این خبر بدی است، اگر شما از جمله کسانی هستنید که از لینکداین برای اجرای یک نظرسنجی بهره می گیرد. بزرگترین شبکه اجتماعی متمرکز به کسب و کار حرفه ای قابلیت مهمی را از آغاز ماه آینده حذف خواهد کرد.

شرکت رسماً اعلام کرده است که قابلیت نظرسنجی در گروه ها از 15 می بازنشست خواهد شد و تمام اطلاعات مرتبط با آنها از بین خواهد رفت. نظر سنجی که در گروه ها از دسامبر 2011 به کاربران معرفی گردید. که راهی ساده برای فعال کردن و مشارکت کاربران در گروها بود. اما این ویژگی توسط لینکداین منسوخ گردیده تا به گفته این شرکت راههای ساده تر و موثرتر و کارآمد تری به کاربران داده شود. متن این شرکت به قرار زیر است:

ما به طور مداوم در حال ارزیابی این هستیم که محصولات و ویژگی های فعلی ما چگونه استفاده می شود و همواره تمرکز ما به دنبال راه های جدید برای ساخت محصولات و امکانات بیشتر است. گاهی اوقات لازم است که برای دستیابی به نتایج بهتر برخی ویژگی های موجود را بازنشسته نماییم و قابلیت های جدید را جایگزین نماییم.

این اولین بار نیست که لینکداین ویژگی نظرسنجی را کنار می زند. در پایان ژوئن سال گذشته، شرکت در واقع اپلیکیشن نظر سنجی عمومی خود را کنار زد. اپی که به هر کاربر اجازه می داد تا یک نظرسنجی را برای دنبال کنندگان خود در لینکداین ایجاد نماید.  با این وجود لینکداین همچنان امکان نظرسنجی در گروه ها را زده نگه داشت البته تا به امروز!

البته نرم افزار ها و سرویس های شخص ثالثی مانند Wedgies و Voice وجود دارند که می توانند جای خالی حذف نظرسنجی در لینکداین را پر کنند. مزیت استفاده از این ابزار نستقل این است که آنها را می توان در داخل طیف وسیعی از رسانه های اجتماعی و وب سایت های مختلف جا سازی کرد. که به شما امکان می دهد نظر سنجی در وسعت بیشتر و با کاربران بیشتر در سرتاسر وب بکار گیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *