می دانید عکس هایتان کجاها ذخیره شده اند؟

به نظر می آید این روزها همه سایت ها دلشان می خواهد یک  نسخه از عکس هایمان را داشته باشند.

درواقع شاید حساب این که عکس هایمان از چه سایت هایی سر در آورده اند از دستمان در رفته باشد. و در واقع وقتی عکسی را حتی پاک میکنیم به درستی نمی دانیم که آیا واقعاً از بین رفته یا خیر!

اپلیکیشن و نرم افزارهای زیادی وجود دارند که در حین استفاده از آن عکس های بسیاری را استفاده میکنیم یا برروی آنها ذخیره می کنیم اما آیا به درستی ساز و کار آنها را می دانید؟

در این جا به اپلیکیشن هایی که در «آیفون» به طور خودکار همه یا تعدادی از عکس هایتان را برای خود نگه می دارند، نگاه کنید:

mag1

و حالا به اپلیکیشن هایی که در «نکسوس 5» به طور خودکار همه یا تعدادی از عکس هایتان را برای خود نگه می دارند، نگاه کنید:

mag2

از طرفی وقتی از مک بوک استفاده می کنید با چنین پیغامی مواجه می شوید:

mag3

بله… Memoir و Timehop نیز از شما می خواهند وارد شوید تا یک نسخه ی بک آپ از عکس هایتان را برایتان نگهداری کنند. پنجره ی دیگر، همان طور که مشاهده می کنید مربوط به تقویم است و درعین حال که ارور مربوط به اشتباه بودن پسورد را نشان می دهد، دارد یادآوری می کند که آی-کلاود نیز نسخه ای از عکس های شما را دارد. و هم چنین دراپ باکس… آن نیز نسخه ای از عکس های شما را نگه می دارد.

و این همه ی همه نیست. Heyday یک اپلیکیشن مخصوص خبرنگاری برای سیستم عامل iOS است که دائماً درخواست می کند اجازه ی نگهداری یک نسخه بک آپ از عکس های تان را داشته باشد.

mag4

حقیقتاً نمی توانیم اسم همه ی جاهایی که عکس های شما در آن وجود دارد را بیاوریم ولی مطمئناً تعداد زیادی را شامل می شود.

در نهایت به نقطه ای می رسید که همه ی این اپلیکیشن ها نه تنها بهتان کمکی نمی کنند، بلکه باعث عذاب شما خواهند شد. واقعاً نیاز ندارید همه عکس هایتان در همه این جاها ذخیره شود.

چه اتفاقی می افتد اگر این شرکت ها تصمیم بگیرند از عکس های ما استفاده کنند درحالی که ما تمایلی نداریم؟ احتمالش زیاد نیست اما وجود دارد.

چه اتفاقی می افتد اگر این شرکت ها هک بشوند و عکس های ما دزدیده شود؟

شاید اشتباه از ماست که عکس هایمان را در سایت های مختلفی قرار می دهیم و به هر اپلیکیشن هیجان انگیز و جدیدی که پا به عرصه می گذارد، روی خوش نشان می دهیم.

در نهایت هر از گاهی به این فکر کنید که چه شرکت هایی دارای نسخه ای از عکس ها، ویدیوها و نوشته های شما هستند؟ شاید خیلی بیش تر از آن چه شما فکر می کنید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *