اپلیکیشن Flappy Bird یک بازی بسیار ساده است که بر روی تلفن‌های همراه هوشمند اجرا می‌شود و در هفته‌های اخیر بسیار خبرساز شده است.

توسعه‌ی دهنده‌ی اپلیکیشن فوق‌العاده محبوب Flappy Bird در آخر هفته تصمیم به حذف از هر دو فروشگاه اپلیکیشن گوگل‌پلی و اَپ‌اِستور گرفت و این حرکت باعث سردرگمی و حیرت زده شدن بسیاری شد. به همراه 50 میلیون دانلود و تولید بیش از 50 هزار دلار درآمد حاصل از بنرهای تبلیغاتی درون بازی، این نوع موفقیت برای بسیاری از توسعه دهندگان یک رؤیا به حساب می‌آید، اما توسعه دهنده‌ی این بازی دونگ نگوین (Dong Nguyen) اوضاع را به شکل دیگری می‌دید. بعد از کمی سکوت، نگوین بالاخره انگیزه‌ی خود را از این کار گفت.

به گفته‌ی Forbes، نگوین تأکید کرد که هدف اصلی از این بازی ( که کمک به بازیکنان برای پیدا کردن یک راه ساده برای آرامش بود) در میان میلیون‌ها کاربر نا امید گم شده است. همانند ویدئویی که در اینجا به آن اشاره شده است، با روش‌ها و حیله‌هایی که نگیون در ابتدا برای به چالش کشیدن بازیکنان در آن قرار داده بود، این بازی تبدیل به یک منبع سرخوردگی و نا امیدی برای بسیاری از بازیکنان شده است.

اپلیکشن flappy bird

استفاده از جلوه‌های بصری قدیمی جالب، شبیه به بازی Mario، بسیاری از کاربران اَندروید و آی‌اُ‌اِس را برای بازی کردن با آن ترغیب کرده بود، اما زمانی که بازی به سرعت برای بسیاری از بازیکنان اعتیاد آور شده بود، به گفته‌ی خود نگوین، او احساس تعهد اخلاقی برای حذف آن، از فروشگاه‌ها آنلاین مرتبط کرد.

حتی قبل از اعلام حذف شدن بازی، شما این تصور را پیدا می‌کنید که اخلاق و شخصیت نگوین به موفقیت‌ها و سودهای کسب شده از تبلیغات نمی‌خورد. او در توییتر، توییتی با مضمون «left in peace» کرد، شایان ذکر است که مفسران موفیقت او را بسیار زیاد دانسته‌اند. در گفتگو با Forbes، او به طور مفصل شرح داده که اوضاع چگونه برای او تغییر کرده است. به طور مثال زندگی او به راحتی قبل نیست و حتی شب‌هایی قادر به خوابیدن نبوده است.

نمایی از اپلیکشن flappy bird

بر خلاف برخی از گزارش‌ها، تصمیم و انتخاب نگوین بعد از مدت زیادی فکر کردن گرفته شده است، و یک تصمیم بر اساس پیشنهاد یا وانکش به تند و سریع به رسانه‌ها نبود.

توسعه دهنده‌ی مستقل این اپلیکیشن، بعد از این به نظر می‌رسد که بهترین تصمیم را گرفته است، نگوین گفت: بعد از این اگر اتفاقی نیافتد باز هم به ساختن اپلیکیشن ادامه خواهد داد، البته بعد از به دست آوردن اعتماد به نفس خود بعد از موفقیت Flappy Bird.

برخی از نظریه پردازان پیشنهاد کرده بودند که نگوین عنوان بازی را فروخته و این دلیل بسته و حذف شدن این اپلیکیشن است. اما ظاهراً نگوین مردی است صادق و کسی است که برای کاری که انجام می‌دهد سپاس‌گذار و خود را مسئول می‌داند. به نظر می‌رسد که این داستان تمام شده است.

One thought on “دلایل واقعی حذف Flappy Bird از اپ اِستور و گوگل پلی

  1. اتفاقا منم یک زمانی زیاد بازیش میکردم؛ کلا بازی رو مخی بود D:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *