فیسبوک جدیداً اعلام کرده است که قابلیت جدیدی را به اپ خود افزوده که بطور اتوماتیک می تواند شوی تلوزیونی و یا موزیکی را که در حال پخش است را در زمانی که در حال آپدیت استاتئس خود هستید را شناسایی کنید. زمانی که آن را فعال کنید اپ از میکروفون گوشی برای اسکن محیط اطراف کمک می گیرد و در این حالت آیکون صدا در بالای صفحه نمایش حرکت می کند.  این به مانند ویژگی اپ Shazam است. شما می توانید ترانه و شوی شناسایی شده را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

فیسبوک گفته هیچکدام از صداهای آنالیز شده را ذخیره نمی کند و تصریح می کند «ما توانایی شناسایی صداها و مکالمات را نداریم» که احتمالا به منظور عدم وجود قصد و نیت اینکار است ونه نبود توانایی انجام این کار ! این ویژگی البته زین پس می داند که شما چه می بینید و چه می شنوید.

هر موزیک شناسایی شده به این روش پس از به اشتراک گذاری توسط شما مدت 30 از آن ترانه یا شو را به صورت پیش نمایش در اختیار دوستانتان قرار می دهد. فیسبوک همچنین شماره فصل و قسمت دقیق یک سریال را که در حال دیدنش هستید را پست می کند.  البته فیسبوک اینگونه تظاهر می کند که قصد و نیت خیر دارد! اطلاعات جزئی تر و بیشتر مربوط به سرگرمی هایی که شما از انها لذت می برید برای پیشبرد اهداف تبلیغی فیسبوک بکار می آید. فیسبوک پیشتر گزارشاتی را در مورد اینکه کاربران به چه چیزی در بستر شبکه اش علاقه دارند منتشر می کرده است و در اختیار کمپانی ها قرار می داده است. دستیابی با اینکه شما چه می شنوید و یا می بینید شاید باعث شود جیب فیسبوک پر تر شود!

این اقدام فسیبوک به نظر این شبکه اجتماعی را که با پرونده ها و انتقادات رو به رشد حفظ حریم شخصی در بسیاری از کشورها روبرو است را بیشتر گرفتار کند.

One thought on “فیسبوک از طریق میکروفون گوشی، جاسوسی شما را می کند

  1. seyed sadegh گفت:

    vaghean aliiiiiiiii boood dooostan khosham amad az in barname

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *