بعید است بزودی محافظ صفحه نمایشی ببینیم که واقعا بتواند خود را در برابر ضربات غیر قابل نفوذ نشان دهد اما کورنینگ ادعا می کند که به چنین تکنولوژی نزدیک شده است. این شرکت به طور رسمی گوریلا گلس 4 ، نسخه نهایی پوشش شیشه ای محافظ خود را معرفی کرده است. تقریبا اکثر شرکت های الکترونیک بزرگ از جمله ال جی، سامسونگ، اچ تی سی، موتورولا و مایکروسافت از تکنولوژی گوریلا گلاس برای محافظت از صفحه نمایش گوشی های هوشمند و تبلت استفاده می کنند. در واقع اگر امروز شما یک دستگاه گوشی خریداری نمایید احتمال آن بسیار زیاد است که از گوریلا گلاس برای محافظت از آن استفاده شود. البته این چیز جدیدی نیست و کورنینگ هر ساله اعلام می کند که محافظ قوی تر را ساخته است. سال گذشته گوریلا گلس 3 نشان داد مقاومت بیشتری نسبت به نسل های قدیمی خود دارد و در برابر تهدیداتی همچون تماس کلیدها با صفحه نمایش گوشی (در جیب) دارد اما باز هم همه می دانند که صفحه نمایش با گوریلا گلاس 3 همچنان شکننده است و نمی تواند دز مقابل شکستن مقاومت کند اما به نظر با گوریلا گلس 4 در تلاش است تا صفحه نمایش را در مقابل جدی ترین تهدید، یعنی افتادن محافظت کند.

کورنینگ می گوید که دانشمندان این شرکت در توسعه و تقویت گوریلا گلاس 4، آزمایشات و صفحه نمایش زیادی را تست کرده اند. البته چیزی که آنها در نهایت ساخته اند باعث تعجب و سوپرایز مصرف کننده نخواهد شد: صفحه نمایش گوشی ها عمدتا در برخورد با جسم های سخت مانند بتن آسفالت سریع شکسته می شود و بعید است که گوشی از چنین برخوردهایی بدون خسارت، جان سالم بدر ببرد بنابراین کورنینگ به دنبال ساخت  محافظی بوده که شانس سالم ماندن صفحه نمایش در سطوح نرم تر را فراهم کند. شرکت برای شبیه سازی سطوح زبر، از سمباده استفاده کرده. در تست های آنها صفحه نمایش مجهز به گوریلا گلاس 4 از ارتفاع یک متری انداخته شد و نشان داده شد که این صفحات تا 80 درصد نسبت به گوریلا گلاس 3 از این سقوط، جان سالم به در برده اند. کورنینگ معتقد است که گوریلا گلاس 4 دارای مقاومت بیشتر است و در عین حال شفافیت خود را حفظ کرده است.

corning2.0

کورنینگ اذعان کرده است که کار این شرکت هنور پایان نیافته است و 80 درصد احتمال سالم ماندن چیزی نیست که این شرکت بدنبال آن است و مردم همچنان باید نگران نابودی صفحه نمایشان در سقوط ها باشند. با این حال تلاش های این شرکت باعث می شود که گوشی های سال آینده دارای صفحه نمایش بهتری نسبت به قبل باشند. کورنینگ می گوید که عرضه این محافظ به شرکت های همکار از قبل شروع شده است و در سه ماهه اول سال 2015 شاهد گوشی های با صفحه نمایش گوریلا گلاس 4 خواهیم بود.

One thought on “محافظ صفحه نمایش گوریلا گلس 4 معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *