در کارهای جدید اغلب به کمک همه احتیاج است.

متأسفانه همه‌ی کارکنان شما به‌اندازه‌ی خود شما تعهد کاری ندارند و فرسودگی شغلی یک پدیده‌ی واقعی است. به‌عنوان یک سرپرست این تنها شغل شما نیست که هم‌تیمی‌های شما موفق شوند، بلکه پایمال‌کردن‌ها نیز باید محدود شوند. چگونه اطمینان حاصل کنید هر‌کس بهترین تلاش خود‌را بدون زیاده‌روی کردن انجام می‌دهد؟

9 بنیان‌گذار تازه‌کار‌از شورای کارآفرینان جوان (YEC) توصیه‌ی خود‌را برای یک رهبر متعادل‌شدن پیشنهاد می‌کنند.

1. راهنمای اولویت‌بندی 

وقتی تیم من کارهای مختلف زیادی برای انجام‌دادن دارد، این وظیفه‌ی من‌و کارکنان ارشد من است که‌با اولویت بندی کمک کنیم. ما‌به تیم‌مان اجازه می‌دهیم تا بدانند که‌ ما می‌فهمیم چه بار سنگینی روی دوش آن‍هاست و تحت چه استرسی هستند. سپس از آن‌ها می‌خواهیم لیست کارهای روزانه خود‌را بنویسند‌و باهم به اولویت‌بندی آنها می‌پردازیم.

ممکن نیست که هرکس همه‌ی کارها را انجام‌ دهد‌و همه‌ی آن‌ها را به‌خوبی انجام دهد. بهره‌وری این نیست که کارها را از لیست خط‌بزنید. بهره‌وری درمورد کارآمد‌بودن، مؤثر‌بودن، و تمرکز انرژی و توجه روی اولویت‎‌هاست که بیش‌ترین اثز مثبت را روی شرکت دارد.

-دیوید ارنبرگ، خدمات مالی رشد اولیه

2. یافتن موانع و پاک‌کردن آن‌ها

تصور کنید: مدیرعامل یک تغییر در برنامه‌اش داشته‌است و اکنون می‌خواهد به ملاقات یکی‌دیگر از اعضای تیم رهبری برود.این عضو نیز مجبور‌است برنامه‌ی خود را تغییر‌دهد و درنتیجه برنامه‌ی روزانه‌ی همه به‌هم خواهد‌ریخت.

کارکنان ارشد‌ و رهبران باید به تأثیر اقدامات خود‌در بهره‌وری فکر‌کنند و به‌طور مرتب از کارکنان درمورد کارهای پیش‌روی‌شان سؤال کنند. اگر برنامه‌ریزی به‌عنوان یک مشکل ادامه پیدا‌کرد، در سراسر شرکت به‌دنبال پیشنهادات برای برطرف کردن آن باشند. اگر کارکنان ساعات بیش‌از حدی کار می‌کنند بپرسند چه‌چیزی زمان‌شان را می‌گیرد.

کارکنان اغلب از صحبت‌کردن می‌ترسند چون فکرمی‌کنند آنان تنها کسانی هستند که با موضوعی روبرو هستند و نمی‌خواهند به‌عنوان شاکی دیده شوند. اما اگر سرپرست‌ها به‌طور منظم ازاین دست سؤالات بپرسند، می‌توانند الگوهای بین تیم را ببینندو درست کنند.

-سوزان استرایرموته، Exaqueo

3. استفاده از منابع خلاق

یکی از راه‌های کلیدی که می‌توانید بحران رشد و نوسان دلار را هموارکنید این‌است‌که در منابع خود باهوش و خلاق باشید. اکثر بنیان‌گذاران اتوماتیک‌وار به کارکنان حقوق‌بگیر و تمام‌وقت تمایل دارند.

کارکنان تمام‌وقت مهم هستند و باید به‌عنوان نقش‌های هسته‌ای درنظرگرفته‌‌شوند. بااین‌حال، تعداد زیاد کارمند حقوق‌بگیر می‌تواند انعطاف‌پذیری شمارا محدود کند و مزایا و مالیات اضافی آن‌ها خیلی گران است.

در Speek، ما یک تیم کوچک و هسته‌ای از کارکنان تمام‌وقت و حقوق‌بگیر استخدام کردیم. زمانی که تیم اصلی آماده بود شروع به پیداکردن کارکنان آزاد، پیمان‌کاران، فروشندگان، شرکت‌های دریایی و گزینه‌های دیگر برای رفع نیازهایمان کردیم. این منابع جایگزین می‌توانند به‌طور تخصصی به‌شما توانایی قیاس بالا و پایین در رشد را بدهند.

4. تمرکز روی ودیعه و مأموریت

یک تجارت درحال‌توسعه عالی‌ست اما همچنین می‌تواند پرتنش باشد. بسیار مهم است که فرآیندهایی ایجاد کنید که به تیم شما اجازه دهد در‌یک دوره‌ی رشد بالا و در فرصت‌های گسترده خود را تحت حمایت احساس کنند.

برای شرکتم، من فهمیده‌ام که رویکرد ودیعه و مأموریت بهتر کارمی‌کند. برای هر فرصت جدیدی که پیش می‌آید از خودتان بپرسید: «آیا این فرصت ودیعه و مأموریت مارا برآورده می‌کند؟» اگر هردو را برآورده نکرد این ایده‌ای نیست که آن را دنبال کنید.

به‌عنوان مثال، من یک مأموریت شخصی برای توانمندسازی دختران داشتم. یک سری کتاب برای دختران نوشتم، اگرچه این‌کار علاقه‌ی من است اما درعین‌حال مأموریتم و سود مورد نیازم را به‌انجام می‌رساند. شما می‌توانید کاری‌را که دوست دارید انجام بدهید، کسب‌وکار خود‌را رشد دهید و فرصت‌ها را به‌آغوش بکشید، درحالی‌که رویکرد ودیعه و مأموریت را حفظ می‌کنید.

-تینا ولز، گروه بازاریابی Buzz

5. فهمیده باشید

رشد بیش‌ازحد زیاد و سریع مقدار زیادی استرس درتیم به‌همراه می‌آورد. وقتی کارهای زیادی دارید و تیم اشباع شده‌است به راحتی میتوانید ناامید شوید.

نزدیک شدن به مسائل با‌این دیدگاه، تمرکز‌را روی مشکل به‌جای راه‌حل می‌برد که حتی باعث ایجاد استرس بیش‌تر می‌شود. درک این‌که همه روی یک قایق هستید و همدردی با گروه‌تان به شما این امکان را می‌دهد که به بحث‌ها و معضلات با ذهن روشن نزدیک شوید. در کلمات ارزشمند کاپیتان جک اسپارو: «مشکل خود مشکل نیست. مشکل نگرش شما درمورد مشکل است. متوجه‌اید؟»

نگرش اشتباه به جای کمک به تیم‌مان برای تمرکز روی کارهایی که لازم است انجام شود تا سربلند بیرون بیاید، بهره‌وری را مهار می‌کند و قضاوت شما‌ تار می‌شود.

-فابیان کامپفر، شوکومایز

6. زندگی خود‌را قبل‌از شرکت قرار دهید

به‌نظر دنده عقب می‌آید؟ من به‌شدت معتقدم که اگر زندگی شخصی کارکنان را اول قراردهید منجر به بهره‌وری بیش‌تر و مالکیت و نتابج بهتر می‌شود. این‌کار می‌تواند اشکال مختلفی داشته‌باشد، اما یکی‌از کارهای اصلی ما در شرکت Bouqs از طریق ساعت و محل کاراست. ما به کارکنان برای مدیریت کارشان به بهترین شکل اعتماد می‌کنیم، به آن‌ها انعطاف می‌دهیم که هرجا و زمانی‌که می‌خواهند کارکنند.

درخواست از کارکنان برای قربانی‌کردن زمان شخصی‌شان برای خانواده، دوستان، ویزیت دکتر یا هرچه، استرس‌را به‌جان آن‌ها می‌اندازد. اگر به آن‌ها حق‌انتخاب بدهید که بتوانند کار خود‌را زمان و مکانی که بیش‌ترین بهره‌وری را دارند، انجام دهند باعث توانمندسازی و ایجاد یک اعتماد بلندمدت و وفاداری می‌شود.

-جان تابیس، کمپانی Bouqs

7. حذف سلسله‌مراتب در سازمان

برای شروع، من اعتقاد دارم باید سلسله‌مراتب را ازبین‌برد. افراد اکثراً وقتی احساس می‌کنند مقام پست‌تری دارند استرس می‌گیرند. به همه سهمی درجریان بدهید و محیطی ایجاد کنید که دارای حرکت و انرژی مثبت است، دراین‌صورت آن‌ها زمانی برای استرس نخواهند‌داشت.

-جنیس کرامز، Opprtunity

8. نقش‌های صریح داشته‌باشید

یکی‌از سریع‌ترین راه‌ها برای درمان استرس درابتدای کار، داشتن نقشی صریح و روشن برای هرکارمند است. همه یک لیست از کارهای خود درست کنند، سپس در جلسه‌ی کارکنان به‌اشتراک بگذارند تا همه از کار یکدیگر اطلاع داشته‌باشند. سپس یک فایل داشته‌باشید که همه‌ی لیست‌ها درآن نگه‌داری می‌شود، به‌طوری‌که کارکنان بتوانند هروقت سؤالی درباره‌ی مسئولیت کارها داشتند به آن دسترسی داشته‌باشند. نه تنها به کارکنان کمک می‌کنند که ساختار شرکت‌را بفهمند، بلکه قادرند تا برسر وظایف خود باقی بمانند.

-امیلی دوبیلت، Susty Party

9. اولویت‌بندی و منابع خارجی

کارکنان ارشد می‌توانند با سؤال از کارکنان که چه کارهایی از لیست خود‌را قادرند به سرانجام‌رسانند، به کاهش فرسودگی شغلی کمک کنند. زمانی‌که مدیران متوجه می‌شوند کدام وظایف با یک کارمند باقی می‌ماند، می‌توانند بفهمند چطور باقی‌مانده‌ها را کامل کنند.

در Zine Pak ما درگیر انواع راه‌حلیم. از کارکنان آزاد تا کمک به کارکنان‌مان وقتی کارهای زیادی دارند. اگرچه همه‌ی کارها باید انجام شوند، اما لازم‌است اولویت‌ها با دفت بالا توسط شخص خاصی انجام شوند.

-کیم کاپ، Zine Pak

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *