترویج محتوایی که خودتان آن را تولید کرده اید

این پست لیستی از روش های خاص و هوشمندانه برای ترویج محتوا در اختیار شما قرار می دهد که ممکن است قبلا به فکرتان نرسیده باشد. بعضی از این ایده ها از قبیل: وقتی در یک پست وبلاگ از صحبت های فردی استقاده می کنید به او ایمیل فرستاده شود، وقتی در توییتر پستی به اشتراک می گذارید اسم آن فرد کنار پست نوشته شود، از یک فرد حرفه ای بخواهید که در مورد پست شما نظر کارشناسانه بدهد. آن فرد حتما از طریق راه های مخصوص به خود نظرش را اعلام می کند.

ترویج محتوا برای بیشتر شدن ترافیک، تعهد کاربران و فروش محصول

quick-sprout-compare

این بخش از یک کتاب آنلاین گرفته شده که توضیح می دهد چگونه می توانید کاری کنید که از زمانی که دکمه ی انتشار مطلب را می زنید تا ماه ها بعد باز هم به ترویج مطالب بپردازید. بدون در نظر گرفتن زمان و منابعی که استفاده کرده اید در صورتیکه قدم به قدم پیش بروید ترویج محتوا کمتر مشکل ساز می شود و در عین حال بیشتر امکان پذیر است.

این مطلب تنها گزیده کوچکی از ابزار های ترویج محتوا است که می تواند در آغاز کار به شما کمک کند. اگر از قبل استراتژی خاصی در نظر داشتید و طبق آن عمل می کردید باز هم می توانید از این ابزار ها استفاده کنید تا جایی که کاملا از شرایط راضی باشید.

2 thoughts on “بهترین ابزارها برای ترویج محتوا

  1. ابزارهای محشری بودند، البته بیشترشان پولی و در ایران نمیشه استفاده کرد. نسخه های مجانی این ابزارها برای یک وبلاگ نویس خیلی عالی هستند.

  2. Erfan گفت:

    واقعا عالی بود
    ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *