6 ماه بعد بعد از انتشار برنامه کمک مربی دویدن برای آیفون شرکت نایک برنامه مشابه برای اندروید را روانه گوگل پلی کرد. این برنامه مجهز به بخش جدیدی با عنوان مربی (Coach) شده که می تواند برنامه ریزی لازم را متناسب با شما طرح ریزی کند. این بخش همچنین میزان پیشرفت شما را ثبت و در اختیار شما قرار میدهد. از منوی navigation  شما قادرید میزان مسافتی را که می خواهید بدوید را برنامه ریزی نمایید مثلا 5 کیلومتر و یا 10 کیلومتر ، نیم ماراتون و یا یک ماراتون کامل.

بعد از تعیین مسافت برنامه به شما سه سطح از سختی شامل (آغازین ، متوسط و پیشرفته) راعرضه می دارد که هر کدام برنامه ریزی خاص خود را دارند. اگر شما برای مسابقه ای که در پیش دارید تاریخی تعیین کنید اپ Nike+ Running اقدام به یادآوری و طرح ریزی برنامه آماده سازی شما می کند. این برنامه به مانند دیگر اپ های معمول میزان مسافت پیموده شده و موقعیت محدوده دویده شده توسط شما را روی نقشه و از طریق GPS نشان می دهد.

nike-plus-running-review-android-3با فشردن کلید Run وارد فضای اصلی اپ می شوید. اپشن هایی در این بخش وجود دارد که ممکن است برای شما مهم باشد، مثلا انتخاب موزیکی که دوست دارید ، وضعیت آب وهوایی فضای بازی که قصد دویدن در آنجا را دارید و یا اینکه فیدبک هایی از فیسبوک را برای شما نمایش می دهد! یکی دیگر از این اپشن ها قابلیت انتخاب نوع و روش دویدن است، این اپشن بطور پایه ای بر 3 قسم ، جایی که می خواهید بدوید ، مسافتی که طی می کنید و همچنین مدت زمانی که قصد دویدن دارید، دسته بندی می شوند. در مورد زمان و مسافت این امکان در اپ گنجانده شده که خودتان بطور دستی آنها را انتخاب و تعیین نمایید. بعد از دویدن اپ به طور خودکار از طریق GPS موجود روی گوشی، اقدام به رهگیری مسیری که دویدید می کند و نتایج مرتبط با ان را به شما نمایش می دهد آنچه که در خبرها نیز به آن اشاره شده این است که رهگیری نرم افزار بسیار دقیق است.
بخش اصلی نمایشی اپ توابع کنترل موزیک ، وضعیت عمومی شما را ارائه می دهد. همچنین امکان مشاهده نقشه را نیز برای شما فراهم آورده است. اگرچه این موارد بسیار جالب است اما باید مواظب باشید که هنگام دویدن سر از دره و چاه در نیاورید! چون آنچه که به وضوح مشهود است این است که هیچ دونده ای در حین دویدن عموما نمی تواند این موارد را چک کند.

شما به کمک این کمک مربی می توانید روند پیشرفت ورزشی خود را چک نمایید و برای آینده بیشتر برنامه ریزی نمایید.

gt_googleplaygt_bazaargt_appstore

2 thoughts on “برنامه کمک مربی حرفه ای برای دویدن از نایک

  1. آرمان گفت:

    سجاد جان بهتره بعد از نوشتن مطلب، چند دور با دقت از روش بخونی تا غلط‌های تایپی و املایی و گاهی اطلاعاتی احتمالی رو اصلاح کنی.
    موفق باشی.

    1. ممنون از تذکرتون، مواردی که مشهود بود رو اصلاح کردم
      تلاش می کنم این مشکلات املایی و تایپی به حداقل برسه. سپاس مجدد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *