گوگل و احتمال اقدام به ارائه ظاهر جدید برای جیمیل

به نظر می رسد گوگل اقدام به تست جیمیل اصلاح شده بر محوریت ایمیل ها کرده است. البته گوگل متداولاً طراحی های جدید و ویژگی های منحصربفرد را مورد آزمایش قرار می دهد اما جدیدا سایت Geek اقدام به درج مطالبی از یک طراحی زیبا و خیره کننده و اصلاح شده از رابط کاربری تحت وب جیمیل در وب سایت خود کرده است. تصاوبر به بیرون درز کرده نشانگر یک اینباکس ساده با حداقل به هم ریختگی است در این طراحی بر ارائه فضای مناسب برای نمایش ایمیل ها تاکید شده است. این تصاویر و اخبار به بیرون درز کرده متناسب با اخبار و شایعات قبلی اما برای رابط کاربری تحت موبایل است.

منوی همبرگری در قسمت بالایی سمت چپ، لیبل های جیمیل ( اینباکس ، اسپم ، ستاره دار و…) را پنهان می کند. این اقدام نشانگر اصلاح ظاهری گسترده در جیمیل است. دکمه جدیدی نیز در سمت راست-پایین تعبیه شده است که اقدام به ارائه مایحتاج های ایمیلی به کاربران می کند (!) – به مانند نوشتن ایمیل جدیدی و ارسال آن ، و یا قرار دادن یک یادآوری ساده.

بخش استارز ( ستاره دار کردن ایمیل ) به نظر به نام پین ( سنجاق کردن) تغییر نام پیدا کرده است. در بخش اینباکس به نظر برای کاربران امکان سنوز ( حالتی برای یادآوری ایمیل ) به مانند ایمیل یاهو را فراهم کرده است.

گوگل از سال 2011 که شیوه و روش جدید خود را برای جیمیل ارائه داده است ، تاکنون برای ارتقا و اصلاح جیمیل اقدام بزرگی نکرده بود اما به نظر حال گوگل توانسته است خود را برای ارائه یک قالب و طرح جدید برای جیمیل در آینده نزدیک اماده کند و امکان آن وجود دارد که این قالب جدید از دسترسی به جیمیل در کنفرانس Google I/O رسما به جهانیان معرفی شود. اما تا آن روز و تا زمان اجرایی شدن آن در اینباکس مان نمی توانیم جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم چون اطلاعی از آنها نداریم!

توسط سجاد بدیعی

Tested

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *