بازاریابی ایمیلی شبیه قطاری است که به سرعت در حال حرکت است. با سرعتی که این قطار دارد سوار شدن در آن کار سختی است و از طرفی نمی‌توان سرعت آن را کم کرد. بسیاری از بازاریابان ایمیل تغییر دادن شیوه‌ها و یا دست یابی به تکنیک‌ها و استراتژی‌های جدید را کاری بسیار مشکل می‌دانند. با این حال هنوز هم امیدی هست! بازاریابان ممکن اشتباهات زیادی را به اشتراک بگذارند اما راه حال‌های آن‌ها ساده است و با دستورالعمل‌های ساده می‌توان این اشتباهات را جبران کرد.

مهم‌ترین کارها در آخرین لحظات انجام می‌گیرند

شما هیچ وقت نام برندتان، محل شرکتتان و یا مدیریت اداره‌تان را در آخرین لحظات انتخاب نمی‌کنید، اما همیشه مهم‌ترین و تاثیرگذارترین تصمیمات را در آخرین لحظات می‌گیرید. بعضی وقت‌ها بازاریابان ایمیلی در مورد موضوع ایمیل یا همان Subject در آخرین لحظه و درست قبل از انتخاب گزینه‌ی send تصمیم گیری می‌کنند.
موضوع ایمیل جزء مهم‌ترین قسمت‌های ایمیل است، مخصوصا اینکه ۶۵٪ از ایمیل‌ها در تلفن‌های هوشمند و یا تبلت‌ها باز می‌شوند. باید جوری موضوع ایمیل خود را بنویسید که مشریان و حرفه‌ها (که در بهترین حالت فقط ایمیل‌های تبلیغاتی را با چشم اسکن می‌کنند) توجه‌شان جلب شود، ایمیل شما را بخوانند و یا حتی از لپ تاپ خود پیگیر جزئیات شوند.

راهنمایی: یک طرح کلی درست کنید و اهداف کلیدی و تجاری مجموعه‌ی خود را در آن لیست بندی کنید و مواردی که برای مشترکین شما مهم است و ارزش تلقی می‌شود را دسته بندی کنید. اگر با توجه به این چهارچوب موضوع ایمیل خود را پیدا کنید خیلی بهتر و قوی‌تر خواهد بود.

ناآگاهی در مورد تعداد مشترکینی که از موبایل استفاده می‌کنند

باید بدانید که مشتریکن شما و گیرنده‌های ایمیل شما بیشتر از چه دستگاهی برای خواندن ایمیل‌های شما استفاده می‌کنند؛ تبلت، موبایل و یا لپ تاپ. این مساله موضوع مهمی است و باید جزو اولویت برنامه‌های شما باشد.

راهنمایی: دانش، قدرت شما محسوب می‌شود. نداشتن دانش و اطلاعات باعث می‌شود کسب و کار شما نابود شود. شما نمی‌توانید استراتژیی بر مبنای موبایل داشته باشید در حالی که ندانید چند نفر از مشترکین شما از موبایل استفاده می‌کنند. این اطلاعات را جمع آوری کنید تا بتوانید نقشه‌ی خود را طرح ریزی کنید. شما با یک نظرسنجی ساده از مشترکین خود می‌توانید به این اطلاعات دست پیدا کنید.

email-marketing

طراحی ایمیل‌ها توسط افرادی که علاقه‌ای به آن ندارند

یک ایمیل خلاق نمی‌تواند الزاما نشانه‌ی وب سایت خلاق باشد و یا بالعکس. این طرز فکر که نمی‌توان ایمیل را طراحی کرد خیلی وقت است که از بین رفته و حالا با نسل جدید tech-savvy طراحان می‌توانند ایمیلی کاربردی و فوق العاده را طراحی کنند که صد البته با طراحی وب سایت بسیار متفاوت است.

راهنمایی: زیاد راه آسانی نیست که بخواهید بر روی یک سری از نیروهای خود فقط برای طراحی ایمیل سرمایه گذاری کنید. به هر نوع و روشی که در حال انجام تجارت خود هستید با کسانی که علاقه و انگیزه‌ای برای انجام این کار ندارند، همکاری نکنید. بهترین راهنمایی این است که ایمیل‌هایی که دوستشان دارید و خودتان از آن راضی هستید را به اشتراک بگذارید.

کار در فضای بسته

مسلما شما به دنبال احترام هستید. پس بهتر است برای به دست آوردن مقبولیت و احترام فقط به شرکت خود بسنده نکنید و داشبورد و رتبه بندی‌های خود را با افراد متخصص خارج از گروه خود به اشتراک بگذارید. کارهایی که در دست انجام است، فرآیندی که طی می‌شود و نظراتی که از مشترکین خود و یا افراد داخل شرکت خود دریافت می‌کنید را به اشتراک بگذارید. این باعث می‌شود همه برنامه‌های شما را ببینند و در سناریوی شما سهیم باشند.

ندانستن نحوه‌ی کار با ایمیل
اگر کار شما به ایمیل وابسته است پس بهتر است درک درست و مطالعه‌ی لازم در مورد این مبحث را داشته باشید و دانش خود را در این مورد به روز کنید. به روز بودن یک عامل مهم در موفقیت تجارت شما محسوب می‌شود. اخبار و مقالات مربوط به ایمیل و بازاریابی از طریق آن را مرتب پیگری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *