موزیلا در هفته پیش رو، لانچر فایرفاکس را برای اندروید عرضه می‌کند. این خبر چهارشنبه در کنفرانس InContext سانفرانسیسکو اعلام شد.

– قابل توضیح است که لانچر رابط گرافیکی کار با موبایل است و با لانچر میتوان شکل رابط کاربری را تغییر داد و از قابلیت های لانچرها میتوان فولدر بندی کردن برنامه ها٬ گذاشتن افکت موقع گشت و گذار بین منو ها یا صفحه خانگی٬ تغییر اندازه ایکون‌های برنامه ها نام برد. لانچرها دارای پوسته‌های متفاوتی اند.

برای آوردن لانچر فایرفاکس به اندروید، موزیلا از EverythingMe، که در روز سه شنبه٬ لانچر اندروید خود را از حالت آزمایشی خارج کرد، حمایت می کند.

این لانچرر قرار است جستجوی انطباقی EverythingMe با اپلیکیشن اندرویدی فایرفاکس را ترکیب کند تا صفحه نمایش سفارشی‌شده تری بسازید. همچنین لانچر از یک نوار پیش‌بینی بهره می برد که تلاش می کند بر مبنای چیزهایی مانند زمان روز٬ موقعیت مکانی و سابقه وب‌گردی، چهار اپلیکیشنی که بیشتر دوست دارید استفاده کنید را حدس بزند. از سویی شامل اسمارت فولدر نیز می‌شود که می‌تواند اپلیکیشن‌های شما را بر مبنای علاقه شما جمع‌بندی کند.

Firefox-Launcher

اندریاس گال معاون بخش موبایل موزیلا گفت:

ما با موتور کشف محتوای مفهومی EverythingMe بهترین چیزها را به کاربرانمان پیشنهاد می‌کنیم تا این محصول جدید را بسازیم که همان تجربه مفهومی مثل FireFox OS را به وجود آورد.

گال٬ نگفت دقیقاً چه زمانی این لانچر در دسترس قرار می‌گیرد٬ اما گفت به زودی این امر محقق می‌شود.

موزیلا ابتدا FireFox OS و تلفن‌های هوشمند را در سال ۲۰۱۳ شروع کرد. سپس٬ محصولات موبایلی را در بازارهای نوظهور هدف قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *