من اخیراً تغییری جالب  در استفاده از مک بوک خود اعمال کرده ام – من استفاده از کروم را در کارهای خود افزایش داده ام . می خواهم بگویم که حدود 90 درصد از استفاده من از کامپیوتر در محیط کروم شکل می‌گیرد! و تنها ابزار غیر کرومی که اغلب روز از آن استفاده می‌کنم اسکایپ است و همچنین پیکسل متور که برای ویرایش عکس‌ها از آن استفاده می‌کنم (این سایت از ابزار کروم سریع‌تر عمل می‌کند) همچنین استفاده از کونوو برای ارتباط با دیگر اعضای سایت که البته من توانایی و تمایل استفاده از ابزار کروم را دارم اما متاسفانه دیگر اعضا هنوز تصمیمی به استفاده و جایگزینی کروم به کونوو نگرفته اند.

پس با این ترتیب خبری نیز از گوشزدها در محیط دسکتاپ نیست. حتی ابزار مهم و ضروری مک مانند ایمیل، تقویم و نقشه‌ها که در داک مورد استفاده بودند دیگر به کار نمی‌آیند چرا که تمام این ابزار و ابزارهای موثر دیگر در یک قالب و آن هم کروم قابل دسترس گردیده اند و ابزارهای به کار گرفته شده در کروم شما را در استفاده مجزا ، و فقط کروم ترقیب می کند.

سیستم عامل کروم: در انتظار برای حاضر شدن

من می‌دانم که شما با خود فکر و سوال می کنید که چرا از کروم بوک استفاده نمی‌کنی؟ خب باید بگویم هر انچه که من از ویژگی‌های مورد نیازم داشتم مانند توانایی اجرای موزیک در ابزارهایی چون لوجیک پرو و یا ویرایش فیلم‌هایی که در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها گرفتم مک آن‌ها را ارائه داده است. اما بهتر است این را نیز بدانید که از ابتدای امسال ویندوز 8 نیز ویژگی جدیدی را ارائه داد و با تشکر از این ارائه منحصر بفرد. هم اکنون نسخه‌ی کامل سیستم عامل گوگل در ویندوز به کار گرفته شده است البته زود است که از محبوبیت این ویژگی جدید در ویندوز صحبت کنیم اما استقبال از آن قابل درک است. در واقع مایکروسافت با اینکار اقدام به جذب کاربرانی کرده که به ویژگی های گوگل کروم علاقه و نیاز دارند بدون اینکه لازم باشد آنها کامپیوتر جدیدی خریداری نمایند. در واقع مشتریان می‌توانند از ابزار و سرویس های گوگل و توسعه دهندگان از اکوسیستم کروم برای توسعه و سرعت بخشیدن به ساخت اپ‌های کروم استفاده نمایند. این اقدام نیز جهت امنیت کاربران و کامپیوترهای آنان از مجادلات یوتیوب و  ویندوز فون‌ها که ممکن است در آینده بالا بگیرد حفظ نماید. در کل هنوز صحبتی از اینکه گوگل به دنبال ارائه سیستمی مانند مک باشد وجود ندارد اما به نظر می‌رسد چنین هدفی در مغز گوگل متبلور است.

کروم

بسیاری از مردم به ابزارها و محصولات گوگل علاقه نشان می‌دهند و اگر شرکت بتواند سیستم عامل کروم را در هر کجا و هر فروشگاهی عرضه کند و جا بیندازد سبب جذب و وابستگی بیشتر مردم به گوگل خواهد شد. برخی اما نسبت به وابستگی به گوگل در شک و تردید هستند ( همین الان نیز جریان‌های ضد گوگلی در جهان شکل گرفته و منسجم شده است) اما به نظر می‌رسد که سیستم عامل کروم حرکتی اقتصادی برای گوگل است که بسیاری از کاربران در بر خواهد گرفت.

در بحث موبایل گوگل به طور واضح به اَندروید گره خورده است (صحبت‌های بسیاری در مورد کروم و اَندروید و ادغام آنها وجود دارد) و همچنین راهی برای اتصال آنها به اپ‌های iOS جهت رسیدن به هدفی مشترک. همچنین در مورد ارائه اپ های کروم در قالب گوشی های هوشمند بعنوان گام بزرگ بعدی صحبت می شود.

افزودن ابزارهای ماهواره مانند ست‌آپ باکس کروم کست و یا ارائه کروم اوتینگ جهت مدیریت از راه دور با موبایل و یا کامپیوتر در کنار ایده سیستم عامل کروم چیزی است که کاربران در هر کجا می توانند از آنها استفاده کنند و لذت بیشتری از آن ببرند و شاید با افزایش کارایی و ابزار کروم بتوان  از 90 درصد استفاده کنونی من از کروم به رقم شگفت انگیز 100 درصد استفاده رسید.

One thought on “گوگل چگونه می تواند هر کسی را به یک کاربر کروم تبدیل کند؟

  1. دانا گفت:

    بگذار بگویم!
    کروم هیچ جایگاهی در زندگی روزمره نباید بیابد، زیرا تجربه ای در آن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *