آمازون مدتی قبل از برنامه خود برای راه اندازی تحویل هوایی بسته هایی که از آمازون خریداری شده اند، خبر داده بود. این پروژه امازون موسوم به آمازون پرایم ایر قرار است تا چند سال آینده سرویس اصلی آمازون برای تحویل بسته ها باشد. حال به گزارشCNET شرکت آمازون درخواستی برای پرواز آزمایشی سرویس هوایی خود به FAA یا اداره فدرال هوانوردی آمریکا تحویل داده است تا بتواند این هواپیمای بدون سنشین خود را در محل آزمایشگاه خود R&D در سیاتل آزمایش نماید. در حال حاضر و بر اساس قوانین آمریکا علاقه مندان و تولید کنندگان هواپیمای بدون سرنشین (پهباد) مجاز به پرواز هواپیماهای خود در خاک ایالات متحده آمریکا هستند با این حال ارائه کسب و کار با آنها جز تعاریف قانونی نیست. بر همین اساس آمازون خواستار اعطای حق معافیت از این قانون را درخواست داده تا بتواند کسب و کار خود را با این شیوه جلو ببرد.

اعضای طراح و مدیران این پروژه از فضانوردان سابق ناسا و کارشناسان رباتیک و هوافضا هستند. زمانی که آمازون در سال گذشته از انجام چنین پروژه ای خبر داد، جف بزوس مدیر عامل این شرکت تصریح کرده بود طی 4 تا 5 سال آینده این پروژه امکان تحویل مرسولات را در کمتر از 30 دقیقه در سراسر آمریکا فراهم می آورد. او در برنامه تلوزیونی تصریح کرده بود که آموزش کنترل این هواپیماها (خلبانی مجازی) و همچنین قوانین دست و پا گیر ممکن است بکارگیری این سیستم تحویل پستی را به تاخیر بیندازد.

هواپیمای بدون سرنشین پرایم ایر می تواند آیتم های تا 5 پوند (تا 2.3 کیلو) را حمل کند که به بنا بر آمارها تا 86 درصد کل محصولات خریداری شده از آمازون را تشکیل می دهد. این هواپیماها نیز تا فاصله 10 مایلی (16 کیلیومتری) از محل کنترل خود را می توانند پوشش دهد که به معنای قابلیت این هواپیما به سرویس دهی در مناطق شهری و پوشش خیل عضیمی از جمعیت خریداران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *