از اینکه شما را نگران کنم و یا بشکنم واقعاً بدم می آید اما اگر شما یکی از بهترین مشاغل موجود را می خواهید بهتر است به دنبال یادگیری برنامه نویسی و یا مترجمی اطلاعات کد بندی شده و یا یک حل کننده معادلات پیچیده ریاضی باشید و اینکه در عین واحد همه موارد فوق را دنبال کنید. اگر از قبل این مهارتها را اموخته اید احتمالا حساب بانکی پر پول شما این را نشان می دهد!

بر طبق گزارش Carrer Cast در خبر بهترین مشاغل برای سال 2014، کار فرمایان معمولا دستمزدهای بالایی را به کارمندانی که از فناوری اطلاعات و برنامه نویسی و یا ریاضی سر در می اوردند پرداخت می کنند کسانی که به تحلیلگران اطلاعات معروفند. در واقع مشاغلی که وابسته به داشتن دانش این مهارت ها دارند ، بیش از نیمی از مشاغل سال 2014 را از آن خود کرده اند.

همچنین تحلیل گری اطلاعات برای بنگاه های اقتصادی و شرکت های مالی پیشرفته نیز مهم است. یکی از افراد برجسته در این باره می گوید :

اگر در 15 سال ، شما هیچ پس زمینه ای از تحلیل گری کمی در شرکتتان نداشته باشید ممکن است دچار لغزش در تصمیماتتان شوید و این نیز ممکن است جبران ناپذیر باشد باید بدانید که بسیاری از تصمیم گیری ها در شرکت های بزرگ در جریان است سریعا به سمت داشتن پایه های تحلیل شده می روند تا مسیرهای با کمترین ضرر و کمترین هزینه را برای داشتن بالاترین سود طی کنند

ترسناک است! نه؟ ولی حقیقت دارد البته هر کسی نمی تواند به یک اسب سوار ماهر در امر آنالیز و تحلیلگری اطلاعات تبدیل شود.

فراتر از تکنولوژی شرکت ها نیازمند مهندسین و استادان فن اطلاعات دارند علاوه بر این آنها به افراد متخصص در زبان انگلیسی نیز نیاز دارند تا بتوانند توضیحات ساده و قانع کننده پیرامون محصولاتشان بیان کنند. اما در کل کسانی که از دیتا ، برنامه نویسی سر در می آورند قطعا بهترین مشاغل را دارند چرا که معیار انتخاب این مشاغل محیط کاری آنها ، درآمد ماهانه ، دورنما و آبنده کاری تضمین شده و مهمتر از آن سطح استرس شغلی پایین است.

ذیلا 10 شغل برتر سال برای 2014 با متوسط درآمد هر ضغل آورده شده است:

ریاضی دان: 101360 دلار

استاد دانشگاه: 68970 دلار

آمار: 75560 دلار

دبیر: 93680 دلار

شنوا شناس: 69720 دلار

مهندس نرم افزار: 93350 دلار

تحلیلگر سیستم های کامپیوتری: 79680 دلار

متخصص مشاغل درمانی: 75400

پاتولوژیست گفتاری: 69780 دلار

در میان بدترین مشاغل برای سال 2014 می توان به چوب بر (در رتبه آخر یعنی 200) و خبرنگار (در رتبه 199) اشاره کرد. اینکه که چوب بر چه کاری می تواند برای بهبود وضعیت خود انجام دهد چندان روشن نیست اما نت سیلور متخصص به نام راهنمایی های روشنی را برای یادگیری برنامه نویسی به خبرنگاران ارائه می دهد.

خو نت سیلور سرپرست وب سایت خبری شخصی خود موسوم به پانصد و سی و هست است که تقریبا با پنجاه درصد مطالب اخبارگونه کار خود را دنبال می کند ، در واقع بخش خبری آن بیش از بخش مطالب عمومی آن است. او به این نکته اشاره دارد که آینده خبرنگاری در تجسم داده ها و تعامل و واکنش صحیح به انهاست.

تنها یک دلیل وجود دارد که توسعه دهندگان نرم افزار در صدر گزارش 100 شغل برتر USNews قرار گرفتند ، آنهم این است که دفتر آمار کار رشد 22.8 درصدی اشتغال را برای توسعه دهندگان نرم افزار در خلال سال 2012 تا 2022 پیش بینی کرده است. اهمیت برنامه نویسی در انالیز و پردازش  اطلاعات بنگاه های اقتصادی به طور ویژه ای تاثیر دارد. همچنین می توانید در سایت indeed.com لیست مشاغل مهم را مشاهده نمایید. دو شغل اول از 10 شغل برتر درگیر با حوزه اطلاعات هستند.

تحت آموزش:

اگر شما دارنده یک شرکت اقتصادی بزرگ هستنید که بدنبال توسعه دهندگان و متخصصان حوزه اطلاعات می گردید ، شانس آورده اید. محلل گارتنر، سوتلانا سیکولا به این موضوع اشاره دارد که شما بتوانید افراد متناسب با کار خود را استخدام نمایید (از این لینک). او معتقد است برای داشتن افراد حرفه ای تنها کافی است انها را اموزش دهید او تحلیل جالبی در این باره دارد:

شرکت ها باید به این مساله دقت نظر داشته باشند ، سازمانها از قبل کسانی را داشتند که درباره اطلاعات و دیتا بیشتر از افراد ماهر در علم اطلاعات ، دانش داشته باشند… در واقع این افراد از قبل درباهر کسب مهارت های مدل ریزی ، جستجو و تحلیل اطلاعات تجربیاتی کسب کرده اند.

اما اگر شما کارمند باشید چه؟ خوب می توانید همیشه خودتان را تا حد یک متخصص دیتا اموزش دهید ، این کار از تبدیل شدن به یک توسعه دهنده نرم افزار آسان تر است. کافی است اقدام به دانلود ابزار و نرم افزارهای اوپن سورس نمایید – بزرگترین برنامه های تکنولوژی اوپن سورس هستند – پس از دریافت آنها شروع به کار با انها نمایید و با آموزش مهارت خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *