بهترین مشاغل برای سال ۲۰۱۴
نوشته شده توسط

بهترین مشاغل برای سال ۲۰۱۴

از اینکه شما را نگران کنم و یا بشکنم واقعاً بدم می آید اما اگر شما یکی از بهترین مشاغل موجود را می خواهید بهتر است به دنبال یادگیری برنامه نویسی و یا مترجمی اطلاعات کد بندی شده و یا یک حل کننده معادلات پیچیده ریاضی باشید و اینکه در عین واحد همه موارد فوق را دنبال کنید. اگر از قبل این مهارتها را اموخته اید احتمالا حساب بانکی پر پول شما این را نشان می دهد!

بر طبق گزارش Carrer Cast در خبر بهترین مشاغل برای سال ۲۰۱۴، کار فرمایان معمولا دستمزدهای بالایی را به کارمندانی که از فناوری اطلاعات و برنامه نویسی و یا ریاضی سر در می اوردند پرداخت می کنند کسانی که به تحلیلگران اطلاعات معروفند. در واقع مشاغلی که وابسته به داشتن دانش این مهارت ها دارند ، بیش از نیمی از مشاغل سال ۲۰۱۴ را از آن خود کرده اند.

همچنین تحلیل گری اطلاعات برای بنگاه های اقتصادی و شرکت های مالی پیشرفته نیز مهم است. یکی از افراد برجسته در این باره می گوید :

اگر در ۱۵ سال ، شما هیچ پس زمینه ای از تحلیل گری کمی در شرکتتان نداشته باشید ممکن است دچار لغزش در تصمیماتتان شوید و این نیز ممکن است جبران ناپذیر باشد باید بدانید که بسیاری از تصمیم گیری ها در شرکت های بزرگ در جریان است سریعا به سمت داشتن پایه های تحلیل شده می روند تا مسیرهای با کمترین ضرر و کمترین هزینه را برای داشتن بالاترین سود طی کنند

ترسناک است! نه؟ ولی حقیقت دارد البته هر کسی نمی تواند به یک اسب سوار ماهر در امر آنالیز و تحلیلگری اطلاعات تبدیل شود.

فراتر از تکنولوژی شرکت ها نیازمند مهندسین و استادان فن اطلاعات دارند علاوه بر این آنها به افراد متخصص در زبان انگلیسی نیز نیاز دارند تا بتوانند توضیحات ساده و قانع کننده پیرامون محصولاتشان بیان کنند. اما در کل کسانی که از دیتا ، برنامه نویسی سر در می آورند قطعا بهترین مشاغل را دارند چرا که معیار انتخاب این مشاغل محیط کاری آنها ، درآمد ماهانه ، دورنما و آبنده کاری تضمین شده و مهمتر از آن سطح استرس شغلی پایین است.

ذیلا ۱۰ شغل برتر سال برای ۲۰۱۴ با متوسط درآمد هر ضغل آورده شده است:

ریاضی دان: ۱۰۱۳۶۰ دلار

استاد دانشگاه: ۶۸۹۷۰ دلار

آمار: ۷۵۵۶۰ دلار

دبیر: ۹۳۶۸۰ دلار

شنوا شناس: ۶۹۷۲۰ دلار

مهندس نرم افزار: ۹۳۳۵۰ دلار

تحلیلگر سیستم های کامپیوتری: ۷۹۶۸۰ دلار

متخصص مشاغل درمانی: ۷۵۴۰۰

پاتولوژیست گفتاری: ۶۹۷۸۰ دلار

در میان بدترین مشاغل برای سال ۲۰۱۴ می توان به چوب بر (در رتبه آخر یعنی ۲۰۰) و خبرنگار (در رتبه ۱۹۹) اشاره کرد. اینکه که چوب بر چه کاری می تواند برای بهبود وضعیت خود انجام دهد چندان روشن نیست اما نت سیلور متخصص به نام راهنمایی های روشنی را برای یادگیری برنامه نویسی به خبرنگاران ارائه می دهد.

خو نت سیلور سرپرست وب سایت خبری شخصی خود موسوم به پانصد و سی و هست است که تقریبا با پنجاه درصد مطالب اخبارگونه کار خود را دنبال می کند ، در واقع بخش خبری آن بیش از بخش مطالب عمومی آن است. او به این نکته اشاره دارد که آینده خبرنگاری در تجسم داده ها و تعامل و واکنش صحیح به انهاست.

تنها یک دلیل وجود دارد که توسعه دهندگان نرم افزار در صدر گزارش ۱۰۰ شغل برتر USNews قرار گرفتند ، آنهم این است که دفتر آمار کار رشد ۲۲.۸ درصدی اشتغال را برای توسعه دهندگان نرم افزار در خلال سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۲ پیش بینی کرده است. اهمیت برنامه نویسی در انالیز و پردازش  اطلاعات بنگاه های اقتصادی به طور ویژه ای تاثیر دارد. همچنین می توانید در سایت indeed.com لیست مشاغل مهم را مشاهده نمایید. دو شغل اول از ۱۰ شغل برتر درگیر با حوزه اطلاعات هستند.

تحت آموزش:

اگر شما دارنده یک شرکت اقتصادی بزرگ هستنید که بدنبال توسعه دهندگان و متخصصان حوزه اطلاعات می گردید ، شانس آورده اید. محلل گارتنر، سوتلانا سیکولا به این موضوع اشاره دارد که شما بتوانید افراد متناسب با کار خود را استخدام نمایید (از این لینک). او معتقد است برای داشتن افراد حرفه ای تنها کافی است انها را اموزش دهید او تحلیل جالبی در این باره دارد:

شرکت ها باید به این مساله دقت نظر داشته باشند ، سازمانها از قبل کسانی را داشتند که درباره اطلاعات و دیتا بیشتر از افراد ماهر در علم اطلاعات ، دانش داشته باشند… در واقع این افراد از قبل درباهر کسب مهارت های مدل ریزی ، جستجو و تحلیل اطلاعات تجربیاتی کسب کرده اند.

اما اگر شما کارمند باشید چه؟ خوب می توانید همیشه خودتان را تا حد یک متخصص دیتا اموزش دهید ، این کار از تبدیل شدن به یک توسعه دهنده نرم افزار آسان تر است. کافی است اقدام به دانلود ابزار و نرم افزارهای اوپن سورس نمایید – بزرگترین برنامه های تکنولوژی اوپن سورس هستند – پس از دریافت آنها شروع به کار با انها نمایید و با آموزش مهارت خود را افزایش دهید.

0 ۰ 43040 05 می, 2014 اخبار, جهان می 5, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو