گوگل از امروز 3 تیر 1392 سرویس جدید موسوم به Google Domains را که در زمینه ثبت دامنه فعالیت می کند را راه اندازی نمود. این سرویس فعلا در مراحل آزمایشی خود به سر می برد و فقط از طریق سیستم دعوت نامه ای فعال می باشد. گوگل در مواجه با کسب و کارهای کوچک این سرویس را راه اندازی نموده است چرا که تحقیقات نشان می دهد 55 درصد از شرکت های کوچک هیچگونه فعالیتی در بخش آنلاین ندارند و هیچگونه وب سایتی نیز در زمینه فعالیت کاری خود ندارند. گوگل تصمیم دارد که به این شرکت های کوچک کمک کند تا فعالیت انلاین خود را به بهترین شکل ممکن اجرایی نمایند. این سرویس فاقد فضای وب ( هاست ) می باشد و گوگل از سرویس های  Squarespace و Wix و Weebly و Shopify  به عنوان همکار در این زمینه بهره گرفته است.

وقتی این سرویس به صورت عمومی اغاز به کار نماید شما قادر به خرید و فروش دامنه هستید. بر خلاف سایر ثبت کنندگان دامنه برای ثبت دامنه بصورت اختصاصی و به نام خود، گوگل از شما هزینه اضافی دریافت نمی کند به این معنا که شما قادرید تا 100 ایمیل آدرس را برای دامنه خود و بیش از 100 ایمیل را برای ساب دامنه های خود بکار گیرید! چیزی که توسط دیگر ثبت کننده های دامنه  ارائه نمی شود.

Firefox_Screenshot_2014-06-24T18-36-39.398Z

یکی دیگر از خوبی های این سرویس این است که از DNS های خود گوگل بهره می گیرد که باعث خواهد شد سرعت پاسخ دهی دامنه به درخواست کاربر بالا برود و سایت شما سریعتر برای او بالا بیاید. البته در ایران به سبب دست کاری DNS ها توسط مخابرات و بویژه اعمال تغییرات در دسترسی به سرویس های گوگل ، باید دید این سرویس در ایران قابل استفاده هست یا نه. اگر شما امکان ثبت دامنه از طریق این سرویس را دارید بهتر با ورود به سایت مذکور و کلیک بر روی Manage My Domain  می توانید برای دریافت کد دعوت نامه درخواست ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *