پس از اینکه گوگل برای کنفرانس I/O خود در تاریخ 15 سپتامبر ماه قبل در هند جهت معرفی دستگاه های جدید تحت لیسانس این شرکت دعوت نامه ای ارسال کرده بود در این کنفرانس سیستم عامل جدیدی به نام Android One را معرفی نمود. اولین دستگاه دارای این سیستم عامل در هند با قیمت 100 دلار عرضه خواهد شد.

googleio_2014

Android One در واقع برای تمامی سازندگان تلفن های هوشمند در اختیار است با این تفاوت که این دستگاه ها از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر خواهند بود و همچنین زمان و هزینه ساخت تلفن های هوشمند را برای سازندگان کاهش می دهد.

برای کاربران Android One بیشتر به منظور تجربه آندروید یکپارچه با ظاهری منحصر به فرد از سوی سازنده مانند TouchWiz و Sense خواهد بود و همچنین آپلیکیشن های از پیش نصب شده ی کمتری خواهد داشت و بروز رسانی های نرم افزاری به موقع خواهد بود. در اصل نرم افزار های این دستگاه ها آندروید ساده خواهد بود اما گوگل گزینه هایی را برای تولید کنندگان تجهیزات اصلی قرار خواهد داد که آنها خود توییک های مورد نظرشان را نسبت به محل عرضه دستگاه های تولید شده در آنها قرار دهند.

این یک حرکت هوشمندانه از جانب گوگل است چرا که یکی از بزرگترین انتقادات از آندروید در طول تاریخ پیدایش آن این بوده است که نرم افزار ها و سخت افزار ها در سراسر این پلتفرم به خصوص در پایین ترین مکان از زنجیره ارزش پراکنده شده بودند.

به صورت تضمین شده این دستگاه های خاص با حداقل مشخصات می تواند به شرکت سازنده کمک کند که بتواند برای دستگاه های تولید شده ی خود سطح معقولی از کارایی را تضمین کند و همچنین کاربران احساس نخواهند کرد که با دستگاه های میان رده یا توییک های نرم افزاری قدیمی تحقیر شده اند.

اولین دستگاه ها دارای این سیستم عامل در هند به وسیله تولید کنندگانی همچون Micromax و Karbonn عرضه خواهند شد که قیمت آنها از کمتر از 100 دلار شروع می شود. اولین دستگاه تولید شده توسط شرکت Micromax دارای امکاناتی همچون صفحه نمایش 4.5 اینچ ، دو سیم کارت و پشتیبانی از کارت حافظه SD خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *