با مرگ تدریجی گوگل پلاس، گوگل جهت جذب کاربران دست به کار شده و راه دیگری را برای اشتراک گذاری آنلاین محتوا انتخاب کرد. در نهایت تلاش های گوگل در این زمینه موجب خلق برنامه پیام رسانی به نام Spaces شد.

در Spaces شما یک فضایی پیرامون چیزی که به آن علاقه دارید ایجاد کرده و سپس دوستانتان را برای بحث درباره آن دعوت می کنید. از آنجا که گوگل کروم، یوتیوب و سرچ خود را در Spaces ترکیب کرده، دیگر نیازی نیز برای مشاهده موضوعی به خارج از برنامه انتقال پیدا کنید.

علاوه بر این Spaces به کاربران اجازه می دهد تا با دوستان خود چت یا همان گفتگو داشته باشند. شما می توانید با چنین قابلیتی وارد بحث دوستان شده و به صحبت با آنها بپردازید. با این وجود Spaces می تواند سرگرمی کاملی برای افراد باشد به شکلی که ساعت ها آنها را سرگرم خواهد کرد.

google-spaces-1

گوگل پیش بینی می کند افراد از آن برای گروه های مطالعه یا گروه کتابخوانی استفاده نمایند. همچنین کاربران می توانند با آن درباره سفرهای آخر هفته یا تماشای سریال تلویزیونی به بحث بپردازند. چنین قابلیتی ما را به یاد Pinterest می اندازد هرچند Spaces به روی گفتگو میان گروه های کوچک تمرکز دارد.

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی دیگر دوستانتان را به Spaces دعوت کنید. همچنین با وجود قابلیت سرچ دیگر نیازی نیست برای یافتن پست قدیمی ساعت ها جستجو کنید.

به نظر می رسد گوگل در Spaces به مکالمات بین کاربران تاکید بسیاری دارد. گفتنیست می توان مستقیما از یوتیوب یا  Google Photos ویدئو یا تصویری را آپلود نمایید.

 وب سایت رسمی Spaces می گوید برنامه در عرض مدت کوتاهی دیگر دردسترس قرار می گیرد اما گوگل اعلام کرده که از دیروز Spaces برای اندروید، iOS، دسکتاپ، وب های موبایلی و تمامی حساب های جیمیل دردسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *