شارژر جدید ، ساخته شده با تکنولوژی نانو است، که می تواند گوشی هوشمند شما را در 30 ثانیه به طور کامل شارژ نماید، این ساخته یک شرکت اسرائیلی است که ما را به یاد فیلم های تخیلی می اندازد. شرکت StoreDot روز دوشنبه در کنفرانس “Microsoft’s Think Next” در تل آویو پرده از این ساخته جدید خود برداشت. StoreDot مدعی است این شارژر می تواند از 0 تا 100 درصد گوشی هوشمند شما را تنها در 30 ثانیه شارژ نماید. این شارژر برگرفته از تکنولوژی نانو زیستی و کریستال های کوچک رسانا است که شارژ گوشی شما را تسریع می نماید.

در حال حاضر دستگاه به اندازه یک لب تاپ بزرگ است اما شرکت امیدوار است آن را به مرور زمان به اندازه یک شارژر عادی کوچک کند، این شارژر در نسخه های اولیه خود است که به معنای در دسترس بودن در زمانهایی خاص قبل از عرضه تجاری است ( جهت تست و بازبینی) اما به گفته وال استریت ژورنال شرکت برنامه دارد تا این شارژر نانو را تا اواخر سال 2016 عرضه تجاری کند.

دکتر دورون میرسدورف از موسسین و مدیر عمل شرکت می گوید: بزرگترین مشکل ما این است که صنعت برای همچین تکنولوژی آماده نیست. ما صحبت از یک تکنولوژی و مصالح و مواد جدیدی می کنیم که می تواند در انواع مختلفی از دستگاهها بکار گرفته شود. شرکت صحبتی از قیمت و هزینه های ان نکرده است اما بنا بر گفته ها قیمت ان تا دوبرابر قیمت یک شارژر معمولی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *