اعداد و ارقام نشان می دهند تعداد زنانی که در بخش تکنولوژی پینترست مشغول به کار می باشند دو برابر توییتر، و طبیعتا بیشتر از فیسبوک و یاهو هستند.

پینترست تعداد افرادی که در شرکت کار می کنند را با توجه به جنسیت و قومیت منتشر کرد. این کار به دنبال انتشار مقاله ی Tracy Chou انجام شد که از تمام شرکت ها خواسته بود تعداد کارمندان را بر اساس جنسیت بررسی و اعلام کنند. در این مقاله چو نوشته :ما هنوز به جایی که باید برسیم نرسیده ایم. ولی وقتی صحبت از جنسیت می شود ارقام پینترست از دیگر شرکت ها بهتر به نظر می رسد. در مجموع 40% از کارکنان را زنان و 50% از شرکت را ملیت های هندی و اروپایی تشکیل می دهند.

MTIxNDI3Mjk1MDE3MzM4Mzgx21% از تیم تکنولوژی پینترست را زنان تشکیل می دهند در نتیجه تعداد زنان این بخش دو برابر توییتر است. شرکت های دیگر مثل فیسبوک و یاهو وضعیت بهتری دارند و در تیم تکنولوژی آن ها 15% از کارکنان را زنان تشکیل می دهند.

در کنار 50% از نیروی کار که هندی اروپایی هستند، 42% از آن ها آسیایی هستند و در مرحله ی بعدی تعدادی محدودی از قومیت های مختلف در مجموع 8% از کارکنان هستند.

مدیر پینترست دورگه است و پینترست برای رساندن کارکنان غیر سفید پوست به مقام ریاست سابقه ی خوبی دارد. چو آسیایی ست و یکی دیگر از طراحان سطح بالای پینترست به نام Justin Edmund یکی از کارکنان غیر سفید پوست شرکت است.

درصد زنانی که در پینترست پست های مدیریتی را اداره می کنند مانند دیگر شرکت ها نا امید کننده است. حتی در فیسبوک هم 23% از مدیریت به دست زنان انجام می شود.

پینترست در بخش کارآموزی گام بلندی برداشته. امسال 32% از کارکنان تیم تکنولوژی کارآموزی، زنان هستند. سال گذشته این رقم 29% بوده است. در میان تمام شرکت های تکنولوژی عظیم، پینترست بیشترین درصد مخاطبان زن را به خودش اختصاص داده.

در گزارش نوشته شده بود که پینترست قصد دارد تعداد زنانی که در بخش تکنولوژی مشغول به کار هستند را افزایش دهد و امیدوار است دیگر شرکت ها هم به همین شیوه پیش بروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *