اچ پی اعلام کرده است که قرار است به دو قسمت تقسیم شود، در واقع قرار است برند اصلی یعنی اچ پی با نام HP Inc مسئولیت کار بر روی تکنولوژی های کامپیوترهای شخصی و پرینترها را بر عهده گیرد و قسمت دیگر با نام Hewlett-Packard Enterprise مسئولیت مرکزی کسب و کار و پشتیبانی را بر عهده داشته باشد.

مگ ویتمن یکی از مدیران اجرایی شرکت اچ پی است از سال 2011 به بعد است و قرار است مسئولیت و مدیریت بخش هیولت پاکارد اینتر پرایز را برعهده بگیرد همچنین قرار است پت راسو به عنوان مدیر عامل این شرکت جدید منصوب گردد. علاوه بر این معاون اسبق مدیر اچ پی یعنی دیون ویسلر نیز قرار است ریاست و مدیریت اجرایی HP Inc را بر عهده گیرد همچنین قرار است ویتمن بر کرسی مدیر عاملی HP Inc تکیه بزند.

انتظار میرود مراحل رسمی تقسیم این شرکت معظم تا قبل از پایان سال 2015 شروع شود و قرار است سهام داران در هر دو شرکت سهم داشته باشند. ویتمن تصریح می کند که این حرکت در یک بازه پنج ساله انجام خواهد شد. ویتمن تصریح می کند که:

این کار سبب می شود تا که یک شرکت مستقل و متمرکز و انعطاف پذیر با منابع مالی مشخص و مستقل بوجود آید. این شرکت وظیفه انطباق بین سرعت رشد بازار با نیازهای مشتریان را برعهده دارد. در واقع ما امیدورایم که تقسیم شرکت به پارت مجزا سبب موفقیت بیشتر اچ پی در شناخت بازار و نیاز مشتری و در نتیجه رقابت بهتر در بازار شود و بتوانیم بهتر از قبل به پشتیبانی مشتریان و سهامدارانمان بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *