پی پال با از دست دادن مجوز به عملیات خود در ترکیه پایان می‌دهد

کشور ترکیه قصد داشته کسب و کار در زمینه فناوری را به شکل موضعی تر پیش برد که اولین نتیجه آن توقف عملیات شرکت آمریکایی پرداخت آنلاین پی پال بود. پی پال اعلام نمود پس از عدم کسب مجوزهای لازم، ششم ژوئن عملیات خود را در ترکیه متوقف خواهد کرد. به گزارش تک کرانچ و به نقل از پی پال، با این عمل هزاران کسب و کار و صدها هزار مصرف کننده، تحت تاثیر قرار می گیرند. یکی از سخنگویان در دو بیانیه خود به TechCrunch این خبر را تایید کرده است.

بیانیه اول پیرو پیامی در وب سایت ترکی پی پال بوده که خبر از عدم دادن مجوز توسط رگولاتور BDDK می دهد. این بیانیه می گوید:

ما برای اعلام توقف عملیات پی پال در ترکیه بسیار متاسفیم.

سپس در بیانیه ای دیگر گفته شد:

از ششم ژوئن 2016، مشتریان ترکیه ای، دیگر نخواهند توانست عملیات پرداختی با پی پال داشته باشند. اگرچه در حال حاضر مشتریان قادر به انجام عملیات های پرداختی تا پیش از ششم ژوئن خواهند بود.

این شرکت می افزاید:

پشتیبانی از مشتریان پی پال بسیار مهم است. با این حال متاسفانه به دلیل دریافت هیچ مجوزی از سوی رگولاتوری محلی ترکیه باید آن را در این کشور به حالت تعلیق درآوریم. ما به دنبال حل مشکل هستیم از این رو باید منتظر ماند تا شاهد نتیجه ای که کسب می شود، بود.

زمانی که از سخنگوی پی پال درباره رد مجوز توسط رگولاتوری ترکیه پرسش شد وی پاسخ داده که متاسفانه برخلاف قوانین این کشورست و مشخص نیست باری دیگر پذیرفته می شود یا خیر. پی پال در کشورهای مختلفی فعالیت می کند و ترکیه یکی از کشورهای تحت پوشش آن بود.

این سخنگو بیان داشت:

تعلیق ما به دنبال مقرارت ملی جدیدا وضع شده تحت نظارت BDDK بوده و از این رو پی پال باید سیستم فناوری اطلاعات خود را در ترکیه به شکلی بومی سازی شده درآورد. ما برای کشور ترکیه احترام قائل هستیم اما نمی توان به قوانین آنها عمل کرد زیرا ما هم اکنون در بیش از 200 بازار به شکلی مستقل و غیر بومی عمل می کنیم و اگر بخواهیم تنها در ترکیه به شکل بومی سازی شده تبدیل کنیم، تقریبا غیرممکن است.

پی پال یکی از زیرمجموعه های eBay بوده که ارزشی 46 میلیارد دلاری در سطح جهان دارد. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مشکل به وجود آمده منتظر ماند.

ترکیه ماه های اخیر در زمینه فناوری در کانون توجه قرار گرفت اما بسیار مثبت نبود. در ماه فوریه اطلاعات شخصی 50 میلیون نفر از شهروندان ترکیه به بیرون درز کرد. سپس رئیس جمهور این کشور رجب طیب اردوغان و زیرساخت های نامناسب این کشور مورد سرزنش قرار گرفته است.

گذشته از آن تروریست ها ترکیه را مدتیست هدف قرار دادند و علت این سخت گیری های اردوغان نیز بی دلیل نیست. دولت اردوغان سعی می کند در زمینه فناوری جدی عمل کند به خصوص در بخش شبکه های اجتماعی چون توییتر، فیسبوک و برخی دیگر. این دولت از آشکار شدن محتوای های تروریستی، مواد مخدر، اشتراک گذاری فایل های غیرقانونی و … جلوگیری کرده و آنها را سانسور می کند.

ترکیه همچنین از توییتر برای جلوگیری از حذف توییت های نامناسب شکایتی نیز کرده است. با این حال باید منتظر ماند تا مشخص شود پی پال می تواند به فعالیت خود در ترکیه ادامه دهد یا خیر.

یک دیدگاه

  1. بسیار ممنون از سایتتون.
    ثبت اصناف: قویترین وب سایت ثبت و جستجوی واحدهای صنفی کشور، یک بار به رایگان آگهی دهید و یک عمر دیده شوید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *