تحقیقی نشان داده 14% از نوجوانان چینی در مسیر اعتیاد به اینترنت قرار گرفته اند. دولت چین کمپینی در سراسر کشور راه اندازی کرده تا مشکل جوانان را حل کند که در گروه جوانان کمونیست این قضیه “مشکل قبر اجتماعی” نام گرفته. کشور های محدودی مثل چین توانسته اند در تاریخ در برابر اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی عملیات موفقی انجام دهند. این موفقیت نیازمند عملی شدن تکنیک های مختلفی است. حالا تمرکز چین روی اعتیاد دیگریست. اعتیادی که برای مالکیت مجازی بر سر یک بازی آنلاین کشته داده و دولت به خاطر همین موضوع سرزنش شده. اعتیادی که موجب یک زنجیره از خودکشی شده و جلوی تحصیلات دانش آموزان را گرفته است.

در یک دانشگاه در چین، دانشجوها یک گروه تنبیهی تشکیل داده اند تا بتوانند معتادین به اینترنت را به زندگی عادی بازگردانند! در ادامه مطلب می توانید عکس ها و توضیحات آن را مشاهده کنید.

خوش آمدید به دنیایی شبیه به پادگان های ارتش، که قصد دارد کمکی باشد برای ترک اعتیاد به اینترنت در جوانان… حدود 250 کمپ ترک اعتیاد مختلف به همین سبک در چین وجود دارد.

camp1

از طرفی جوانان چینی  روز به روز بیش تر در دنیای مجازی غرق می شوند و ساعت ها پای بازی های آنلاین می نشنید و از طرفی والدین نگرانشان روز به روز تمایل بیش تری به فرستادن فرزندانشان به کمپ های ترک اعتیاد پیدا می کنند.

camp2در تصویر بالا یک معلم و یک مربی نظامی سابق، دختری را به سمت یک کمپ ترک اعتیاد اینترنتی در بیجینگ اسکورت می کنند.

بیش از 70 درصد از 110 نوجوانی که به کمپ ترک اعتیاد آمده اند، به دلیل استفاده ی بیش از حد از اینترنت دچار اختلال در روند زندگیشان شده اند. مخصوصاً به دنبال استفاده بیش از حد از بازی های آنلاین.

مربیان، به درخواست والدین، به کمک قوانین و تمرینات نظامی سعی در بازگرداندن نظم به زندگی نوجوانان معتاد دارند.

camp3

نوجوانان مثل یک سرباز واقعی، در پادگان شروع به کار می کنندو به نظافت، شست و شو و آشپزی مشغول می شوند. به طور همزمان، در جلسات روان شناسی شرکت می کنند تا اعتماد به نفس و وابستگی به خانواده دوباره در آن ها شکل بگیرد.

علاوه بر انجام کارهای پادگان و شرکت در جلسات روان شناسی که چهار تا هشت ماه طول می کشند، نوجوانان به آموختن موسیقی و رقص چینی نیز می پردازند.

camp4

دولت چین در ماه های اخیر به کره جنوبی ، تایلند و ویتنام متوصل شده تا تلاش کند ساعاتی که نوجوانان بصورت آنلاین مشغول هستند محدود کند. مثلا در کافه هایی که اینترنت جز خدمات معمولی بود ، چنین سرویسی حذف شد یا برنامه های کنترل کننده ای بعد از 5 ساعت بازی آنلاین نوجوانان را از پشت کامپیوتر ها دور می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *