Netgear Nighthawk X6: اولین روتر سه باندی تا ۳۲۰۰مگابایت پهنای باند
نوشته شده توسط

Netgear Nighthawk X6: اولین روتر سه باندی تا ۳۲۰۰مگابایت پهنای باند

اگر هنوز فکر می‌کنید Nighthawk AC1900 وای-فای روتر (مدلR7000) به درد نمی‌خورد، Netgear می‌گوید شما ایده‌ای ندارید.

سازنده‌ی شبکه، امروز نسخه بروز شده‌ از گل سرسبد روتر خانگی Nighthawk X6 AC3200 سه باندی وای-فای روتر(R8000) که قابلیت‌های وای‌-فای آن درجه‌ی یک است را معرفی کرد.

اولین روتر سه باندی

اولین و مهم‌ترین، Nighthawk R8000 جدید اولین روتر سه‌باندی در بازار است. مشابه R8000،R7000 جدید با دو‌باند سرعت‌های بالای وای-فای را ساپورت می‌کند. که ۳۰۰ مگابایت و ۱۳۰۰۰ مگابایت به ترتیب برای باند ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز است. با این حال، اولین بار‌است که همراه دو باند ۵ گیگاهرتزی به جای یکی به ارایه‌ی پهنای باند ترکیبی تا ۳۲۰۰ مگابایت در یک زمان می‌آید که مخالف هر۱۹۰۰مگابایتی روتر ۸۰۲.۱۱ac دیگری است.

ایده داشتن دو‌باند ۵ گیگاهرتزی برای Nighthawk X6 اجازه به مشتریان بیشتری در ۵ گیگاهرتز برای اتصال به روتر با سرعت بالاتر، قبل از رخداد تخریب عملکرد را می‌دهد. به عبارت دیگر، این روتر جدید می‌تواند به لحاظ فنی در دنیای واقعی سرعت وای-فای را در ۵ گیگاهرتز نسبت به یک روتر دوباندی دوبرابر کند.

71nqbnfqkwl-sl1500

سخت افزار قدرتمند

روتر جدید همانند R7000 دارای سخت‌افزار قدرتمند است. با یک پردازشگر یک گیگاهرتزی دو هسته‌ای و پشتیبانی USB 3.0 طراحی شده است که با چهار پورت Gigabit LAN ویک پورت Gigabit WAN (اینترنت) می‌آید. با این وجود، روتر جدید همراه با شش آنتن خارجی به‌جای سه آنتن وعده‌ی بُرد بی‌سیم طولانی در بالاترین عملکرد سریع وای-فای را می‌دهد. همچنین این روتر آخرین وای-فایِ ۵G با فن‌آوری XStream از Broadcom را حمایت می‌کند.

طراحی آنتن‌های ابتکاری

هنوزهم  مانند مدل اسبق بزرگ وضخیم است ولی درحال حاضر R8000 با یک طراحی آنتن تاشو بسیار خلاقانه می‌آید. شما میتوانید برای کم‌حجم‌تر کردن روتر شش آنتن آن‌را به سمت پایین تا کنید. به لحاظ فنی وقتی آنتن‌ها بسته‌اند روتر درست کار می‌کند اما وقتی آن‌ها بازاَند، روتر بُرد بهتری دارد.

آنتن‌ها در دوطرف روتر کاملاً دور از پورت‌ها که پشت روتر هستند می‌باشند. پورت‌ها کاملاً به طرف بیرون وباز هستند که کار‌کردن با آن‌ها را‌بسیار راحت‌تر می‌کند.

portsR8000

قیمت گذاری

روتر AC3200 Nighthawk X6 Smart Wi-Fi R8000 قرار است یازدهم جولای به بازار بیاید، اما شما می‌توانید آن‌را از الآن پیش‌خرید کنید. قیمت آن ۳۰۰ دلار تعیین شده است که هم‌اکنون گران‌ترین روتر در بازار است. آخرجولای هم این روتر با قیمت ۳۰۰دلار استرالیا در استرالیا پیش‌فروش می‌شود.

0 ۰ 19830 12 جولای, 2014 اخبار, کوتاه جولای 12, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو