کمپین سطل یخ بیماری ALS و راهی جدید برای اطلاع رسانی
نوشته شده توسط

کمپین سطل یخ بیماری ALS و راهی جدید برای اطلاع رسانی

شاید در هفته‌های اخیر مشاهده کرده باشید که در همه شبکه‌های اجتماعی عده‌ای از افراد مشهور در همه زمینه‌ها ظرفی پر از یخ و آب را بر روی سر خود ریخته و در ادامه اسم سه نفر را می‌گویند و از آن‌ها می‌خواهند که در ۲۴ ساعت آینده این کار را نیز انجام دهند یا ۱۰۰ دلار به کمپیم کمک کنند. اما داستان چیست و چرا این کار را انجام می‌دهند؟

در ابتدا بهتر است که کمی در مورد بیماری Amyotrophic lateral sclerosis یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک  منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات (به ویژه عضلات مخطط) می‌گردد و با تضعیف ماهیچه‌ها بتدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می‌شود. به طوری که توانایی هرگونه حرکتی از شخص سلب خواهد شد. معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند. اگر چه این مدت برای استیون هاوکینگ بین ۲ تا ۳ سال پیش‌بینی شده بود، اما او علی‌رغم همه مشکلات و ناراحتی‌ها همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهد و برای فرارسیدن مرگ لحظه‌شماری نمی‌کند. بیماران مبتلا به این بیماری معمولاً دچار ناتوانی‌های حرکتی شده و ۳ تا ۵ سال پس از ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. اگر چه ۲۰ درصد این بیماران تا ۵ سال و ۱۰ درصد آن‌ها تا ۱۰ سال زنده خواهند ماند. در این بیماری دستگاه عصبی مرکزی و ماهیچه‌ها بویژه ماهیچه‌های دست، پا، ساعد، سر و گردن به شدت صدمه می‌بینند.

در ادامه بعضی از این ویدئوها و ویدئویی که خود ما تهیه کردیم را می‌توانید مشاهده کنید و به یاد داشته باشید که اگر شما هم ویدئویی در این زمینه بسازید ما آن را در اکانت اینستاگرام پارسیش و فیس بوک بازنشر خواهیم داد هشتگ کاربران فارسی زبان برای این کمپین #pibc خواهد بود.

ویدئوی مارک زاکربرگ (دریافت)

ویدئوی بیل گیتس (دریافت)

همین‌طور می‌توانید از این آدرس اولین ویدئوی آیس باکت چلنچ یا سطل آب یخ ایرانی را ببینید که من در آن از همکار خودم در پارسیش (داود مظفری) می‌خواهم که این کار را انجام دهد. ویدئو من (دریافت):

0 ۱ 24280 20 آگوست, 2014 اخبار, جهان آگوست 20, 2014

یک نظر

  1. BD

    امینم، ریحانا، داکتر دری و کندریک لامار در کنسرتی که امینم اخیرا در دیترویت برگزار کرد، این کار رو انجام دادند.
    آیا شما می تونید ویدیو آن را هم بزارید؟ من خودم دسترسی به یوتیوب ندارم.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو