بررسی ترافیک شبکه های اجتماعی در سه ماهه اول سال 2014

سایت محقق در امور شبکه های اجتماعی و پلت فرم به اشتراک گذاری موسوم به ShareHolic گزارشی در خصوص وضعیت ترافیک اطلاعات از 8 وب سایت معتبر و بزرگ شبکه های اجتماعی را در سه ماهه اول سال 2014 ارائه داد. این 8 سایت شامل : فیسبوک ، پینترست ، توییتر ،  Stumble Upon و Reddit وگوگل پلاس در حال رشد ترافیک و همچنین دو سایت دیگر که ر میزان ترافیک پس رفت داشتند: لینکداین و یوتیوب.

همزمان با گزارش قبلی اگر به اطلاعات مندرجه در این گزارش به دقت نگاه کنیم به طور واضح مشخص می گردد که فقط 3 سایت برتر و دارای ارزش بررسی در این آمار خودنمایی می کنند ( فیسبوک ، پینترست ، گوگل پلاس که رشدی بالای 1 درصد داشتند). ذیلا جدول آماری ShareHolic که بر گرفته از عملکرد 400 میلیون کاربر این گونه سایت هاست آمده است:

social-media-report-Apr-14-stats

آمارهای داده شده برای هر ماه بازگوکننده ی سهم بازدید بر اساس درصدی از کل مجموع ترافیک رد و بدل شده است. وجود ستونهای ماه به ماه امکان مشاهده میزان رشد و یا پس رفت هر یک از سایتها را به وضوح نمایان می سازد. در نهایت میزان کل تغییرات سایته ا را در بازه ی زمانی 3 ماهه اول سال 2014 را بدست آورده است. میزان رشد فیسبوک در سهم ترافیکی از 15.44% در ماه دسامبر 2013 به 21.25% در ماه مارچ 2014 رسیده است. پینترست از 4.79% قبلی به 7.10% فعلی رسیده و شبکه اجتماعی توییتر از 1.12% به 1.14% رشد داشته که به نظر میزان قابل توجهی پایین است به عبارت دیگر به مانند سه ماهه گذشته نیز، فیسبوک و پینترست به طور محسوسی شاهد رشد در موقعیت خود بودند. این در حالی است که برای توییتر وضعیت ثابت بوده است.

5 سایت دیگر سهمی کمتر از یک درصد داشته اند. این مهم است که شما به این نکته حین دیدن میزان رشد مثلا گوگل پلاس و یا پس رفت یوتیوب و لینکداین توجه کنید و اساس کار بازاریابی خود حول محورهای بیشتر پرکاربرد بچرخانید. با مشاهده نمودار زیر نیز می توانیم بال و پایین رفتن ترافیک را در مابقی سال مشاهده نماییم.

social-media-traffic-report-Apr-14-graph

در کل بار دیگر برنده واقعی فیسبوک است و می توانید این مورد را در گراف بالا ببینید. در ماه آخر بررسی یعنی مارچ شبکه های اجتماعی شاهد رشد بیشتری در میزان ترافیک خود بودند و شبکه های فیسبوک درصد بالاتری از کاربران را توانسته است حول پلت فرم خود نگاه دارد ( بالای 21 درصد) اما اگر صحبت میزان بیشترین رشد باشد گوگل پلاس در صدر قرار میگیرد اما جامعه آماری این شبکه کلا پایین و تنها 0.08% از این 400 میلیون است. در جایگاه بعدی پینترست با 48 درصد رشد است که جامعه اماری بالای 7 درصدی دارد و با این میزان رشد به نظر بزودی به گرد پای فیسبوک هم برسد.

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *