یکی از اعضای انونیموس ۳۰ هزار دلار سرمایه ی گروه را دزدید
نوشته شده توسط

یکی از اعضای انونیموس ۳۰ هزار دلار سرمایه ی گروه را دزدید

سال گذشته گروه انونیموس (ناشناس ها) کمپینی برای جمع آوری کمک مالی روی ایندیگوگو تشکیل داد و توانسته بود ۵۵۰۰۰ دلار سرمایه جمع آوری کند. آن ها قصد داشتند به جای استفاده از توییتر و Tumblr، یک وبسایت خبری جداگانه به راه بیندازند.

ایده ی اصلی راه اندازی وبسایت این بود که اخبار داغ، گزارشات و وبلاگ های خبرگزاری های آنلاین را در کنار هم قرار دهند و به نام اخبار انونیموس شما (YAN) در اختیار کاربران آنلاین قرار دهند. یکی از ویدئوهایی که از این کمپین منتشر شد اعلام کرد که شهروندان می توانند از یک اتفاق های ناگهانی خبر تهیه کنند و آن را به اشتراک بذارند.

به نظر می رسد پروژه ی خبری انونیموس طبق برنامه پیش نرفته باشد چون بعد از حدود یک سال این کمپین به کلی از بین رفت. ولی به تازگی در یکی از وبلاگ های اعضای انونیموس علت آن فاش شده است.

تمام مشکلات از یکی از تعطیلات آخر هفته شروع شد یعنی وقتی YAN در نامه ی سرگشاده ای به توییتر نوشت که از خواسته ی یکی از اعضای گروه عمل نکند. حساب کاربری این فرد JackalAnon بود و به دنبال این بود که صفحه ی توییتر YAN را به تصرف خودش در بیاورد. ادعا شد که JackalAnon کلاهبردار است و بخش زیادی از پول گروه انونیموس که در کمپین جمع آوری شده بود را دزدیده و فرار کرده است.

بعدا اعضای انونیموس اعلام کردند که JackalAnon مدیر کمپین بوده و تمام تصمیم گیری ها در زمینه ی مخارج بر عهده ی او قرار گرفته بودند. در پایان تنها ۲۴۰۰۰ از پولی که جمع آوری شده بود باقی ماند، در حالیکه خبری از ۳۰۰۰۰ دلار بقیه ی پول نبود.

ما به پول های هیچ دسترسی نداشتیم و نمی توانستیم در مورد آن ها دخالتی داشته باشیم. ابتدا به او اعتماد ضمنی داشتیم ولی با وجود تاخیر ها و امتناع Jackal برای بحث در مورد مسائل مالی، کم کم به این نتیجه رسیدیم که ممکن است پولی باقی نمانده باشد.

برنامه نویسی که برای راه اندازی وبسایت کار می کرد مرتبا به Jackal تذکر داد که باید دستمزدش را پرداخت کند ولی این اتفاق هیچ وقت نیفتاد. ما مدام از همدیگر می پرسیدیم : بقیه ی پول کجاست؟ ولی نتوانستیم جوابی برای آن پیدا کنیم.

در بخش پایینی تمام مخارج انونیموس نوشته شده. حساب و کتاب هایی برای متقاعد شدن اطرافیان انجام شده و مشخص شده که در نهایت ۳۰ هزار دلار از این پول کم شده است.

0

به هر حال در نامه ی سرگشاده ای که به توییتر فرستاده شد، اعضای انونیموس اعلام کردند که ۳۵۰۰۰ دلار از پول مفقود شده و نشان می دهد که در ابتدا حساب و کتاب درستی نداشتند.

اعضای انونیموس ادعا می کنند که در آبان سال ۲۰۱۳، Jackal صفحه ی توییتر YAN را به گروهی از افراد واگذار کرد که در فعالیت های او دخیل نبودند. او به دنبال این بود که بعد از افشای جرمش، ضربه ی وارده به گروه را کمتر کند ولی اعضای گروه تصمیم گرفتند او را کاملا طرد کنند.

آن ها معتقدند که ممکن است Jackal از شیوه های دیگری باز هم به دنبال راه اندازی صفحه ی تازه ای باشد ولی تا آن زمان برنامه ی اصلی حساب کاربری YAN این است که دوباره روی انتشار اخباری تمرکز کند که به شیوه های دیگر منتشر نمی شوند. همچنین قصد دارند به دیگر منابع ناشناس، روزنامه نگاران مستقل و مردمی کمک کنند که به دنبال بالا رفتن کیفیت اطلاع رسانی هستند.

گروه انونیموس گفته:

ما قصد داشتیم این حساب کاربری را ببندیم یا نام آن را تغییر دهیم ولی واقعیت این است که این صفحه دیگر به ما تعلق ندارد. محصولی ست که افراد در آن برای کسب بازدید کننده ی بیشتر مطلب به اشتراک گذاشتند. ما مسئولیت خودمان را جدی می گیریم.

0 ۲ 23710 15 می, 2015 اخبار, جهان می 15, 2015

2 نظر

  1. فرزان

    این همون گروه بود که کارهای خیر خوهانه انجام میداد و هک وب سایت های اسرائیل و اینا ؟
    چی شده خودشون کلاهبردار شدن !

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو