اپ استور سامسونگ با طراحی جدید ظاهر شد، همچنین نام این بخش به «سامسونگ گلکسی اپس» تغییر کرده است. به نظر با این شیوه، سامسونگ قصد دارد بیشتر از قبل مطالب و اپ های اختصاصی برای گوشی های خود و همچنین تخفیفات برای مشتریان گلکسی خود عرضه کند. این اپ استور کره ای قرار است میزبان تمام دارندگان تلفن های هوشمند گلکسی باشد که طبق برآود شرکت حدود 130 میلیون کاربر خواهد بود اما شاید پیوستن تمام آنها به این اپ استور چندان محتمل هم نباشد چرا که رقیبی چون گوگل پلی در سایه آن به جذب کاربران مشغول است. اما انصافا نباید از برخی از امکانات موجود در این اپ استور چشم پوشی کرد. یکی از این امکانات زبان فارسی است. سامسونگ گلکسی اپس تقریبا همه زبانها را پوشش می دهد الیته نه به این معنا که توضیحات اپ ها هم فارسی شود اما اکثر نقاط اصلی سایت به زبان فارسی تغییر می کند. جالب اسیت بدانید که این اپ استور پول ملی اکثر کشور ها از جمله ریال ایران را نیز تحت پوشش قرار می دهد از این رو ممکن است کاربران ایرانی بیشتری، حداقل برای خرید اپ های پولی به سمت این بازار کشیده شوند. سامسونگ گلکسی اپس همچنین اطلاعات کارت شتابی را نیز می پذیرد از این رو تمام دارندگان کارت های عضو شتاب ایران می توانند اپ خود را به راحتی خرید نمایند.

یکی از بهترین قسمت های این اپ استور وجود بخش «پیدا کردن تلفن همراه من» است، با کمک این بخش شما می توانید از راه دور گوشی خود را قفل و باز کنید ، موقعیت آن را بر روی نقشه پیدا کنید، به آن زنگ بزنید، و حتی آن را فرمت کنید. “سامسونگ لینک” نیز در منوی بالایی آن فعال است که امکان ذخیره سازی اطلاعات مهم شما و استفاده از انها در تمام دستگاههای تلفن و تبلت و … را فراهم می آورد. ( به مانند iCloud). یکی از بدی های این اپ استور شاید در عدم وجود راهی برای دانلود اپ از طریق دسکتاپ (کامپیوتر) باشد. در واقع در این استور شاهد مکانیزمی که گوگل پلی دارد، نیستیم. (در گوگل پلی امکان دادن فرمان دانلود از طریق دسکتاپ هست که پس از آن بصورت اتوماتیک اپ بر روی گوشی شما دانلود و نصب می شود)

Firefox_Screenshot_2014-07-12T11-33-34.341Z

سامسونگ از وجود گوگل پلی به خوبی آگاه است اما ترفند تبلیغی سامسونگ در این باره و برای افزایش کاربران اپ استور خود چیست؟ سامسونگ مدعی شده است که سامسونگ گلکسی اپس در بر دارنده اپ های اختصاصی برای سری گوشی های گلکسی است، در واقع سامسونگ می گوید این اپ ها با بسیاری از ویژگی های گوشی های گلکسی شامل: مولتی ویندوز و یا اس پن (sPen) سازگار شده اند. در بخش دسته بندی آن نیز دو نوع محبوب و تاریخ بارگذاری گنجانده شده و همچنین دسته بندی موضوعی برای آن تعریف گشته است. یکی از عمده مشکلات اپ استور سابق احتمالا عدم سود دهی آن بوده است که در سایه گوگل پلی این امر بدیهی به نظر می رسید اما در طرح جدید به نظر هدف سامسونگ نه فقط بر ارائه برنامه های متفاوت بلکه بر قیمت گذاری کمتر همان اپ های گوگل پلی معطوف است دقیقا همان کاری که اپل انجام شده است.

One thought on “سامسونگ گلکسی اپس: طراحی جدید اپ استور سامسونگ

  1. Mostafa گفت:

    SAMASUNG GALAXY APPS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *