مایکروسافت در حال حاضر آماده است تا پیش نمایشی از نسخه بروز شده ویندوز 10 را که در آن خصوصیات جدیدی تعریف شده است را به دنیا معرفی کند، برخی خصوصیات بارز آن توسط سایت ها به بیرون درز کرده است. شرکت مایکروسافت قرار بود در جلسه مطبوعاتی در ماه ژانویه و در خلال کنگره CES که در تاریخ 6 تا 9 ژانویه برگزار می شود، جزئیات مربوط به این نسخه را مطرح نماید. اما بزرگترین و بهترین قابلیت موجود در ویندوز 10 ، اضافه کردن و ادغام کورتانا، راهنمای سخنگوی مایکروسافت است. در 6 دسامبر بود بود که ویدئویی از کورتانا در ویندوز 10 به نمایش در آمد که به دستورات صوتی و متنی پاسخ می داد. این موضوع بسیار شبیه به ویندوز فون است و همان طور که انتظار دارید با ورود آن به سیستم های دسکتاپ و نوت بوک ها می تواند به یاداوری و کمک در بسیاری از موارد بر آید. در این ویدئو عملکرد کورتانا کامل نیست اما به نظر در نسخه نهایی تغییر قابل توجهی در آن ایجاد خواهد شد.

در جای دیگر اپ اکس باکس قرار دارد که به نظر دروازه ای برای ورود به اکوسیستم اکس باکس از جمله، لیست دوستان، فید فعالیت ها و فروشگاه می باشد. مایکروسافت اشاره می کند که بزودی پیش نمایشی از این اپ را ارائه خواخد کرد که احتمالا در آینده با SmartGlass  نیز ادغام شود. (برنامه SmartGlass به ایفون و دیگر محصولات اپل و همچنینی دستگاههای اندرویدی این اجازه را می دهد تا به کنترلر XBOX تبدیل شوند و از راه دور قابلیت کنترل ایکس باکس را داشته باشید.)

مایکروسافت همچنین اقدام به اضافه کردن انیمیشن های به تسک ویو ویندوز 10 است و ظاهرا شرکت با حذف کنترل پنل سابق و سنتی، بخش Setting را به امکانات و دسترسی های کنترل پنل مجهز ساخته است. این شرکت همچنین اقدام به حذف کلید Setting از چارمز بار نموده و به دنبال بهبود و جایگذاری ان در منطقه ای بهتر برای دسترسی راحتر است. این نمونه ویندوز که ساخت 9901 نام گرفته به لطف بهبود ها و اپ ها و ویژگی های جدید می تواند بسیار پر طرفدار واقع شود و امید می رود که فروشگاههای بازی و فیلم های اکس باکس با ویندوز ،همگی تلفیق شده و امکان دسترسی به آنها از یک کاننال و از طریق ویندوز فراهم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *