طراحی یواس‌بی‌های جدید دو لبه (رابطی استانداردشده برای انتقال داده‌ها به وسیله‌های الکتریکی) پایان یافته‌است. این به این معناست که دیگرلازم نیست کاربران نگران این باشند که کدام طرف کابل را به سمت وسیله‌های الکتریکی ببرند. به گفته‌ی طراحان، یو‌اس‌بی جدید نوع C به قدر کافی برای موبایل‌ها کوچک و برای لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها محکم است. ولی یواس‌بی‌های جدید به قبلی‌ها که برروی میلیون‌ها دستگاه دیده می‌شوند متصل نخواهد شد. اگرچه طراحی آن‌ها به پایان رسیده اما بیرون آمدن این محصول زمان خواهدبرد چون باید دستگاه‌های الکتریکی نیز به این کابل‌ها بخورند. تصاویر یواس‌بی‌های جدید برای اولین بار از طریق سایت سی‌نت منتشرشد. گروه‌هایی نظیرِ هولیت پکارد، اینتل، مایکروسافت، رنساس، اس‌تی‌میکرو و تگزاس اینسترومنتز از نسل بعدی یواس‌بی‌ها استفاده خواهندکرد. آن‌ها توافق کرده‌اند مشخصات دقیق آن به انجمن غیرانتفاعی مجریان یو‌اس‌بی منتقل گردد.

محکم و بادوام

_74002747_74002012برد ساندرز رئیس گروه پیش‌برنده‌ی USB 3 گفته است که:

علاقه به این یواس‌بی‌ها نه تنها جهانی بلکه در صنعت نیز بوده است. این مشخصات اوج تلاش بسیار و همکارانه‌ی رهبران صنعتی برای استانداردسازی نسل بعدی یواس‌بی‌ها به عنوان یک راه‌حل محکم و بادوام بوده است.

نوع استاندارد شده‌ی C به همان اندازه‌ی رابط میکرواس‌دیِ قدیم خواهدبود که معمولاً برای شارژ موبایل و دوربین استفاده می‌شده که همچنین امکان انتقال اطلاعات را به سرعت 10گیگابایت بر ثانیه افزایش خواهد داد، دوبرابر چیزی که اکنون امکان‌پذیر است.

تام بندا، کارمند HP و عضو گروه USB 3 می‌گوید: «علاوه بر تمایل برای وسیله‌های کوچک‌تر و قابل حمل‌تر، اندازه‌ی کابل‌ها نیز کوچک‌تر شده است. مشتریان انتظار عملکرد عالی، استفاده‌ی آسان و اعتماد بالا را در محصولات جدید دارند.»

اولین کابل‌های یواس‌بی در اواسط دهه‌ی 90 بیرون آمدند و تاکنون فقط از یک طرف به دستگاه‌های الکتریکی وصل می‌شده‌اند. یواس‌بی‌های جدید شبیه به کابل‌های اپل دولبه خواهدبود که درتمام موبایل‌ها و تبلت‌های iOS از سال 2012 تاکنون کار می‌کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *