گلکسی اس ۵ یا نوت ۳؟ کدام را بخرم؟
نوشته شده توسط

گلکسی اس ۵ یا نوت ۳؟ کدام را بخرم؟

با عرضه دو گوشی سطح بالا از سامسونگ در یک زمان تقریبا واحد خیلی ها در خرید یکی از این دو گوشی مردد شده اند البته ناگفته نماند که قیمت اس ۵ در ایران و در حال حاضر بیشتر از قیمت اصلی این گوشی عرضه می شود اما نوت ۳ قیمت تقریبا نزذیک به قیمت جهانی دارد. هر چند که مسابقه درون خانوادگی اس ۵  – نوت ۳ دو پرچم دار جدید سامسونگ مدتی است شکل گرفته اما انتخاب یکی از آنها سخت است هر دو گوشی دارای صفحه نمایش روشن و قدرت پردازش بالا هستند.

هر دو گوشی دارای یک سری قابلیت های جدید هستند که کمپانی منحصرا بر آن اعمال کرده است. با قلم جادویی و تحسین برانگیز خود را نسبت به سایر هم خانواده خود تقویت کرده است اما گلکسی اس ۵ با قرار دادن تشخیص اثر انگشت و کنترل ضربان قلب جلوه ای ویژه از خود به نمایش گذاشته است. نوت ۳ با طراحی چرم مانند نسبت به دیگر گوشی های سامسونگ از خود تفاوت ظاهری نشان داده است این در حالی است که اس ۵ نیز با طراحی جذاب تر نسبت به برادر بزرگتر خود اس ۴ و همچنین طرای ضد آب و دوربین پر قدرت ۱۶ مگاپیکسلی عرضه شده است. حال با عرضه هر دو گوشی در بازار ایران بسیاری از علاقمندان به خانواده سامسونگ این سوال را دارند که گوشی خود را از کدامیک از این دو نوع انتخاب کنند. ما در چند بخش پیش رو قابلیت هر دو گوشی را بررسی می کنیم و برتری هر یک را نسبت به دیگری را می سنجیم.

طراحی

شما نمی توانید تفاوت اندازه دو گوشی را در نظر نگیرید. نوت ۳ یک نوع فبلت با اندازه ۰.۳۳×۳.۱۲×۵.۹۵ اینچ محسوب می شود در حالی که گلکسی اس ۵ با ابعادی ۰.۲۵×۲.۹×۵.۳ طرحی جمع و جوری را پیش روی شما قرار داده است که سبب می شود حمل آن ساده تر و در دست قرار گرفتن آن راحت تر باشد. در هر صورت هر دو گوشی به اندازه کافی باریک هستند که راحت در جیب های حتی تنگ هم جا شوند. با وزن ۵.۹ اونس ، گوشی نوت ۳ کمی سنگین تر از گلکسی اس ۵ با وزن ۵.۱ اونس است.

از نظر زیبایی انتخاب بین دو گوشی منحصرا وابسته به ذائقه شما دارد. نوت ۳ دارای طراحی چرم مانند در پنل پشتی خود است این در حالی است که گلکسی دارای قاب پشتی پلاستیکی است اگر چه نوت ۳ نیز پلاستیکی است و فقط طرح چرم دارد با این حال این تفاوت در نوت ۳ ان را شاخص کرده است اما در نهایت اس ۵ نیز نسبت به پسر عموی خود از نظر یکدست و یکپارچگی طراحی منزلت بیشتر دارد.

face-off-design-note-s5

گواهی IP67 گوشی اس ۵ را تنها گوشی ضد آب میان این دو گوشی می کند که باعث می شود گوشی اس ۵ بتواند در عمق یک متری و به مدت ۳۰ دقیقه دوام بیاورد. باعث نا امیدی است که اس ۵ دارای یک پوشش نه چندان تو دل برو بر روی میکرو USB خود است که البته بدون هیچ زحمتی قابل رفع و گذاشتن است و سامسونگ آن را به منظور حفظ گوشی در برابر آب تعبیه کرده اما اینکه هر بار بخواهید آن را متصل و جدا کنید شاید خیلی جالب نباشد.

این دو گوشی دارای دکمه های تقریباً یکسان هستند و طرح بندی پورت های انها یکی است بجز قلم Span نوت ۳ که وجه تمایز آنها در این حیطه است. هر دو گوشی دارای دکمه فیزیکی خوش قیافه (!) Home در زیر صفحه نمایش خود هستند.

منوی سمت چپ گلکسی اس ۵ نیز نمایانگر تعداد بیشتری از اپ های تازه استفاده شده نسبت به نوت ۳ است. در کل از نظر ما اس ۵ بدلیل خاصیت ضد آب و یکپارچگی و یکدست بودن ظاهری گزینه بهتر پیش روی شماست هر چند که بسیاری ظاهر متفاوت نوت ۳ را به ظاهر کلیشه ای مدل های اس ترجیح می دهند.

صفحه نمایش:

سامسونگ گلکسی اس ۵ و گلکسی نوت ۳ هر دو صفحه نمایش ۱۰۸۰p فول ایچ دی دارند اما سوالی که مطرح است این است که شما تا چه ابعادی از صفحه نمایش مد نظرتان است ؟ چرا که نوت ۳ صفحه نمایش بزرگ ۵.۷ اینچی را یدک می کشد اما اس ۵ متواضعانه با ۵.۱ اینچ عرضه شده است.

نوت ۳ محیطی بهتری را مشاهده ویدئو مثلا با دوستان تان فراهم می آورد اما اس ۵ فضای انفرادی را جهت استفاده فراهم می آورد. وقتی در حال مشاهده تریلر فیلم X-Man بودیم، جزئیات بیشتری را در اس ۵ دیدیم و متوجه شدیم اندکی روشنایی در گوشی کوچک تر بیشتر است از نظر رنگ نیز هر دو گوشی در وضعیت مشابهی بودند و هر دو کیفیت رنگ فوق العاده ای را به نمایش می گذارند. در تست روشنایی که انجام دادیم متوجه شدیم اس ۵ روشن تر از نوت ۳ است ، متوسط درجه زوشنایی اس ۵ برابر ۳۷۳ است که در مقایسه با نوت ۳ با مقدار ۲۲۷ بسیار بیشتر است.

Firefox_Screenshot_2014-05-02T20-23-34.443Z

در زمینه RGB گوشی اس ۵ هر بار توانست تا ۱۵۸.۴ درصد وسعت رنگ داشته باشد که کمی بیشتر از نوت ۳ با ۱۵۱.۱ درصد بود. اس ۵ همچنین مقدار بیشتری دقت در نمایش رنگ ها داشت ، با امتیاز بندی Delta-E اس ۵ دارای رتبه ۰.۹ بوده در حالی که در نوت ۳ برابر ۵.۷ بود ( مقدار کمتر بهتر است) ، این دقت اس ۵ تقریبا به مانند آیفون اس ۵ است.

به نظر ما بزرگتر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست هر دو صفحه نمایش جذاب هستند اما اس ۵ مقدار بیشتری روشنایی و دقت را در نمایش رنگ ها عرضه می کند.

صدا:

هر دو گوشی تغییراتی در سیستم استریو خود ایجاد کرده اند ما آهنگی را در هر دو گوشی اجرا نمودیم تا متوجه شویم کدامیک از دو دستگاه تلفن صدای بهتری تولید می کنند. صدای گیتار در هر دو گوشی کمی خفه بود اما وضوح صدا در نوت ۳ به مراتب بیشتر و بهتر از اس ۵ بود با این حال صدای اس ۵ کمی بالاتر است. در تست انجام شده تعیین گردید که اس ۵ دارای صدای تولیدی ۷۳ دسی بل است در حالی که نوت ۳ اقدام به تولید صدای ۷۰ دسی بل می کند. ولی در کل شفافیت صدا در نوت ۳ را بیشتر ترجیح می دهیم. صدای تولید شده در نوت ۳ غنی تر و شفاف تر و دقیق تر از اس ۵ است.

رابط کاربری:

گوشی اس ۵ با اندروید ۴.۲.۲ و نوت ۳ با اندروید ۴.۳ اجرا می شوند هر دو گوشی از رابط کاربری TouchWiz بهره گرفته اند اما رابط کاربری اس ۵ به نظر تا حدودی زنده تر به نظر می رسد. در منوی تنظیمات اس ۵ شاهد آیکون های رنگی تر و دایره ای شکل هستیم که متفاوت با نوت ۳ در این بخش است.

 face-off-interface-s5

منوی تنظیمات کناذب بخشی کوچکی از یک تفاوت عمده میان دو گوشی ایجاد کرده است. نوت ۳ دارای ۵ صفحه اصلی در بخش Home است در حالی که به طور پیش فرض برای اس ۵ ۴ عدد است اما حالت پنجمی هم دارد که مستقیما شما را به My Magazine که قابل تنظیم و سفارشی سازی است ، می برد. البته شما با همین اپ می توانید با زدن روی دکمه ی Home دسترسی یابید با هل دادن صفحه نمایش به بالا نیز My Magazine قابل دسترس است.

هر دو دستگاه دارای یک ردیف مشخص از اپ ها در پایین صفحه اصلی Home هستند که امکان دسترسی به بخش هایی از تلفن را به شما می دهد: شامل تماس ها ، مخاطبین ، پیام های کوتاه ، اینترنت و اپ های نصب شده.

face-off-interface-note

رابط کاربری تاچ ویز در نوت ۳ که داری صفحه نمایش بزرگتر است محاسنی هم دارد: که باعث می شود شما مقدار بیشتری میانبر اپ و ویجت در یک صفحه قرار دهید.

کلا رابط کاربری اس ۵ جذاب تر است در حالی که نوت ۳ رابط کاربری قدرتمند تری دارد اما در نهایت هر دو دستگاه با تاچ ویز خود به شما لذت استفاده از گوشی را می دهند و تقریبا ویژگی های یکسانی را عرضه می کنند لذا انتخاب اینکه در این بخش کدامیک بهتر است سلیقه ای است.

صفحه کلید:

گلکسی اس ۵ و نوت ۳ هر دو یک مدل از کیبرد سامسونگ را در خود دارند که شامل ردیابی کلمات ، حدس کلمات و وجود یک ردیف از اعداد است. تنها تفاوت در کلید .www است که در نوت ۳ به لطفا صفحه نمایش بزرگتر بصورت اختصاصی در کیبرد جای داده شده است.

در اس ۵ امکان تایپ با دو دست وجود دارد، و فقط در بخش های کوتاهی شما مجبورید با یک دست تایپ کنید اما در نوت ۳ شما مجبورید با یک دست گوشی را نگه داشته و با دیگری تایپ نمایید مثلا خود ما زمانی که تصمیم گرفتیم در نوت ۳ با دو دست تایپ کنیم به زحمت افتادیم.در نوت ۳ برای استفاده و تایپ با یک دست ویژگی قرار داده شده که به شما امکان دسترسی به کیبردی را می دهد که کوچکتر است و می توان با یک دست به راحتی از آن استفاه کرد.

face-off-keyboard-note

با استفاده ار نرم افزار Typing Test ما در حدود ۱۶ کلمه در هر دقیقه در اس ۵ تایپ نمودیم که برابر دقت ۸۸% در اس ۵ بود. در نوت ۳ تایپ کردن کمی کند می شود ، ۱۵ کلمه در هر دقیقه که برابر با ۷۹% قت در این گوشی بود. در این بخش نیز دو گوشی در یک حد هستند اما در اس ۵ بدلیل اینکه تایپ کردن کمی راحت تر و سریع تر است می توان گفت این گوشی جایگاه بهتری دارد.

کارایی:

در این بخش شاهد مقایسه نوت ۳ مدل ۹۰۰۵ با اس ۵ هستیم چرا که هر دو گوشی از یک مارک پردازنده استفاده می کنند. برای اینکه ببینیم در دنیای واقعی گلکسی اس ۵ با پردازنده اسنپدارگن ۸۰۱ ، ۲.۵ گیگاهرتزی چه تفاوت هایی با پردازنده اسنپدراگن ۸۰۰ ، ۲.۳ گیگاهرتزی در نوت ۳ دارد، کارایی آنها را در یک سری آزمایشات مختلف سنجیدیم.

هر دو گوشی تقریبا در حدود ۱ ثانیه زمان لازم داشتند تا از مرورگر وارد صفحه Home شوند رقم دقیق آن برای اس ۵ برابر ۱.۰۲ ثانیه و برای نوت ۳ برابر ۰.۹۳ بود که نوت ۳ را با چند میلی ثانیه کمتر برتر می کند. پس از آن تست کردیم که هر دستگاه برای باز کردن دوربین از قفل چه مدت زمان نیاز دارد ، دو گوشی در این بخش نیز در حد برابری بودند ، زمان بازگشت از اپ ها به Home برای اس ۵ برابر ۲.۱ ثانیه و برای نوت ۳ برابر ۲.۳۲ ثانیه بود.

در تست VidTrim هر دو گوشی در تست تبدیل یک فایل ویدئویی ۱۰۸۰p به ۴۸۰p قرار گرفتند. گوشی اس ۵ با صرف زمان ۵ دقیقه و ۷ صدم ثانیه در حد چند صدم ثانیه از نوت ۳ با زمان ۵ دقیقه و ۱۵ صدم ثانیه جلوتر افتاد.

در بنچ مارک Geek Bench 3 گلکسی اس ۵ و نوت ۳ شانه به شانه هم حرکت کردند. نوت ۳ توانسته امتیاز ۲۹۷۹ را کسب کند این رقم برای اس ۵ برابر ۲۹۲۷ بود.

در بنچ مارک Quadrant هر دو گوشی مقدار بالاتر از میانگین دیگر گوشی ها را ارائه دادند. امتیاز اس ۵ برابر ۲۴۸۵۹ و برای نوت ۳ برابر ۲۲۳۸۳ بود.

در بنچ مارک ۳DMark که در خصوص کیفیت کارت گرافیک است نوت ۳ با امتیاز ۱۸۸۰۸ توانسته گوشی اس ۵ را با امتیاز ۱۸۲۰۴ را پشت سر بگذارد. در بخش عملکرد بر روی کاغذ اس ۵ باید بهتر باشد چرا که مجهز به پردازنده اسنپدراگن ۸۰۱ است اما هر دو دستگاه در تست های انجام شده عملکرد مشابهی را از خود نشان دادند و هر دو گوشی به هم خیلی نزدیک هستند.

ویژگی های دوربین:

گوشی نوت ۳ و اس ۵ هر دو دارای ویژگی های تقریبا یکسانی در بخش دوربین هستند ، مثلا بخش Eraser ( حذف اشیا در حال حرکت از عکس ) و یا Best photo که در ی سری عکس های گرفته شده بهترین عکس ممکنه را انتخاب می نماید.

face-off-camerafeatures-s5

ویژگی Selection Focus در گوشی اس ۵ این امکان را به شما می دهد که ساده و حرفه ای بخشی از عکس را بر جسته تر نمایید. با این ویژگی شما قادر ید اشیا نزدیک را انتخاب و پس زمینه آن را تارتر کنید و یا اینکه اشیا دور را برجسته و نزدیک را تار کنید. در بخش Virtual Tour می توانید به طور مجازی با دوست خود در خانه قدم بزنید. نوت ۳ در بخشی از ویژگی های دوربین از اس ۵ جلو تر است مانند Animated Photo برای ساخت عکس های GIF که امکان صدا گذاری چند ثانیه را بر روی عکس فراهم می آورد. نا گفته نماند که تمام این ویژگی ها را می توان برای گوشی اس ۵ دانلود کرد و از این لحاظ این یک برتری برای نوت ۳ محسوب نمی شود.

به خاطر ویژگی فوکس انتخابی که در اس ۵ وجود دارد شاید بتوان گوشی اس ۵ را بهتر از پسر عموی خود نوت ۳ دانست چرا که اس ۵ تمام ویژگی های نوت ۳ را دارد اما نوت ۳ ویژگی فوکس را در خود جای نداده است.

کیفیت عکس:

گلکسی اس ۵ ( با سنسور ۱۶ مگاپیکسلی ) و نوت ۳ ( با سنسور ۱۳ مگاپیکسلی ) برای تهیه عکس های شارپ تر ( افزایش کنتراست بین پیکسل های روشن و تاریک ) مناسب و عالی هستند. در زیر عکس هایی از یک روز آفتابی در منهتن گرفته شده است. یک درخت با گل های صورتی و ساختمان در پس زمینه دیده می شود. هر دو عکس دارای انرژی و فرح بخش هستند اما رنگ ها در نسخه اس ۵ کمی پر رنگ تر و روشن تر به نظر می آید.

face-off-camera-flowers-s5

در تست بعدی عکسی از یک کامیونت قرمز تهیه نمودیم در هر دو گوشی عکس زیبا و خیره کننده بود اما در اس ۵ کمی رنگ قرمز و یا بخصوص رنگ آبی پشت زمینه بیشتر جلوه می نمود.

face-off-camera-truck-s5

در تست آخر در فضای باز اقدام هب عکس برداری از همکارمان با موهای خرمایی رنگ و لباسی خاکستری نمودیم به نظر در نوت ۳ دقت عکس ها کمی بیشتر از اس ۵ بود و تصویر همکارمان نیز در اس ۵ با جزئیات بیشتری در دسترس بود. عکس پس زمینه نیز در هر دو عکس تقریبا یکسان بود.

face-off-camera-person-s5

اگرچه اس ۵ در بخش دوربین پشتی عکس های بهتری می گیرد اما دوربین ۲ مگاپیکسلی جلوی نوت ۳ به نظر یک گام جلوتر از رقیب خود است. نوت ۳ می تواند عکس های سلفی بهتری بگیرد. در عکسی که نوت ۳ گرفته وضعیت ریش ها و همچنین دکمه های روی پیراهن و رنگ آبی آن بسیار بهتر افتاده است. اما در اس ۵ به نظر کمی تاری در دوربین جلو وجود دارد.

face-off-camera-selfie-s5

در کل اگرچه نوت ۳ برای گرفتن سلفی گزینه بهتری است اما دوربین عقب ۱۶ مگاپیکسلی اس ۵ در عکس برداری یک سر و گردن بالاتر است.

باتری:

هر دو گوشی این توانایی را دارند تا اتمام یک روز کاری کنار شما زنده (!) باقی بمانند اما فقط یک برنده در این قیمت وجود دارد ، باتری نوت ۳ با باتری ۳۲۰۰ میلی امپری چیزی در حدود ۱۱ ساعت و ۱۵ دقیقه در تستی که ما انجام دادیم دوام آورد اما گوشی اس ۵ چیزی نزدیک به ۹ ساعت و ۴۲ دقیقه عمر داشت. هر دو گوشی مجهز به به حالت ذخیره انرژی برای زمانی که باتری شما رو به اتمام است ، هستند. اما گوشی اس ۵ حالت Ultra Power Saving را ارائه می دهد. این حالت گوشی شما را از حالت رنگی به حالت سیاه سفید تبدیل می کند. در این حالت اپ های اجرا شده بسته می شوند و بطور اتوماتیک در هنگام خاموش شدن صفحه نمایش دسترسی دیتا قطع می شود. اما در حالت ذخیره انرژی که در گوشی نوت ۳ وجود دارد تنها اقداماتی جهت محدود سازی پردازنده صورت می گیرد ون ور صفحه نمایش کم می شود .

در نهایت علی رغم وجود ultra power saving در اس ۵ ، باز هم نوت ۳ با ارائه باتری پر قدرت تر امکان بهره گیری در حالت عادی از گوشی را در یک روز کامل بدون هرگونه شارژ کردنی را می دهد.

ویژگی های انحصاری:

اس ۵ دارای یک سری ویژگی های بیشتر نسبت به برادر بزرگتر خود اس ۴ است. اولاً دارای یک سنسور اثر انگشت است که جهت باز کردن قفل گوشی و احراز هویت در استفاده از سیستم مالی پی پال را به شما می دهد. همچنین ویژگی جالب سنسور ضربان قلب اس ۵ که در پشت گوشی و در نزدیکی فلش دوربین قرار دارد قابل ذکر است. این سنسور در ارتباط با اپ SHealth نتایج بهتری را از سلامتی تان در اختیارتان می گذارد. مثلا شما می توانید بعد از ورزش کردن میزان ضربان قلب خود را چک نمایید. نوت ۳ نیز نسخه SHealth مربوطه خود را دارد که به شما اجازه شمارش گام و ویژگی های مربوطه به مواد غذایی و پیگیری انها را البته بدون سنسور مانیتور قلبی می دهد.

face-off-specialfeatures-s5-note

یکی از ویژگی های بزرگ و قابل ذکر در نوت ۳ ، قلم آن است که سبب فروش بیشتر ان می شود بویژه برنامه ها و اقداماتی که می توان با این قلم انجام داد هیجان بر انگیز است. ویژگی memo Action قابلیت دست نویسی تعاملی را به شما می دهد ، در این حالت قادر خواهید بود مثلا شماره تلفن کسی را که مجبورید سریعا بنویسید را شماره گیری نمایید و یا اینکه آن را به لیست تقویمی اقداماتی که باید انجام دهید ، اضافه کنید.

قابلیت Scrap booker به شما قابلیت هایلایت هر عکس ، ویدئو و یا وب سایتی را می دهد که با این ویژگی قادر خواهید بود بعدا هم انها را مشاهده نمایید.

با قابلیت pen Window می توانید که یک کادر و پنجره ای را برای نمایش عکس و یا ویدئو از یوتیوب و یا هر اپ دیگری ایجاد نمایید.

قابلیت Screen Write به شما این امکان را می دهد که از صفحه نمایش عکس گرفته و آن را دستکاری و یا با قلم نوشته ای را در آن با دست خط خود بنویسید و حتی ان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

هر دو گوشی نوت ۳ و اس ۵ از ویژگی و حالت چند پنجره ای بهره مند هستند که این امکان را ایجاد می نماید تا صفحه نمایش خود را بین دو اپ مختلف تقسیم نمایید و همزمان انها را با هم اجرا نمایید. ما در بررسی خود متوجه شدیم این ویژگی در نوت ۳ به لطف صفحه نمایش بزرگ ترش بیشتر مفید است. با وجود سنسور اثر انگشت و مانیتور ضربان قلب گلکسی اس ۵ در بخش ویژگی های بیشتر جیگاه بهتری دارد. اما نوت ۳ هم با قلم خود از نیروی اضافه و مهیج تری بهره می گیرد.

قیمت:

با وجود تمام شباهت ها بین دو گوشی اما ارزش قیمت نوت ۳ برابر با ۲۹۹ دلار به مراتب از اس ۵ با قیمت ۱۹۹ دلار بیشتر است. البته قیمت انها وابسته به حامل توزیع کننده ( در آمریکا و کشورهای اروپایی هر اپراتوری خود گوشی را متناسب با سیستم خود و با قیمت های متفاوت از هم توزیع می کند) آنها نیز هست. مثلا در آمریکا اس ۵ با قیما ۱۹۹ دلاری با قراردادی دوساله در AT&T و وریزون ویا بصورت اقساط ۲۴ ماهه ۲۷ دلار از سوی t-Mobile عرضه میشود. نوت ۳ اما در At&T برابر ۱۹۹ دلار قیمت دارد اما در وریزون ۲۹۹ دلار قیمت گذاری شده .

T-Mobile ان را در ۲ ماه با اقساط مشابه اس ۵ ، ( ۲۷ دلاری) عرضه می کند این قیمت قسطی در طول دو سال برای مشتری ۶۹۶ دلار تمام خواهد شد.

با توجه به ارزش اسمی باید ببینید که آیا نوت ۳ ارزش پول اضافی که بابت ان می دهید را دارد یا نه ( با توجه به نیاز و مصرفتان) اگرچه صفحه نمایش بزرگ آن به همراه قلم کاربردی اش با ویژگی های جالبش هر کسی را شیفته خود می کند اما کسانی که بدنبال یک گوشی استاندارد و با قیمت مناسب و ویژگی های کامل هستند اس ۵ را انتخاب می کنند.

در کل شما احتمالا می توانید از قلم و صفحه نمایش بزرگتر ۵.۷ اینچی نوت ۳ بگذرید و به همان گلکسی اس ۵ کوچکتر و احتمالا بهتر با قیمت تقریبا ۱۰۰ دلار کمتر بسنده کنید.

face-off-scorecard-note-s5

10 ۲۶۸ 1754940 05 می, 2014 بررسی, تلفن همراه می 5, 2014

268 نظر

 1. arash

  سلام و ممنون از مطالب خوبتون
  ولی به طور کلی نفهمیدم بلاخره کدوم برای خرید برتری داره
  چون اکثرا شبیه به هم هستن
  اگه میشه راهنمایی کنید چون واقعا مردد هستم توو خرید .
  ممنون

  پاسخ

  1. نویسنده مطلب
   سجاد بدیعی

   دوست عزیز به عنوان کسی که شخصا نوت ۳ دارم توجهتون به این مساله جلب می کنم که این گوشی کمی بزرگ هست و به اصطلاح فبلت هست. شما اگر از اندازه گوشی بزرگ رضایت دارید پس گزینه خوبی هست در این شرایط که اس ۵ با قیمت بیشتر از قیمت رسمی خودش در ایران فروخته میشه. (این گوشی ارزونتر از اون چیزی هست که در بازار فروخته میشه و با گذشت زمان قیمت اون پایین میاد البته تگر شرایط تحریم و دلار ثابت فرض بشه)
   اگر قصدخرید نوت ۳ دارید توجه کنید که سراغ n900 یا نسخه آسیایی این گوشی نمیریدچون با داشتن پردازنده ساخت سامسونگ موسوم به Exynos این مدل خیلی سریع داغ می کنه طوری که میشه روی گوشی نیمرو درست کرد!!!
   در کل با توجه به اندازه و سخت افزارهای موجود تنها برتری نوت ۳ به اس ۵ صفحه بزرگ اون و رم ۳ گیگ اون هست و در بقیه موارد گلکسی اس ۵ یا بهتر هست یا در حد نوت ۳ پس در این مورد اینکه چی انتخاب کنید سلیقه شماست که به کمکتون میاد اما از نظر من اگر اهل فیلم دیدن با گوشی نیستید یا قلم نوت ۳ براتون مهم نیست همون اس ۵ بهترین گزینه هست

   پاسخ
   1. داود

    داداش من اطلاعات غلط ب مردم نده.فک نکنم نوت ۳ داشته باشی،اونی ک میگی داغ میکنه۹۰۰۰ هستش ن n900
    در ضمن نوت ۳ ن فقط از نطر بزرگتر بودن و رم بالاتر داشتن بهتره بلکه از چندین نظر بهتره.
    s pen ک کاراییش آدمو محو خودش میکنه،
    کیفیت بهتر اسپیکر نسبت ب اس ۵
    ظاهر بسیییییار شیک ترکیفیت بهتر دوربین دومش
    و…

    پاسخ

    1. نویسنده مطلب
     سجاد بدیعی

     نوت ۳ دارای سه مدل هست n9000 , n9002 , n9005 منظور بنده مدل n9000 بوده که تک سیم کارته هست و فقط از ۳G ساپورت میکنه و همونطور که عرض شد بدلیل پردازنده سامسونگ بیش از حد داغ میکنه مخصوصا در اجرای بازی های سنگین.

     پاسخ
    2. کامبیز

     برادر من شما هم که خودت اطلاعات غلط به مردم دادی ،نوت ۳ مدل ۹۰۰۰همون نوت ۳ ,n900 است که سی پی یو اگزانیوس روشه و نوت ۳ مدل ۹۰۰۵ مدل اسنپدراگون است
     و خیالت راحت مدل ۹۰۰ هم گرمای گوشی در رنج نرمال است ،ولی مدل ۹۰۰۵ باید توجه کنی فقط سفارش امارات بخری والا مدلهای ار وپای دارای قفل سیم کارت منطقه ای هستن که ممکنه بعدا برات مشکل درست کنن

     پاسخ
   1. محسن

    علی آقا
    ساعت مچی من هم ضد آبه و فکر کنم با s5 همرده هست.
    درسته؟ هر چیزی که ضد آب باشه پس بهتره؟؟؟

    پاسخ
  1. Mahsan

   اگه قصد داری بخری این رو هم بدون که بهترین تصمیم رو گرفتی چون منم خریدم و از همه لحاظ راضی ام مخصوصا سنسور اثر انگشتش و اون قابلیت Ultra Power Saving که عااااااااااااااالیه……………تا امروز گوشی های زیادی عوض کردم اما هیچوقت به این اندازه از یک اسمات فون راضی نبودم………….واقعا که بهترین هست…………..بزنید اون دست خوشگله به افتخار Samsung galaxy s5

   پاسخ
 2. علی

  اره منم میخام فردا بخرم به جانه خودم حرف نداره البته نوت ۳ هم عالیه من نوت تو دارم باور کنین حررررررف نداره دور بینش فوق العادس

  پاسخ
 3. hossein

  اتفاقآ منو مردد کردین/ولی به نظر من نوت۳ افت قیمتشو کرده و از این نظر ضرر نمی کنم/.

  پاسخ
 4. علی S5

  سلام تشکر از راهنمایی تمام دوستان خداوکیلی از چاه کشیدیدمنو بیرون چون میخواستم s4 بگیرم میبینم قولمون الان S5 منم برم بخرم تا دیر نشده

  پاسخ
 5. داود

  همیشه خانواده نوت ی سر و گردن بالا تر از بقیس.اگه جسه ی بزرگش زیاد باعث اذیتتون نمیشه پس تو خریدن نوت ۳ دل دل نکنید.
  البته من خودم موبایل فروشم و نوت ۳ دارم…

  پاسخ
 6. مهرداد

  سلام من ازراهنماییهای تمام دوستان عزیزتشکرمی کنم به نظرمن هردو گوشی با توجه به مطالب گفته شده درکل خیلی نزدیک به هم هستند ولی سِِئوال من اینجاست که آیا s5 مانند قلم not3 می توان فایلهای درونی یا زیرمجموعه رابازکند یا خیر؟ لطفا” پاسخ دهید ممنون .

  پاسخ

  1. نویسنده مطلب
   سجاد بدیعی

   سلام منظورتون از فایلهای درونی چی هست؟ اصولا مشاهده فایلهای درون گوشی از طریق فایل منیجرها امکان پذیره و ربطی به قلم نداره. کارهایی که قلم انجام میده مشخص هست و هیچکدوم از اون کارها مرتبط با فایلهای داخلی اندروید نیست.

   پاسخ
 7. رضا

  سلام.
  دوستان من میخوام اس۵بخرم.ولی میگن مشکل هنگ داره!!راست میگن؟؟لطفا منو از دوراهی در بیارین..
  با تشکر.

  پاسخ
  1. حامد

   هنگ نمیکنه ولی سرعتش اگه چند تا برنامه رو باز کنی و کارهای دیگه انجام بدی کم میشه

   پاسخ
 8. gandom

  سلام….من شنیدم برنامه نوت ۳ قوی تر و برتری اس ۵دوربینشه .میشه قیمتشونو بهم بگین ممنون میشم لطفا

  پاسخ
 9. mehdi.zia

  Salam
  Man y chand mahie note3 n900 daram va vaghean azash raziam
  In gushi vaghean mano ba khas budanesh erza karde…
  Pishnahadam ine k age durbin anchenan baratun mohem nis.note3 begirid…

  پاسخ
 10. پیمان

  سلام. ماهر دو گوشی رو تو خانواده داریم. ولی خب هر کدام به جای خود از دیگری برتر هست .اگه افت قیمت واستون مهم نی اس۵ خوبه.

  پاسخ
 11. sia s5

  من نوت ٣ داشتم فروختم رفتم اس۵ گرفتم راستش از هر لحاظ s5 بهتره جز چندتا موارد ولی اگه نظر منو میخواید تو خریدن s5 تردید نکنید وسریع برید بخرید

  پاسخ
 12. cyros

  من خودم نوت ۳ دارم کلا نوت ها همیشه یه سرو گردن بالاتر از خانواده ى s هستند نظر من نوت هستش مخصوصا قراره نوت۴ هم بیاد.

  پاسخ
 13. niloofar

  من داداشم نوت ۳ داره من نمیدونم اس ۵ بگیرم یا نوت۳ ولی از قیافه ی اس ۵ خوشم میاد مخصوصا رنگ طلاییش !!!!!ولی سایزش کوچیک
  تره قلم هم نداره ………..نمیدونم کدومو بگیرم؟//

  پاسخ
 14. جرزی کوکوچکا

  گوشی رو نوت ۳ نیومده!گول بعضی از امکانات اس ۵ رو نخورید!من هر جفتشون رو داشتم!وقتی هر دو گوشی رو در دستتون میگیرین متوجه تغییرات میشین دوستای عزیز.

  پاسخ
 15. مهران

  دوستان بنظر بنده داشتن قلم مزیت نیست ! من قبلا گوشی قلم دار داشته ام ادم اذیت میشه بعضا گم میشه ودر به کار اونایی که زمان براشون مهمه گوشی قلم دار خوب نیست .

  پاسخ
  1. کامبیز

   یعنی چی ،اگه زمان برات مهمه و فکر میکنی با قلم دیر میشه خوب مشکلی نیست با صفحه نمایش و انگشت مثل اس ۵ کار کن ،کلا قلم یه مزیت اضافه است نه یه مشکل اضافه ،،میتونی اصلا ازش استفاده نکنی

   پاسخ
 16. طاها

  دوستان اگرم میخواین S5 بگیرین یه کم صبر کنین تا افت قیمت خودشو بکنه الان بازار داغه بگیرین ضرر میکنین
  اونایی ام که جیبشون براشون مهم نیس فبحال…

  پاسخ
 17. soran

  سلام دوستان
  من ساکن یکی از شهرای مرزیم
  اگه لطف کنید قیمت هم نوت۳ و هم اس۵ رو بزارید ممنون میشم
  فکر کنم یه کم تفاوت داشته باشه

  پاسخ
 18. حمیدرضا کاظمی

  سلام من خودم نت۳دارم و فکر میکنم از اس ۵ بهتره حتی رفتم اس ۵ بخرم همه ی گوشی فروش ها گفتن اس ۵ فقط از لحاظ دوربین وسیپیو قوی تر ولی اگه میخوایید نت۳ بخری ۹۰۰۵ بخرید منم ۹۰۰۵ دارم

  پاسخ
 19. s5

  سلام من هم نت داشتم وهم الآن اس ۵ دارم..شاید نت ۳ بزرگتر باشه ولی ب نظر من از همه جهت اس ۵ بالاتره.و هم حملش آسون تره.قابلیت های بیشتری هم داره..کیفیتش هم ب مراتب از نت۳ بالاتره

  پاسخ
 20. hossein

  سلام من می خواستم گوشی بخرم اما بینs5 و note 3 نمیدونم کدوم بخرم از یک طرف امکانات جدید دوربین و صفحه نمایش s5 از طرفی هم قلم و رم بالاتر note 3 راستش صفحه نمایش بزرگ ترم برام مهم نیست اول جواب این سوالم بدید بعد این که بگید اگه بخوام s5 بخرم بین این چند مدلش کدوم بخرم و اگه بخوام note 3 بخرم کدومش بخرم و دلیلش برای هر دوتاش بگید با تشکر

  پاسخ
 21. moh3n

  با سلام من تا ۲ هفته دیگه میخام یکی ازین دو گوشی رو انتخاب کنم.به اینجا مراجعه کردم ولی شک و دو دلی من بیشتر شد! توروخدا بگید چیکار کنم؟

  پاسخ
  1. آقا سعید

   داداش اسمت خیلی میاد بهت وقتی میگم خیلی خودت حسابشو کن چقد اسکلی فک کنم یکی از کروموزومات کمه خدا مریضان اسلام رو شفا بده همه بلند بگین الهی آمین.من نوت ۳دارم مدل ۹۰۰۰خیلی راضی ام با اس ۵ رفیقمم کار کردم همشون ی جورن فقط واس چاپیدن مردم ساخته شدن ب نظر من بهترین گوشی ۱۱۰۰ اونو بخرین.

   پاسخ
  1. سامسونگ گگسی اس

   خخخخخخخخخخخخخخ مگه تو همین قلم رو دیدی اس ۵ رو نگاه حسگر زربان قلب حسگر اثر انگشت گواهی نامه ی ip67 اما نوت ۳ چی فقط قلمش خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ هر گاه خواستی نظر بدی اولش خوب فکر کن تا شرمنده نشی اقا چرا به گلگسی اس ۵ توهین میکنیدحق ندارید نوت ۳ کارای داره که بهش مینازه اما اس ۵ سه کارای داره که بهش مینازه حالا کجا با قلمش اون رو تو جیبش میذاره خخخخخخخخخخخخ

   پاسخ
   1. وحید

    سلام.من تا یک ماه پیش اس۵داشتم الانم حدود یک ماهه نوت ۳ دارم.هر دو گوشی اونقد قوی هستن که با داشتنشون بتونی فکر گوشی های گرون تر رو از ذهنت بیرون کنی.به دوستانی که برای چت و فضای مجازی از تبلت استفاده میکنن و زیاد از گوشی کار نمیکشن اس ۵ رو پیشنهاد میکنم.ولی من که خیلی زیاد و با نت روشن با گوشی کار میکنم برای کاربرانی که زیاد گوشی دست میگیرن نوت ۳ رو پیشنهاد میکنم.هم صفحش بزرگتره هم شارژش عالیه هم اگه اس ۵ بعضی وقتا هنگ میکنه نوت ۳ اصلا هنگ تو ذاتش نیست

    پاسخ
   1. علی

    جناب شایان ضد آب بودنبات اس۵ به درد خودش میخوره همش پرت و پرته
    من سه است خریدم انداختم تو آب بردش سوخت حدود ۷۰۰ زلر کردم
    به کلام مفتش گروه

    پاسخ
 22. قاطی

  سلام .آقایون و خانوم های محترم ,من بین ۴تا گوشی موندم کدوم رو بخرم s5,z2,g3,note3 دمتون گرم اگه میشه یه راهنمایی بکنید

  پاسخ
 23. فائزه

  من. S5. خریدم خیلی هم راضی ام …قبلا s3داشتم فقط با بلندگو اس۳ مقایسه میکنم ،اس ۳هم صداش بلندتره هم با کیفیت تر وگرنه از همه لحاظ دیگه خوبه مخصوصا صفحش ک گوریلا گلس۳ هس خش نمیفته و ضدابه طلاییشم قشنگه صفحشم گندس

  پاسخ
  1. محسن

   فائزه، شما مطمئن باش هر گوشی که بخرید حتما براش برچسب ضد خش میگیرید
   پس کلاس گوریلا گلس ۳ رو نذارید
   فقط نوت ۳

   پاسخ
 24. Aref

  من برای انتخاب یکی از این دو تا گوشی همه ی نظراتو خوندم خیلیا نت۳وخیلیا اس۵ رو پیشنهاد کردن من به شخصه از شکل نت۳ بیشتر خوشم میاد و گوشی بزرگ دوست دارم اما هنوز تصمیم نگرفتم اگه یه نفر که از برتری یکی از این دو تا اطمینان داره خیلی ممنون میشم که توضیح بده

  پاسخ
  1. اسماعیل

   خواهر عزیزم شنیدن کی بود مانند دیدن ؛ منطق حکم می کند تو خط گوشی نرید فبلت نوت ۳ خیلی عالیست همه کاره است زود از رده خارج نمیشه البته من نوت دارم ۹۰۰۵ سفارش اروپا خیلی عالیست بدون تعارف؛ گوشی بعداز سه چهار ماه از مد میفته ….عاقبت بخیر

   پاسخ
 25. نوت3

  اصلا دل دل نکن من نوت ۳دارم یعنی عالیه ی جورایی استحکامش بهر اس ۵
  تو خریدش دل دل نکن
  نوشتن هم باهاش خیلی راهته اگه نمیتونی دو دستی بنویسی میتونی روی ی دستی تنظیمش کنی.
  *(((((((((((((((((((((((نوت۱،نوت۲،نوت۳،)))))))))))))*

  پاسخ
  1. morteza

   تمام ویژگی های اس فایو رو بزاری روهم. به اندازه ی قلم نوت ۳ نمیشه.
   قلمش با اپشن هایی که داره یه سرو گردن از تمام امکانات اس ۵ بالاتره.
   این امکانات اس اس ۵ تو شرایطه خاصه .ولی نوت عمومیت بیشتری برا استفاده داره

   پاسخ
  1. رضا

   سلام درسته ضمن اینکه اونایی که تازه میاد بازار میهنگه خیلی ها گذاشتن واسه فروش!!!!!!!!!فقط نوت ۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳۳

   پاسخ
 26. فرزاد

  سلام؛من میخوام نوت ۳ ان ۹۰۰بگیرم ولی میگن تقلبیش اومد مثلأn900w8تقلبیشه؛موقع خریدن ازکجابفهم اصله

  پاسخ
   1. علی

    چیزی نمیدونی الکی نگو. من خودم نوت تری ان۹۰۰
    دارم با کد ۰۵
    اینم همه کدها باشد ساخته شده آن
    تو مبایلت از چپ کد.

    *#۰۶#

    شماره گیری کن،پس از شماره گیری، شناسه ی جهانی موبایلت مشخص میشه،به عدد هفتم و هشتم از چپ توجه کن
    اگر دو عدد ۰۲ یا ۲۰ بود
    موبایل شما در امارات متحده عربی ساخته و کیفیت آن پایین است

    اگر دو عدد ۰۸ یا ۸۰
    موبایل شما در آلمان ساخته، و کیفیت آن عالی است

    اگر دو عدد ۰۱ یا ۱۰. بود
    موبایل شما در فنلاند ساخته شده و کیفیت آن بسیار عالی است

    اگر دو عدد ۰۰ بود
    موبایل شما در شرکت اصلی درج شده روی موبایل ساخته شده و کیفیت آن جزء بهترین کیفیت هاست

    اگر دو عدد ۱۳ یا ۳۱ بود
    موبایل شما در آذربایجان ساخته و کیفیت آن بسیار ضعیف و برای سلامتی شما ضرر دارد هرچه زود تر از شر آن خلاص شوید

    اگر دو.عدد ۰۴ یا ۴۰ بود
    گوشی شما در هند ساخته و کیفیت آن پایین است

    اگر دو عدد ۰۵ یا ۵۰ بود
    گوشی شما در آمریکا و کیفیت آن بسیار عالی است

    اگردوعدد ۰۶یا۶۰بود
    گوشی شما درچین ودرجه ۱وعالی می باشد

    امتحان کنید و ببینید گوشی شما در کجا ساخته شده

    پاسخ
 27. hadi

  سلام به همه من تجربه داشتن هردوتاشو داشتم هردو اسمارتفون های بی نظیری هستن .من سری اول نوت۳ که اومد یه دونه گرفتم و بعد از مدتی با عوض کردن چند تا گوشی دیگه رفتم سراغ اس ۵ ولی تجربه کار با نوت ۳ طوری تو ذهنم بود که اس ۵ رو فروختم و رفتم دوباره نوت ۳ گرفتم نه اینکه اس ۵ بد باشه ولی هرکی نوت ۳ دستش بگیره دیگه گوشی بهش نمیچسبه بنظر من فقط نوت ۳ sm-n900 8 هسته ای آخرشه

  پاسخ
 28. علیرضا

  سلام دوستان من نوت ۳ مدل ان۹۰۰ گرفتم تنها مدل اصل تو اسیا این است بقیه تقلبی هست.
  ازش راضی هستم فقط یه موضوع مال همه اونایی که مدل ان ۹۰۰ دارن بالای صفحه که میزان باطری و اسمارت استی و وای فای هست برا همتون سیاه سفیده یا فقط برا من اینطوریه؟

  پاسخ
  1. محسن

   جناب علی رضا، در نسخه آندروید ۴.۴.۲ منوی نوار وضعیت بالا سیاه و سفید میشه
   نگران نباش همینجوریه
   فقط نوت ۳

   پاسخ
 29. گلاب محراب

  سلام می خواستم بدونم واسه یه دانشجو رشته مهندسی برق نوت ۳ مناسبه یا نه بهتر نیست یه گوشی ارزون تر بخرم .

  پاسخ
  1. حرف حق

   شما بهترکه اصلا گوشی نخری .!!!! چون داری به پولش فک میکنی برو ببین به چه گوشی نیاز داری و چه انتظاراتی از گوشیت داری؟؟!!

   پاسخ
 30. رضا

  البته تیپ گوشی سلیقه ایی و نظر همه قابل احترام

  ولی من یک ماه اس۵ داشتم حدود ۱۰ روز هم ال جی جی ۳ ولی فقط اینطور بگم نوت۳ یک سرو گردن از اون دوتا بالاتره ، حتی گفتند یک دستی نمیشه اس ام اس داد یا تایپ کرد که اگر تجربه استفاده از گوشهای ی سایز بزرگ را داشته باشید راحته و مشکلی نیست اگر قیافه براتون مهم نیست اصلا گول اثر انگشت اس۵ و.. نخورید بخدا نوت ۳ بی نظیرهنظیره.

  پاسخ
  1. masoud

   نوت۳ نوت۳ نوت۳ نوت۳ نوت ۳ نوت۳ نوت۳ وسلام نامه تومام s5 چیه ضد ابو میخام چیکار مگه گوشی را به اب میندازند مرض دارم ضربان قلبمم اگه دوس داشتم میبرم میدم دکتر نگاه میکنه وسلام

   پاسخ
   1. شایان

    شاید کسی بخواد بره استخر بعد همین قلبتو دکتر نگاه کن کلی پول میگیره درضمن گواهینامه با سنسور اثر انگشت اس ۵ جا گذاشتی

    پاسخ
 31. حمیدرضا کاظمی

  به نظر من ام نت ۳ ان ۹۰۰۵ عالی و از اس ۵ سرتر اصلا همیشه نت ها یک سر گردن از اس ها بالاتر اند

  پاسخ
 32. علي

  سلام دوستان من خودم نوت سه داشتم خیلی ازش رازی بودم فک نکنم کسی ب اندازه من گوشی عوض کرده باشه من تموم گوشی های مدل بالای روز دنیا رو داشتم الانم ۵sدارم ولی میخوام بفروشم نوت بگیرم چون واقعا عالی بوده و هست

  پاسخ
   1. شایان

    از نظر من اس۵ بگیر دوربینش بالاتضد اب جدیدتر سنسور اثر انگشت وضربان قلب داره پشت گوشی هم از نوت خیلی قشنگ تر

    پاسخ
   1. omid beyhaghi

    علی جان سلام منم میخوام گوشی بگیرم از نوع نوت ۳ .
    ولی یکی از بچه های ما note 3 neo داره من از کدام مارک بخرم .
    ترخدا جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

    پاسخ
  1. omid beyhaghi

   علی جان سلام منم میخوام گوشی بگیرم از نوع نوت ۳ .
   ولی یکی از بچه های ما note 3 neo داره من از کدام مارک بخرم .
   ترخدا جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   پاسخ
 33. حرف حق

  سلام به همه:بعد از همه این بحث های که درباره این دوتا پرچم دار سامسونگ شد میشه نتیجه گرفت که همه دوستان اس ۵ رو پسند میکنن ولی میترسن که بعد خریدش پشیمون بشن ولی مطمعن باشین این اتفاق نمیفته.

  پاسخ
 34. oktay

  سلام دوستان عزیز.میشه منو هم راهنمایی کنید که کدوم یک از این گوشی هارو بخرم؟
  اس۵
  نوت۳ n9005

  پاسخ
  1. رضا 31

   بهترین گوشی دنیا فقط نوت ۳
   آخه اس۵چی داره انقد طرفداری ازش میکنید باتریش زود خالی میشه تازه داغ هم میکنه. سری نوت با سری اس اصلا قابل مقایسه نیست. نوت۳ من که اصلا داغ نمیکنه. کسایی که میگن اس ۵ ازنوت۳ بهتره هیچی نمیدونن

   پاسخ
   1. محمد

    من ۱ ماه هس s5 گرفتم اولا اصلا داغ نمیکنه۲باطریش خیلی عالیه سنسور های داره که نوت ۳ تو خوابم به چشم نمیبینه ۴ درخرید اس۵ شک نکنید

    پاسخ
 35. سالار

  ای بابا این دو تا خیلی باهم فرق ندارن که.انقد در موردشون بحس میکنید
  ملتو کیج نکنیدآقایون خانوما هر کدوم.تصمیم اولتون بود اونو بکیرین
  من خودم فردا پس فردا نوت سه.میکیرم
  نامه.تمام

  پاسخ
 36. علی

  من چند روز پیش اس ۵ خریدم علاوه بر امکاناتش دوربینش از همه گوشی ها بهتره من به دوستمون نیلوفر خانوم توصیه می کنم اس ۵بخره شک نکنید

  پاسخ
 37. saeed

  من پسر عموم نوت۳ داشت خودم s5 گرفتم واقعاs5 خیلی بهتره از نظر من
  حالا تصمیم با خودتونه!!!!!

  پاسخ
 38. وحید

  سلام…من میخوام اس ۵ یخرم؟
  اما میگن باتری خالی میکنه؟
  و داغ میکنه؟
  چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 39. فرشاد

  s5 اون قدر روش حسگر های غیر کاربردی نصبه که گوشی هنگ میکنه و هنگام بازی کردن خیلی داغ میکنه.باتریش هم از note 3 ضعیف تره ۲۵۰۰ در برابر ۳۲۰۰.اما note 3 حتی یک قلم هم داره و شارژدهی و روونی فوق العادش اونو بهترین گوشی دنیا میکنه

  پاسخ
 40. وحید

  سلام آقا فرشاد.فرمایش شما درست من اول خواستم اس ۴ بخرم همینایی مه گفتید سد راهم شدن ولی دوستم اس۴ خریده بود راضی هم بود…کارایی که اس۵ داره نت۳ نداره…

  واقعا گیج شدم بعد ۳ سال گوشی ساده داشتن اومدم خوبشو بخرم واقعا گیج شدم…واقعا

  به خدا بدجورموندم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  مرسی از همه

  پاسخ
 41. hamed

  بخدا سریه نوت دیوانه وار عالیه.اس۵ فقط امکاناته فریبنده داره.نوته ۳ سروره تمامه سریهایه سامسونگه

  پاسخ
 42. وحید

  سلام.حامد جان ممنونم

  نوت۳ خوبه فقط کیفیتش به اس۵ نمیرسه یکی دوربینش…آخه رفتم نمایندگی سامسونگ با جفته گوشی ها بازی کردم کار کردم کیفیته اس۵ بهتر بود دوربینشم عالی بود.ولی نوت صفحه داشت.صدهزارم فرق داشتن.

  من از گوشی کیفیت میخوام صفحه خوب با دوربین…تاچشم عالی باشه بقیه چیزا زیاد مدنظر ندارم.دوستان.

  بازم ممنونم

  پاسخ
 43. رامین

  سلام.ببخشیدازکجابدونم که نوت ۳ مدل ان ۹۰۰اصله؛روجعبش چی نوشته که بدونم اصله؛مرسی اگه ج منوبدین

  پاسخ
 44. فريبا

  واى,یعنى با هر نظرى ک خوندم یه تصمیم گرفتم..دیوونه شدم,اخر فکر کنم s5 بخرم..نمیدوووووووونم

  پاسخ
  1. morteza

   تمام ویژگی های اس فایو رو بزاری روهم. به اندازه ی قلم نوت ۳ نمیشه.
   قلمش با اپشن هایی که داره یه سرو گردن از تمام امکانات اس ۵ بالاتره.
   این امکانات اس اس ۵ تو شرایطه خاصه .ولی نوت عمومیت بیشتری برا استفاده داره

   پاسخ
   1. رضاز

    داش من.قلم تو بازار هست میخریش.ولی میشه از بازار حسگر ضربان قلب خرید؟میشه از بازار قابلیت ضد آب بودن خرید؟ میشه سنسور اثر انگشت خرید؟من خودم هنوز موندم کدومو بخرم ولی بیشتر رو اس نظر دارم

    پاسخ
 45. حسن لیورپولی

  من نوت۳ داشتم عوضش کردم اس۵ گرفتم انصافا نوت بهتره امروز بردم دوباره نوت گرفتم فقط تو دوربین و صفحه نمایش یکم اس۵ بهتره ولی بقیه نوت بهتره اونم مدل n9005 چهارهسته ایش بهتره

  پاسخ
  1. ho3ein

   ای بابا اصلا نه نود۳میخرم نه اس۵ گیجم کردین به خدا میرم نوکیا۱۲۰۰ میخرم میکوبم دیوار چیزیش نمیشخ ضد ضربه هستش:-D

   پاسخ
 46. mobin

  سلام .من کلی تحقیق کردم و از خیلی ها هم سوال کردم.بالاخره تصمیم گرفتم نوت ۳ بگیرم و سفارش هم دادم ک برام بیارن.البته n9005 . چون از لحاظ دوربین درسته ک اس۵ بهتره ولی تفاوت زیادی با هم ندارن فیلم برداری n9005 کیفیتش۴k هست ک خیلی بهتر از اس ۵ . پردازش هم ک با چشم خودم دیدم ک نوت ۳ بهتر بود .صفحه نمایش هم ک اون اختلاف کیفیتشون زیاد ب چشم نمیاد .

  پاسخ
  1. محمد

   فقط اس۵ اونم خوب ۴k هست دوربینشم بالاتر هست من دارم نسخه قدیمیش بد بود از تو بازارم جم شد ولی جدیدش عالیه

   پاسخ
 47. ویدا

  با این همه نظر تصمیم گرفتم نوت۳ بگیرم عالی مخصوصا دوستم که تو دانمارک بهم گفته نوت بگیرم خودش جفتشو داره فقط میگه نوت۳

  پاسخ
 48. ویدا

  من که فردا میرک نوت۳ بگیرم خوشم اومد ازش همه نظر مثبت درموردش داشتن مخصوصا دوستم که تو دانمارک خیلی میگه نوت ۳بگیرم خودش جفتشو داره ولی میگه نوت۳

  پاسخ
 49. الکی

  سلام به همه من خودم اس ۵ خریدم اما به هرکی که رسیدم گفت چرا نوت ۳ نخریدی ، نوت ۳ محبوبیت بیشتری نسبت اس ۵ داره من خودم رفتم گوشیو عوض کردم الانم نوت ۳ گرفتم خیلیم ازش راضیم و کلا میگم اس ۵نگیرین نوت ۳ بگیرین تا پشیمون نشین،نوت ۳ بهترین گزینه است

  پاسخ
 50. mahan

  نوت ۳ مدل sm-n9005 با سی پی یو کوالکوم اسنپدراگون ۸۰۰ یک پرندازنده فوق العاده قویه ک اصلا نوت ۳ n900 و s5 در حدی نیستن ک بخواید با ان ۹۰۰۵ مقایسش کنید من یک ساله دارم فوق العادس با گارانتی اینتر و کارتن عرب نویس تهیه کنیدش پشیمون نمیشید همچنین n9005 قابلیت فیلمبرداری ۴k رو داره و پشتیبانی از اینترنت ۴G نسل چهارم ارتباطات همچنین مصرف باتریش پایینتره پشتشم داغ نمیشه و چیپای گرافیگیشم جدیدتر وحرفه ای تره نسبت ب n900 و s5

  پاسخ
 51. mahsa

  سلام من ۵ ماهه نوت۳مدل n900گرفتم فوق العاده ازش راضیم اصلا هم داغ نمیکنه دخترخالم هم اس۵داره ولی به پای نوت۳نمیرسه خود قلمش به کل اس۵ می ارزه

  پاسخ
  1. شایان

   معلوم اثر انگشت وضد اب و ضد گرد وغبار و ضربان قلب وگواهینامه بهتر وسیستم بروز تر و دوربین قوی تر وفلش پر نور تر اینها ۱۰ تا نوت ۳ می ارزه منخودم تبلت نوت دارم کارایی قلم داره ولی این اس۵ که دارم چیز دیگست

   پاسخ
   1. علی

    جناب شایان تو دلت به ضد آب بودنش خوش نباشه
    خدایش همش دروغه فقط
    فقط
    فقط
    فقط
    فقط
    فقط
    فقط
    فقط
    نوت ۳

    پاسخ
    1. محمد

     عزیزم یه شرکت غول که نماد واسه یه ضد آب آبرو خودشو ببره تو خودت باشی همین کاری میکنی؟منظورم آینه که ضد آبش کاملا درست هست

     پاسخ
 52. رامین

  اونایی ک میگن نوت۳ فقط ب خاطر اینه که نوت۳ گرفتن الان پشیمونن با مقایسه این دو گوشی در بالا دیدیم ک اس۵ ی سروگردن از نوت۳ بالاتره نوت۳ صفحه نمایش بزرگ داره ولی کیفیتش اس۵ نمیشه همه برنامه های ک نوت۳ داره میشه برای اس۵ دانلود کرد اس۵ از هر لحاظ ک بگین سرتره کافیه نوت ی بار از دستتون بیوفته تو آب دیگه کار گوشی تمومه اما با اس۵ برو تو استخر…خودتونو گول نزنید گوشی فقط اس۵

  پاسخ
 53. رضا

  وای مگه کسی دیوونه شده باشه که not رو ول کنه بره sبگیره بچه ها من خودم note3دترم واقا محشره بدشم اخه عیب نیست notرو با s مقایسه کنی notرو باید با آیفون۶plusمقایسه کرد

  پاسخ
 54. مهدی حسینی راد

  سلام.من امروز از ساعت ۱۲ تا ساعت ۱۸رفتم بازارموبایل.اولش میخواستیم note3 بخریم.اما تو نمایندگیش وتست اون وs5 . خدایش چند بار امتحانش ون کردیم.و عاقبت s5 خریدیم.note 3 خوبه ولی ما میخواستیم بهتر باشیم

  پاسخ
 55. پگاه

  باسلم و عرض ادب من سه هفته پیش نوته ۳ امو فروختم و اس ۵ خریدم نوته۳ بینضیر بود بعد از اینکه اس۵ رو خریدم و باهاس کار کردم دیدم که اس۵ چرت ترین گوشیه واقعا پشیمونم که برای این گوشی نوتمو فروختم نوت خیلی بهتر بود

  پاسخ
 56. بیپشم

  بی خیال . کلا سامسونگ توی دنیا حرف اول رو میزنه حالا نوت ۳ یا اس ۵ فرقی نداره . هر سامسونگی که داشتم بی نظیر بوده نوت ۳ حرف نداشت نوت۴ الان دارم عالیه اس ۵ داشتم خیلی عالی بود اس ۳ تو زمان خودش رقیب نداشت ولی اس ۴ ناراضی بودم همش هنگ و لگ و داغ کردن داشت الان هم منتظر اس ۶ هستم که تمام فلزیه

  پاسخ
 57. hoT

  س.من قبلانوت۳ ۹۰۰۰داشتم خوب بوداماداغ میشدبدجوربعدفروختم اس ۵گرفتم حدودا۲هفته دسم بود امابه دلم ننشست خوشم نیومدبازرفتم نوت ۳گرفتم اونم۹۰۰۵ ۴جی عالیه واقعاحرف نداره نوت۳ سیاست داره ازنظرمن گوشی خیلی خوبیه من خیلی گوشی عوض میکنم تنهاگوشی که به دلم نشست نوت۳بوده

  پاسخ
 58. مهدى

  باسلام خدمت دوستان من قصد خرید گوشى اس۵ یا نوت ۳ رو دارم و واقعا موندم.
  گوشى میخوام که حالا حالا ها داغ نکنه لگو هنگى نداشته باشه حالاحالا ها سرعتش کم نشه ودوربین هم آنچنان مهم نیست لطفا وقتى پیشنهاد میدین این عوامل رو هم در نظر بگیرید راستى من از گوشى خیلى کار میکشم کمکم کنید.((باتشکر))

  پاسخ
 59. samira

  واااااااااااااااااااای من واقعا گیج شدم رقابت خیلی تنگاتنگه ولی همه به من s5پیشنهاد میکنن حتی اونایی که نوت۳ دارن بالاخره چیکار کنم؟

  پاسخ
 60. بی نشان

  با عرض سلام من مطلبو بررسی کردم یه چیزی برای نوتی ۳ جامونده رم نوتی ۳ …۳ هستش در حالی که اس ۵ …۲ این محدودید برای فردی مثل من که برنامه های حجم بالا با تعداد بالا روی گوشیم نصب میکنم کاملا قابل احساسه

  پاسخ
 61. سلام

  نظر من اینکه که اس پنج بهتره چون صحفه نمایشش بهتره و هم کوچکتر اگه صحفه نمایش بزرگ میخوای برید تبلت بخرید ولی اگه گوشی میخواید برید اس پنج بخرید اینکه هی میگن قلم نوت اخه کارایی نداره همون هفته اول همش با قلم کار میکنی بعدش دیگه اصلا حوصلشه و نداری قلمش فقط واسه سرگرم شدنه اگه بازیه کلاش اف کلانس دوس دارید اس ۵بخرید چون من هردوشونو دارم اس پنج واسه کلاش بهتره و راحت تر میشه بازی کرد(مخصوصا زیر پتو و توی کلاس و مراسمات ختم) در کل اس پنج مردونه تره و (منظورم از نظر جنسیت نیست!)حالا خودتون میدونید

  پاسخ
 62. سلام

  رکی اس ۵نخره بره نوت بخره خره تمام بابا شما اس میخردی حداقل میدونید از تو مدل اس ها بالاترینه ولی وقتی نوت سه میخرید میدونید از مد افتاده و نوت چهار اومده پس عاقل باشید

  پاسخ
 63. سینا

  ای بابا گیج شدم یکی میگه نوت ۳بخرید یکی میگه اس ۵ بخرید آخرش کدوم بخرم هر کی که هر دو گوشی رو میشناسه وباهاش کار کرده به من بگه که کدومش را بخرم ازت ممنونم دوست خوب

  پاسخ
 64. Mobina

  من نوته ۳ دارم یعنی عالیه حرف نداره گلگسی اس ۵ هم داشتم اما نوته ۳ یه چیزه دیگه است البته ازنظره من….

  پاسخ
 65. مهسا

  نوت۳ عالیه مال من ۴هسته ایN9005 ازش راضی ام بین خانواده s و note من نوت رو ترجیح میدم چون سر تره از همه نظر :)))))))))

  پاسخ
 66. matin

  بچه ها اشتباه نکنید s5بهتر از نوت۳ رفیقم نوت۳ خریده الان باتریش خراب شده اصلا معلوم اس ۵ بهتره چون که از نوت۳ دیر تر ائمده از مقایسشونم که دیدی اس ۵ حرف نداره اس ۵ پرچم بالاااااااااااااااااااااااااااااااااس

  پاسخ
 67. میلاد

  سلام من خودم نوت دارم وآقا کاراییش در حد تبم ملی بهترررررررررررررررررررررررینه

  پاسخ
 68. جرارد

  من هر دو رو داشتم صفحه نمایش و دوربین s5 بهتره ولی از لحاظ رابط کاربری نمیچسبه و کارتونی هستش در ضمن رام نوت۳ ۳گیگ هست که تو بازیهای سنگین و برنامه ها وسرعت نصب و غیره خیلی بهتر جواب میده و صداش هم باکیفیت تر و بیشتر از s5هستش حسگر های s5 خوب کار نمیکنن
  در آخر راهنمایی بکنم که هرکسی نوت ۳ رو بگیره مطمین باشه بهترین انتخابه

  پاسخ
 69. ابولفضل

  من خودم نوت دارم و دختر عمم اس پنج داره من اینو به شما تضمین میکنم که نوت بهتره از اس پنج نه اینکه تعریف کنم ولی نوت سه بهتره

  من اینو بگم فقط توت سه

  پاسخ
 70. omid

  س. بچه ها ….من اس ۵ دارم خواهرم نوت ۳ ….
  کسایی ک میگن سنسورای اس ۵ بده ،کسه شعر گفتن تمام سنسورای اس ۵ فوق العادس ….از هر نظر از نوت بهتره….
  دوربین اس ۵ ….دیوانه کنندس…
  نوت ۳ درمقابلش یه سره گردن پایین تره

  پاسخ
 71. sinaa

  معلومه که نوت ۳ بهتره ولی برای یکی مثل من که صفحه نمایش نوت ۳ براش بزرگه همون s5 بهتره

  پاسخ
 72. ملکی

  مشخصات فنی خیلی از گوشیای تو بازار رو تو این لینک یه جا جمع کردن، به علاوه که هر فروشگاهی یه قیمت روی گوشی تو سایت گذاشته، جالبه، برای مقایسه راهکار بدی نیست، هم قیمتای فروشگاهها به تفکیک هم گارانتی وایناشون مشخصه
  http://www.kalagard.com/list/cell-phone/page-1/

  پاسخ
 73. AMIR

  بإسلام من خودم گلوی اس۵ دارم پسر داییم نت ۳ از اس۵ راضی هستم هم خوش دشته هم راحت میتونی باهاش کار کنی ولی نت۳ خوش دست نیست و یه جیب بزرگ میخواد تا جا بشه توش ولی اس۵ بهتره انتخاب با خودتونه ولی نت۳ نگیرید بهتره پشیمون میشید؟☺☺

  پاسخ
 74. بینام

  سلام.خودتون که مقایسه رو دیدین.. من خودم اس فایو ندارم که بخوام طرفداری کنم .. اما داداشم یه هفتس که
  اس فایو خریده .. راستش تا قبل از اینکه بخره طرفدار نوت تری بودم اما وقتی اس فایو خرید و با اون کار کردم
  واقعا فوق العادست از هر لحاظی از نوت تری بهتره اصلا کیفیت صفحه نوت تری رو کنار اس فایو قرار دادیم
  به وضوح مشاهده میشد که اس فایو خیلی خیلی از نوو تری سرتره از لحاظ خوش دست بودن سنسور اثر انگشت
  و ضربان قلب و سنسورهای خیلی دیگر که واقعا لذت خاصی حین کار کردن میده .. هر وقت داداشم مبایلشو میده
  من راستش بزور بهش پس میدم .. به نظر من اس فایو بهتره که با نوت فور مقایسه شه .. اون موقع که اولین گوشیهای لمسی اومده بود اونا قلم داشتن انصافا این قلم حرف پنج شیش سال پیشه .. البته این اس فایوی که داداش من خریده مدل اف یعنی چهار هسته ای هستش.. مدل اچ یعنی هشت هسته ای رو نخرید بهتره .. متاسفانه .. به دلیل کمبود نسخه F در ایران خیلی از دوستان نسخه هشت هسته ای یعنی نسخه H رو خریداری میکنن و به دلیل ضعفهایی که این مدل داره فکر ناراضی میشن و میان مینویسن اس فایو بدرد نمیخوره .. اگه نسخه F رو خریداری کنید بعد میفهمید اس فایو چیه ..با تشکر

  پاسخ
 75. امین

  من که میگم اس ۵ اس ۵ اس۵ اس۵ فقط وفقط چون هم جم وجور تره هم اثر انگشت داره هم زد آبه وهم دوربینش بالا تر از نوت ۳ است اینو بخون بعد برواس ۵ بخر تازه تاچشم بهتر از نوت ۳ اصلاهنگ نمیکنه فقط اسسسسسسسسسسسسسسسسس۵ پرچم دارسامسونگ

  پاسخ
 76. امیر

  اگر تو سایت های مختلف مقایسه هارو خونده باشید میفهمید که اس۵ در زمینه صفحه کلید و مخاطبان هنگی داره
  در ضمن حسگر انگشتش اصلا قوی نیست و ممکنه نتونه تشخیص بده و اون وقت تو دردسر میوفتین
  اس۵ از اینترنت ۴G هم پشتیبانی نمیکنه
  حالا خودتون قضاوت کنید اس۵ یا نوت۳؟؟!!!

  پاسخ
 77. abbas

  سلام من امروز میخوام گوشی بخرم اول اس ۵ رو می خواستم اما الان چشمم نوت ۳ رو گرفته با این نظرات کاربران که آدم رو دیوونه میکنن آدم گیج میشه.از نظر من فرق این دو تا فقط توی کیفیت دوربین و اختلاف قیمت آنهاست.انتخاب اول من نوت ۳ و بعد اس۵

  پاسخ
 78. abbas

  آخر گیج شدن لطفا بگید نوت ۳ ارزش خریدن داره با دوربین کمی پایینش یا اس ۵ بهتره

  پاسخ
 79. زهرا

  سلام.خوب دوستان باید ببینید چ ملاک هایی براتون مهمه
  دیروز رفته بودم گوشی فروشی،مغازه دار ک آشنامون هست گفت s5 بهتره
  اما من اصلا از قیافه ش خوشم نیومد

  پاسخ
 80. mostafa

  سلام
  من نت۳ دارم و ازش راضی ام و بهتون دارم میگم نت۳ بخرید چون خیلی از اس ۵ سر تره دوستم ۶ ماه اس ۵ داشت انقد گیر داشتو مشکلات رفت فروخت ولی من هرچی میگردم مشکلی توی نت۳ پیدا نمیکنم همچیش عالیه حتی بعضیا میگن از نت۴ هم بهتره چون نت۴ ۴جی نداره و یسری مشکلات دیگه داره فقط دوربینش بهتر شده

  پاسخ
 81. هادی

  سلام
  گوشی من مدل اس۵ هشت هسته ای هست. اگه مهندس گرافیست کار هستی برو نوت بگیر اما اگه می خوای با خانواده حال کنی لذت ببری اس۵ بگیر.من هروز دارم یه چیز جدید توش کشف میکنم و خیلی حال می کنم

  پاسخ
 82. faraz

  عزیزان برین تو اپارات ببینید ۱ دقیقه s5تو اب ۱۰۰ درجه دووم اورد اگه گوشی میخواین که به درد بازی های سنگین مثلهgta sa…وcall od duty… بخوره بی تردید s5بخرین ناگفته نماند اگه قاب چرمی نوت شمارو فریب داده میتونید یک قاب چرمی برای s5بخرید و قلم گوشی های اندرویدی هم تو دیجی کالا پره برین از اونجا اگه خواستید واسه s5بخرین

  پاسخ
 83. پدرام

  با سلام به همه دوستان.
  جای تعجب هستش که دوستان اصرار دارن بزور بگن کدوم گوشی بهتره!! آخه هردوتا گوشی عالی هستن، منتها هرکس باید بسته به نیاز خودش خرید کنه.
  من یکسال قبل Note 3 l مدل N9005 رو گرفتم و ازش راضی هستم فقط یه عیب داره که یه مقدار صفحه اش بزرگه اما من چون برای کارم نیاز به یادداشت برداری سریع دارم از بزرگی گوشی چشم پوشی کردم.
  S5 هم گوشیه خوبیه فقط یکم بیشتر از Note داغ می کنه که زیاد محسوس نیست . Ram پایین تری نسبت به Note داره ولی توی بازی ها خوب داره جواب میده.
  note برای اونایی که میخوان از گوشی برای وبگردی و یادداشت برداری استفاده کنن مناسب تره و S5 هم برای کسایی که ترجیح میدن یه گوشی جمع و جور داشته باشن که در عین حال ضدآب هم باشه و عکس های با کیفیت بگیره مناسب تر هستش.

  پاسخ
 84. yasin

  سلام به همه.
  به نظر بنده اس۵ از نوت بهتره.من هردوشو داشتم.
  اگه نوت قلم داره..رو اس۵ با مدادمعمولی راحت میتونین تایپ کنین.هم اثر انگشت داره که همرده با آیفون میشه.وهم ضدآبه که هم رده با سونیzمیشه.وهم نبض داره که میتونه ازهمه سر باشه.بسیار مقاوم و با دوامه.عالیه.بهترینه.

  پاسخ
 85. ایرانی

  من نوت دارم دوربینش تو شب خیلی خیلی خیلی بده چشا رو مثه گربه میکنه و ….. کلا دوربینش نمرش صفره من برا شب از دوربین p7استفاده میکنم و روزا از نوت

  پاسخ
 86. مهدی

  اقایون من فقط دو چیز از گوشی می خوام ۱. کیفت صفحه نمایش ۲. کیفیت بالا دوربین اقا کدوم بهتره لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 87. کسری

  من خودم موبایل فروشم دوستان
  نوت ۳ بخاطر وزن زیادش و حجم بزرگش خیلی متقاضی کمی داره اما برعکس اس ۵ بخاطر ظریف تر بودنش و قدرت نرم افزاری و سخت افزاری بالاش متقاضی بالایی داره

  پاسخ
 88. محسن

  راسی یه چیز دیگه فراموش نکنید که هر دو گوشی یک شرکت ساخته پس هر دو عالی و بی نقصا این که کدون دوست دارید نصبت به صلیقه شماست و تازه فراموش نکنید نوت ۳ در رده فبلت ها قرار داره

  پاسخ
 89. Mina

  عاقا من نوت۳دارم.عالیههههه.s5چیه بااون قیافش.اصن ادم حالش بهم میخره نیگاش کن
  ******just Note3******
  عاقا برو نوت۳روبخر.زندگی کن?

  پاسخ
 90. پوریا

  نوت سه رو با اس پنج مقایسه میکنید قلم نوت سه به گول هیکل اس میرزه فقط
  فقط
  فقط
  فقط
  فقط
  نوت۳

  پاسخ
 91. Id.irap051

  من اس ۵ دارم داداشا زیاد بازی میکنم با گوشی داخله گدشی بازی نید فور لسپید بازی میکنم ی ذره تیکم نمیزنه ان اف سی داره دوربینش ۱۶ سی پی یو قوی داره بگیرش پشیمون شدی بیا خودم میخرمش اونم ایدی اس ۵ تک سیم بگیرین دو سیماش چته

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو