گوگل اخیرا اعلام کرده که در همکاری جدید ، سطح بیشتری از انکریپشن (رمز گذاری) را بر اپ های گوگل خود پیاده سازی می کند. گوگل در این خصوص با شرکت امنیتی و حفاظت اطلاعات Zix همکاری می کند، گوگل محصول تجاری جدیدی برای حساب های اپ های گوگل خود با نام GAME که مخفف Google Apps Message Encryption است را بکار گرفته است.

اگرچه گوگل از قبل رمزگذازی داده ها و پیام ها را بر رویی سرورهای خود بکار می گرفته اما ارسال ایمیل با دیگر سیستم های موجود رمزگذاری نمی شد.ارگانها و یا کاربران می توانند از راه حل های مختلف برای اضافه کردن PGP به پیام های خود استفاده کنند، اما این راه حل هیچگاه برای ارگانها با تعداد بالای کاربران مفید نبوده ونیست.

با کمک GAME ، گوگل و زیکس امیدوارند بتوانند این رویه غیر ایمن را حل کنند. اپ GAME با قیمت 35 دلار در سال در دسترس قرار گرفته که کاربران را قادر می سازد که به مدیریت رمزگذاری اپ های گوگلی خود از داشبرد اصلی برنامه بپردازند.

در جهان بعد از اسنودن ( فاش کننده اسرار دستگاه های اطلاعاتی آمریکا) کاملا ساده و قابل فهم است که رمزگذاری ایمیل ها در درجه اول برای کاهش نظارت مفید است. از طرفی برای صنایع تحت کنترل بخش مهمی از کسب و کار رمزگذاری اطلاعات است. بسیاری از مشتریان زیکس ، بیمارستانها و بانک ها و سازمانهای دولتی هستند و این شرکت محصولات خود را منطبق با مقررات فدرال مانند HIPAA وSarbanes-Oxley و PCI- DSSS تنظیم کرده است.

این اولین بار نیست که گوگل محصول رمزگذاری پیام را برای مشتریان سازمانی ارائه می دهد. GAME در واقع جایگزین GME دیگر محصول رمزگذاری قدرت گرفته از زیکس است. GME بخشی از مجموعه ابزار Postini برای امنیت تحت ایمیل و وب است. بر خلاف GAME ، GME هرگز با اپ های گوگل تلفیق نشد. به جای آن مدیریت اپ های گوگل باید به داشبرد Postini متصل شود تا بتوانید وظایف را تعریف نمایید.

از سال 2012 گوگل در تلاش برای طی روند و گذر سرویس های Postini به پلت فرم اندروید بود. GAME نتیجه این رویکرد است که بطور طبیعی با اپ های گوگل کار می کند. برای شرکت هایی که اطلاعات مهمی دارند و می خواهند ایمیل آنها از لحظه ارسال تا دریافت بصورت رمز گذاری شده منتقل شود این ویژگی بسیار مفید و موثمر ثمر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *