کوالکوم: برای خرید گوشی های 4K در سال 2015 آماده شوید

اگر شما فکر می کنید که صفحه نمایش Quad HD بهترین است، بهتر است در این فکر خود تجدید نظر کنید! بر اساس گزارش ها از کواکوم که سازنده بسیاری از کلیدی ترین تکنولوژی های صنعت موبایل است، گوشی های هوشمند 4K چیزی هستند که آینده منتظر آن هاست و اابته چیزی فرای تعداد پیکسل انها را مهم می کند. هنگامی که اپل در سال 2010 با عرضه آی فون 4، صفحه نمایش رتینا را معرفی کرد بر این عقدیه بود که که با چشم غیر مسلح و با حفظ فاصله طبیعی؛ نمی توان پیکسل های موجود  در صفحه نمایش را دید، از زمان تا کنون بسیاری از شرکت های تولید کننده اسمارت فون در بالا بردن وضوح صفحه نمایش با هم رقابت کردند و گاها نیز در این زمینه بیش از حد زیاده روی کردند. تا یکسال پیش استاندارد قالب صفحات نمایش فول HD و یا 1080p بوده، و کار به جایی رسید که کشورهایی آسیای تا تولید صفحات QHD که رزلوشن 2560 در 1440 پیکسل دارد پیش رفتند (3.7 میلیون پیکسل) و حتی اگر صفحه نمایش را مستقیما جلوی چشم خد بگیرید نیز نخواهید توانست یکی از این پیکسل ها را ببینید. این مقدار پیکسل بسیار زیاد است و حتی می توان گفت زیاده روی محض است اما یک لحظه صبر کنید!

کوالکوم پیش بینی کرده است که گوشی های با صفحه نمایش 4K در سال 2015 خواهند آمد و راه گریزی از انها نیست، البته کوالکوم بر این عقدیه خود اصرار دارد که بکار گیری صفحات 4K فقط به معنای تعداد پیکسل بالا نیست، در واقع برای کوالکوم به طور خاص، صفحات 4K بیشتر درباره پشتیبانی از پخش و اجرای فرمت های ویدئویی 4K استانداری است که در سراسر دنیا به کار گرفته می شود، است. مدیر این شرکت در این باره می گوید:

جایی که 4K واقعا بوجود می آید، زمانی است که بتواند در اکوسیستم و چرخه آن قرار گیرد، در واقع داشتن صفحه نمایش با رزلوشن 4K الزاما فاکتور و معنای 4K بودن آن نیست. در واقع شاخص اصلی دیتا و اطلاعات هستند، اینکه می خواهید با اطلاعاتی که بصورت 4K ضبط شده اند چکار کنید و انها را چخش نمایید.

اکوسیستم از قبل در گوشی هایی چون زد3 و گلکسی نوت 4 شکل گرفته است که قادر به ضبط فرمت های 4K هستند. با این حال ظرفیتی که این فیلم ها اشغال می کنند بسیار زیاد است و این در حالی است که گوشی های هوشمند معمولا 16 و یا 32 گیگابایت ظرفیت دارند. پشتیبانی گوشی های 4K نیز باعث خواهد شد تا در زمینه بازی، موبایل ها با کنسول ها ارائه شوند. با کمک این کنسول ها کاربران می توانند کیفیت خارق العاده بازی را، در کنسول خود و یا با انتقال آن به تلوزیون، تجربه کنند. همین چندی پیش بود که سامسونگ Gear VR در بازارهای جهانی عرضه شد، کنسول واقعیت مجازی از سامسونگ که از صفحه 4K نوت 4 به عنوان صفحه نمایش استفاده می کرد و تجربه بازی 360 درجه را به کاربران ارائه می کرد.

البته شاید بتوان خوش بینی کوالکوم به اینکه بزودی کیفیت 4K به عنوان استانداری از کیفیت بالا در خانه های هر فردی رسوخ خواهد کرد را کمی اغراق آمیز دانست اما با این حال مطمئنا می توان گفت در سال 2015 استاندارد صفحه نمایش گوس های هوشمند 4K خواهد بود.

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *