بهینه سازی موتورهای جستجوگر که به اختصار سئو خوانده می شود به مجموع روش هایی با هدف هرچه بهتر ظاهر شدن محتوای یک صفحه در نتایج جستجوگرها گفته می شود. به زبانی ساده تر افراد برای جستجو در سایتی مانند گوگل یا یاهو کمتر پیش می آید به صفحه دوم نتایج جستجو سر بزنند.

هدف سئو همین است که با شناسایی الگوریتم های موجود در موتور های جستجو بتواند محتوای شما را در همان صفحه اول نتایج نشان دهد و به این ترتیب بازدید و ترافیک سایت شما را بالا ببرد.

از این رو، این مباحث امروزه به یکی از مهم ترین دغدغه کسانی که صاحب وبسایت و یا کسب و کارهای اینترنتی هستند تبدیل شده است. با توجه به این موضوع گروه ای‌نتورک (ANetwork) در مرکز آواتک دست به برگزاری اولین کنفرانس سئو در تاریخ 29 مرداد زد.

در این کنفرانس رفیق فیلیپس (Rafiq Phillips) که یک کارشناس بازاریابی و سئو کار است به سخنرانی پرداخت. او دارای حدود ۱۰ سال تجربه در این زمینه است و در حال حاضر در یکی از بزرگترین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ کشور آفریقا جنوبی (کورک) به فعالیت می‌پردازد.

در این کنفرانس رفیق فلیپس ابتدا اشاره ای به تاریخچه سئو کرد سپس موضوعات تاثیر محتوا بر سئو، آف پیج سئو، معماری سئو و فاکتورهای موثر بر سئو مورد بررسی قرار گرفت. بروزرسانی های انجام شده توسط موتور جستجوی گوگل و ارائه آمارهای جالب بخشی دیگر از این کنفرانس بود.

تیم ما که در این کنفرانس فرصت حضور داشت توانست گزارشی هرچند کوتاه از این کنفرانس تهیه کند که می‌توانید آن را در یوتوب یا آپارات مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *