تماس ویدئویی گروهی رایگان اسکایپ

اسکایپ 8 اردیبهشت اعلام کرد که تماس ویدئویی گروهی موسوم به GVC را بصورت رایگان در ویندوز، مک و ایکس باکس وان قابل دسترس نموده است. در همین حال شرکت قول داده است که در آینده تماس گروهی ویدئویی را در تمام پلت فرم ها بصورت رایگان عرضه کند. در تماس با مدیر ارشد بازاریابی مشتریان شرکت اسکایپ فلیپ اسنالونه لیستی از اپ های ساپورت شده در پلت فرم های مختلف از جمله ویندوز مدرن (مترو اپ)، ویندوز فون، اندروید و iOS را معرفی کرد اما متاسفانه توضیحاتی بیشتر در این باره نداد. اسنالونه  همچنین از فاش کردن میزان بازدهی این ویژگی و اینکه چه تعدادی از کاربران از آن استفاده و بهره خواهند برد خودداری کرد. اسکایپ از ژانویه سال 2011 اقدام به فعال سازی GVC بصورت پولی نمود که برای استفاده از آن باید حداق دارای یک اکانت پرمیوم 4.99 دلاری در یک روز یا 8.99 دلاری برای یک ماه می بودید.

در حوزه دسکتاپ ، اسکایپ می تواند بین 10 کامپیوتر و مک بصورت همزمان تماس ویدئویی بر قرار نماید. در اکس باکس وان تا 4 دستگاه قابلیت بهره گیری از تماس ویدئویی را دارند. سنالونه در ادامه افزود اسکایپ آمادگی آن را ندارد تا در مورد میزان دستگاههایی که می توانند در پلت فرم های دیگر اقدام به تماس ویدئویی نمایند اظهار نظر کند اما افزود حداقل دستگاهها 3 عدد خواهد بود.

gvc-1

اما سوال اصلی این است که چرا اسکایپ ناگهان تصمیم گرفت به حالت رایگان تغییر جهت دهد؟ سنالونه صرفاً به همین گفته بسنده کرد : اسکایپ بدنبال اراپه تجرب بهتری در ارتباط میان کاربران است و از انجایی که تقاضا های زیادی برای چت گروهی و تماس صوتی گروهی وجود دارد لذا GVC در گام بعدی برنامه های اسکایپ قرار گرفت.

نرم افزار Google Hangouts از سالها قبل تماس رایگان گروهی را ارائه داده است و حال با راه اندازی این سرویس بصورت رایگان در اسکایپ پیش بینی می شود استفاده از اسکایپ برای کاربران جذاب تر از قبل گردد. این غول چت ویدئویی جهان از قبل تماس تک نفره ویدئویی را در خود جای داده بود و حال این شرکت متعلق به مایکروسافت با رایگان کردن تماس ویدئویی گروهی به نظر بتواند همچنان به عنوان پادشاه بلامنازعه در امر ارتباطلات ویدئویی باقی بماند.

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *