شرکت فیس‌بوک در حال حاضر تبلیغاتی را به افرادی که کاربران شبکه اجتماعی آن عضو نیستند، نمایش می دهد. در روز پنجشنبه این شرکت اعلام کرد که قصد داشته شبکه آنلاین آگهی خود را گسترش دهد.

به گزارش وال استریت ژورنال، شرکت فیس‌بوک با استفاده از کوکی، کلیدهای لایک و دیگر پلاگین های جاسازی شده در سایت های شخص ثالث، می خواهد به ردیابی کاربران و غیر کاربران بپردازد.

فیس‌بوک می گوید این هدف بهترین روش برای نمایش تبلیغات به غیرکاربران شبکه اجتماعی آن است. هرچند رگولاتوری اروپا از این عمل فیسبوک برای نقض حریم خصوصی نگران است. فیس‌بوک در حال حاضر بنری را در بالای بخش اخبار خود قرار داده که کاربران اروپایی پیش از ورود به بنر باید از کوکی باتوجه به رهنمودهای اتحادیه اروپا.

Andrew Bosworth از مدیران تبلیغات و کسب و کار پلتفرم فیسبوک در گفتگو با مجلات بیان داشت:

ناشران و توسعه دهندگان اپلیکیشن، کاربری دارند که جزو کاربران فیس‌بوک محسوب نمی شوند.

وی افزود:

ما فکر می کنیم در بخش تبلیغات می توان کار بهتری انجام داد.

در اینترنت بیشتر کمپانی ها سعی می کنند، تبلیغات هدفمندی داشته باشند و در این فیس‌بوک معتقدست که می توان از غیرکاربران نیز در بخش تبلیغات بهره گرفت. این شرکت می گوید در حال حاضر بیش از 1.7 میلیارد نفر از وب سایت فیس‌بوک استفاده می کنند که با این روش می توان غیرکاربران را با هدف lookalike مورد بهره قرار داد. Bosworth می گوید:

از آنجایی که مخاطبان اصلی ما بیش از یک میلیارد نفر هستند، ما نسبت به سایر شرکت ها فرصت بیشتری در استفاده از همان نوع مکانیسم داریم.

دو شرکت فیس‌بوک و گوگل تسلط بر تبلیغات آنلاین را هدف قرار دادند. به گزارش دانشگاه پرینستون که هفته گذشته نشان داده، فیس‌بوک با استفاده از کوکی به نقض قوانین حریم خصوصی که رگولاتوریهای اروپایی تنظیم کردند، پرداخت. یک گزارش مستقل از کمیسیون امنیت حریم خصوصی بلژیک گفته است که در سال گذشته فیسبوک به ردیابی کاربران خارج از شبکه خود پرداخته، حتی کاربرانی که هیچ حسابی در سایت آن نداشتند. در اوایل سال جاری آژانس حفاظت از داده های فرانسه دستور داده تا به کاربران اجازه داده نشود، اطلاعات شخصی خود را با تبلیغ کنندگان به اشتراک بگذارند.

فیس‌بوک صفحه امنیت کوکی خود را در روز پنجشنبه برای تغییرات در شبکه آگهی خود بروزرسانی کرد. در این بروزرسانی کاربران مشترک فیس‌بوک می توانند با توجه به تنظیمات خود طرح آگهی را انتخاب کنند اما غیر مشترکین می توانند از طریق اتحادیه تبلیغاتی دیجیتال در ایالات متحده، کانادا و اروپا به انصراف از طرح بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *