بررسی ترافیک شبکه های اجتماعی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴
نوشته شده توسط

بررسی ترافیک شبکه های اجتماعی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴

سایت محقق در امور شبکه های اجتماعی و پلت فرم به اشتراک گذاری موسوم به ShareHolic گزارشی در خصوص وضعیت ترافیک اطلاعات از ۸ وب سایت معتبر و بزرگ شبکه های اجتماعی را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ ارائه داد. این ۸ سایت شامل : فیسبوک ، پینترست ، توییتر ،  Stumble Upon و Reddit وگوگل پلاس در حال رشد ترافیک و همچنین دو سایت دیگر که ر میزان ترافیک پس رفت داشتند: لینکداین و یوتیوب.

همزمان با گزارش قبلی اگر به اطلاعات مندرجه در این گزارش به دقت نگاه کنیم به طور واضح مشخص می گردد که فقط ۳ سایت برتر و دارای ارزش بررسی در این آمار خودنمایی می کنند ( فیسبوک ، پینترست ، گوگل پلاس که رشدی بالای ۱ درصد داشتند). ذیلا جدول آماری ShareHolic که بر گرفته از عملکرد ۴۰۰ میلیون کاربر این گونه سایت هاست آمده است:

social-media-report-Apr-14-stats

آمارهای داده شده برای هر ماه بازگوکننده ی سهم بازدید بر اساس درصدی از کل مجموع ترافیک رد و بدل شده است. وجود ستونهای ماه به ماه امکان مشاهده میزان رشد و یا پس رفت هر یک از سایتها را به وضوح نمایان می سازد. در نهایت میزان کل تغییرات سایته ا را در بازه ی زمانی ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۴ را بدست آورده است. میزان رشد فیسبوک در سهم ترافیکی از ۱۵.۴۴% در ماه دسامبر ۲۰۱۳ به ۲۱.۲۵% در ماه مارچ ۲۰۱۴ رسیده است. پینترست از ۴.۷۹% قبلی به ۷.۱۰% فعلی رسیده و شبکه اجتماعی توییتر از ۱.۱۲% به ۱.۱۴% رشد داشته که به نظر میزان قابل توجهی پایین است به عبارت دیگر به مانند سه ماهه گذشته نیز، فیسبوک و پینترست به طور محسوسی شاهد رشد در موقعیت خود بودند. این در حالی است که برای توییتر وضعیت ثابت بوده است.

۵ سایت دیگر سهمی کمتر از یک درصد داشته اند. این مهم است که شما به این نکته حین دیدن میزان رشد مثلا گوگل پلاس و یا پس رفت یوتیوب و لینکداین توجه کنید و اساس کار بازاریابی خود حول محورهای بیشتر پرکاربرد بچرخانید. با مشاهده نمودار زیر نیز می توانیم بال و پایین رفتن ترافیک را در مابقی سال مشاهده نماییم.

social-media-traffic-report-Apr-14-graph

در کل بار دیگر برنده واقعی فیسبوک است و می توانید این مورد را در گراف بالا ببینید. در ماه آخر بررسی یعنی مارچ شبکه های اجتماعی شاهد رشد بیشتری در میزان ترافیک خود بودند و شبکه های فیسبوک درصد بالاتری از کاربران را توانسته است حول پلت فرم خود نگاه دارد ( بالای ۲۱ درصد) اما اگر صحبت میزان بیشترین رشد باشد گوگل پلاس در صدر قرار میگیرد اما جامعه آماری این شبکه کلا پایین و تنها ۰.۰۸% از این ۴۰۰ میلیون است. در جایگاه بعدی پینترست با ۴۸ درصد رشد است که جامعه اماری بالای ۷ درصدی دارد و با این میزان رشد به نظر بزودی به گرد پای فیسبوک هم برسد.

0 ۰ 17910 24 آوریل, 2014 اخبار, جهان آوریل 24, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو