مایکروسافت Outlook.com ویژگی های جدید ظاهری و رفتاری! را به نمایش گذاشته است که این سرویس ایمیل مایکروسافت بسیار بیش از پیش به جیمیل شبیه می کند. بروز رسانی جدید شامل راه های جدید برای فیلتربندی و دسته بندی و منظم کردن ایمیل هاست. همچنین ویژگی Undo (بازگشت و خنثی سازی اقدام صورت گرفته) و توسعه بخش چت از ویژگی های جدید دیگر است که مایکروسافت روی آنها کار کرده است.

غول نرم افزاری جهان در تلاش است که کاربران بیشتری را به سمت Outlook.com بکشاند. این سرویس ایمیل که قبلاً به هات میل معروف بود تلاش فراوانی را در ماه های اخیر جهت جذب کاربر انجام داده است.

در انتهای سال گذشته ، مایکروسافت ویژگی جدیدی را به Outlook.com اضافه کرد که بر اساس آن کاربران این امکان را می یابند تا مخاطبان خود از جیمیل واردOutlook.com کنند. (به اصطلاح ایمپورت کنند)

Advanced-Rules-body

بزرگترین تغییر در Outlook.com اضافه کردن بخش Advanced Rules (آپشن های پیشرفته) است. این بخش به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند صندوق پستی (اینباکس) خود را بصورت سفارشی و شخصی سازماندهی و دسته بندی کنند. مثلا شما می توانید برای هر ایمیل طول عمری تعریف کنید ، یا اینکه آن را بر اساس اینکه از طرف چه کسی ارسال شده و یا بر اساس ایمیل های خوانده نشده دسته بندی کنید. به عنوان نمونه شما می توانید با تعریف یک عملکرد مثلا ایمیل های با طول عمر سه روز را که از طرف یک مخاطب خاص را ارسال می شود را همواره به بالای اینباکس خود منتقل کنید تا در اسرع وقت ان را ببینید و بخوانید. ( این کار با تعریف یک عملکرد امکان پذیر است). به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که آن ایمیل خاصرا هیچگاه از دست نمی دهید.

Mike Schackwitz مدیر برنامه توسعه Outlook.com در این باره در وبلاگ افیس می گوید : با کمک Advanced Rules شما قادرید که کنترل بیشتری بر روی نحوه دسته بندی ایمیل های خود داشته باشید و می توانید آن ها را برای قرار گیری در صدر اینباکس تنظیم کنید. شما می توانید چندین وضعیت و اقدام را ایجاد و تنظیم نمایید تا بتوانید به اینباکس خود سامان دهید.

 Chat-switch-body

بخش چت ان نیز به منظور ارسال سریعتر و راحت تر پیام ها و همچنین راحتر یافتن دوستان بهبود یافته است. Outlook.com در حال حاضر دارای بخش مسنجر در گوشه پایین سمت چپ اینباکس است که کاربران در ان می توانند آخرین محاورات رد و بدل شده و همچنین وضعیت انلاین بودن مخاطبانشان را چک کنند. علاوه بر اینها امکان ارسال پیام از اسکایپ و فیس بوک و مسنجر و سوییچ بین آنها نیز فراهم است.

Outlook.com جدید پاسخ دهی به ایمیل ها را بسیار آسانتر کرده است و خاصیت پاسخ دهی بر خط (inline) بدون اینکه رفرشی در صفحه صورت گیرد امکان پذیر است. سابقا کاربران بدون اینکه وارد صفحه ای دیگر نمی شدند قادر به پاسخ دهی به ایمیل ها نبودند.

In-line4

با کمک Undo و یا استفاده از کلید ctrl+z شما قادر خواهید بود که ایمیل رفته را بازگردانید این ویژگی برای اولین بار توسط جیمیل بکار گرفته شد. Undo همچنین می تواند اقداماتی همچون حذف ، فلاگ کردن ، انتقال و به اسپم منتقل سازی ایمیل ها را بازگرداند.

ویژگی های جدید قرار است تا چند هفته آینده به تدریج به Outlook.com اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *