Uber و راه اندازی سرویسی برای صاحبان دوچرخه

شرکت Uber در هلند سرویسی را برای صاحبانه دوچرخه معرفی کرده است. این سرویس UberBike نام داشته و در آمستردام پایتخت هلند راه اندازی شده است. در حقیقت این سرویس به صاحبان دوچرخه اجازه می دهد تا بر اتومبیل هایی که دارای قفسه نگهدارنده دوچرخه هستند، سوار شوند.

Uber سرویس مورد اشاره را امروز در وبلاگ هلندی خود معرفی کرد و اعلام داشت، سرویس برای کسانیست که نمی خواهند در راه بازگشت به خانه آسیبی به دوچرخه یا خودشان وارد شود. هزینه سرویس UberBike مشابه سرویس خودرویی UberX بوده، یعنی افراد باید هزینه اضافی 4 یورویی پرداخت نمایند.

uber_bike.0

البته Uber پیش از این در سائوپائولو برزیل سرویس UberBike را راه اندازی کرده و این نخستین بار نیست. آمستردام شامل 800 هزار دوچرخه شده که 63 درصد صاحب آنها می گویند روزانه از دوچرخه برای عبور و مرور استفاده می کنند.

بنابراین ایده آل است ساکنین شهر از سرویس UberBike استفاده کنند. گفتنیست در ابتدا این سرویس به صورت محدود بوده به شکلی که تنها یک اتومبیل در سطح شهر UberBike را پوشش می دهد بنابراین انتظار می رود Uber مدتی بعد آن را در این شهر گسترش دهد.

شرکت Uber سعی داشته باتوجه به الگوی ترافیک هر شهری، سرویسی ارائه دهد. این کمپانی اوایل امسال در بانکوک یک سرویس موتوری را راه اندازی کرد و علت آن استفاده اکثر شهروندان از موتورسیکلت بود.( البته این سرویس به دلیل برخی نگرانی های نظارتی متوقف شده است.)

مشخص نیست آیا Uber برنامه ای برای گسترش سرویس UberBike در سایر شهرها دارد یا خیر.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *