گوگل با ارمغان تکنولوژی آینده برای حال و امروز ما بار دیگر خبر ساز شد. اما امروز خبری از اندروید نیست بلکه صحبت از خودروی خود رونده ی بدون راننده است که توسط تیم گوگل طراحی شده است. بله درست است این خودرو به مانند خودروی یک کاراکتر کارتون طراحی شده است. اما هیجیان زده خواهید شد اگر بدانید که درون این خودرو چه هست یا بهتر بگویم چه چیزهایی نیست!

در این خودرو هیچ خبری از پدال و دنده و حتی آینه بغل نیست. اصولا شما چه نیازی به انها دارید وقتی قرار است خودرو خود رونده و کنترل کننده باشد.عکس زیر الهام بخش بودن طراحی این خودرو بوده است.

google-self-driving-car-artist-render-710x472

گوگل مدت طولانی است که بر ساخت چنین خودروهایی کار می کند اما همواره این خودروها به صورت دو منظوره (هایبرید) معرفی می شدند یعنی اگرچه امکان خودرو بصورت خودرونده فراهم است ، راننده نیز می تواند کنترل اتومبیل را بصورت دستی در اختیار داشته باشد. از این دست خودروها می توان به Toyota Prius و Lexus SUV اشاره کرد. این خودورها همچنین با کمک و همکاری خودروسازان بزرگ طراحی و ساخته میشده اما این مدل کاملا توسط گوگل طراحی شده است هر چند که در ساخت آن گوگل همکارانی داشته است و یک نمونه اولیه می باشد. شرکت گوگل قصد دارد 100 عدد از این خودروها را در ماه های بعدی بسازد.

پس از یک دوره آموزشی برای کنترل دستی خودرو ، گوگل امیدوار است تا دو سال آینده  قادر باشد تعدادی محدودی از این خودروها را برای چرخ زدن در جاده های کالیفرنیا اجاره دهد. در حال حاضر سرعت این خودرو به 40 کیلومتر در ساعت محدود شده است و فضای داخلی آن نیز تقریبا خالی است و این امر این موضوع را روشن می کند که گوگل به دنبال اثبات امکان پذیر بودن و مهم تر از ان ایمن بودن این خودرو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *