اولین تلفن همراه نوکیا خود را به یاد آورید!
نوشته شده توسط

اولین تلفن همراه نوکیا خود را به یاد آورید!

آیا اولین تلفنی را که خریدید به یاد می آورید؟ برای بسیاری نوکیا و یا اریکسون جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ارتباطی آن ها محسوب می شود. نمونه های کلاسیکی چون نوکیا ۳۳۱۰ و اریکسون T28 که اگر وافعا امروزه گوشی ها به سبک آنها ساخته می شد چه اتفاقی می افتاد؟

بهتر از ذهن خود را به قبل از ظهور آی فون و ساموسنگ و اندروید مطعوف کنید؛ قطعا بخشی از زندگی نوستالژیک شما با نگاه به گذشته زنده می شود و به یاد بسیاری از گوشی هایی می افتید که حتی تصور اینکه امروز از آنها استفاده کنید مضحک به نظر می رسد هر چند که ممکن است هنوز از قدرت و  کارایی آنها تعریف کنید. گوشی اریکسون T28 در زمان ظهور خود در سال ۱۹۹۹ تلنگری به بازار بود و به عنوان پر فروشترین گوشی های ایالات متحده نائل آمد. گوشی نوکیا ۳۳۱۰ یک سال بعد عرضه شد و تا ۱۲۶ میلیون واحد فروش داشت.

Firefox_Screenshot_2014-07-20T20-47-55.804Z

حال سایت آلمانی curved labs این گوشی های کلاسیک را به نحو جالبی آپدیت نموده است. نوکیا ۳۳۱۰ را با سیستم عامل ویندوز و دوربین ۴۱ مگاپیکسلی PureView و اریکسون T28 را با سیستم عامل اندروید. در هر دو گوشی دیگر خبری از صفحه کلید ها نیست و امکان استفاده لمسی از این گوشی های کلاسیک بوجود آمده است.

Firefox_Screenshot_2014-07-20T20-58-15.509Z

نوکیا تا چند سال پیش بزرگترین شرکت تلفن همراه جهان بود حتی پس از آی فون بازار فروش خود را به ارائه اسمارت فون ها تغییر داد و به لطف فروش گوشی های خود در هند و آفریقا (بازارهای نو ظهور) توانست تاج سروری فروش گوشی های خود را حفظ کند. اما با ارزان شدن اسمارت فون ها و بالا گرفتن رقابت ها و تغییر در ویژگی های تلفن ها؛ سامسونگ براحتی با استقبال از این ویژگی ها و با ارائه طیف وسیعی از گوشی های گلکسی در اشکال و اندازه های مختلف و با قیمت های مناسبتر از نوکیا جلو افتاد تا کار نوکیا به جایی برسد که به یکی از شاخه های مایکروسافت تبدیل گردد.

در واقع نوکیا درسال ۲۰۱۱ به جای همراه شدن با موج اندروید به سراغ کار با مایکروسافت رفت و از پی همین رابطه سرانجام نوکیا به مایکروسافت فروخته شد. این سرانجام خوش برای نوکیا نبود! اخیرا مایکروسافت اعلام کرده که ۱۸۰۰۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل خواهد کرد که اکثر انها نیز از کارمندان شرکت نوکیا هستند. در واقع مایکروسافت به دنبال حذف تولید گوشی های آشا و سری ۴۰ است به این معنا که  مایکروسافت بیشتر از گذشته سعی در تولید گوشی با پلت فرم ویندوز دارد و در همین مسیر نیز آهسته و چراغ خاموش به دنبال حذف نام و برند نوکیا نیز هست، تا بدین ترتیب یکی از آیکونیک ترین و شاخص ترین برند های گوشی های همراه برای همیشه محو شود. شرکتی که در سال ۱۹۸۵  در فنلاند با تولید چکمه های چرمی کار خود را آغاز کرد در اینده احتمالا فقط بعنوان یک شرکت فروش تجهیزات مخابراتی شناخته خواهد شد و دیگر نامی از ان بر هیچ گوشی ای نخواهد بود.

0 ۰ 30040 22 جولای, 2014 اخبار, جهان جولای 22, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو