۴۸۰ میلیون دلار حمایت مالی در کیک‌استارتر سال ۲۰۱۳
نوشته شده توسط

۴۸۰ میلیون دلار حمایت مالی در کیک‌استارتر سال ۲۰۱۳

کیک‌استارتر بخش سال ۲۰۱۳ در یک نگاه را امروز راه‌اندازی کرد، آشکار شدن برخی از چهره های جدید بار دیگر بر موقعیت این سایت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین سیستم جذب سرمایه مردمی تاکید می‌کند. این شرکت که در ۲۰۰۹ تاسیس شده و از زمان تاسیسش تا کنون بیش از ۵میلیون نفر به ۵۰هزار پروژه خلاقانه کمک کرده‌اند.

سازمان دهندگان کمپین به ۴۸۰ میلیون دلار (معادل ۱۴۴۰ میلیارد تومان) از طریق ۳ میلیون نفر اعضای سایت رسیدند٬ که در حدود ۱.۳میلیون دلار (معادل ۳.۹ میلیارد تومان) در هر روز، و یا ۹۱۳ دلار (معادل ۲.۷میلیون تومان) در هر دقیقه کارکرد مالی داشت. بیش از ۸۰۰هزار نفر حامی مالی برای حداقل دو پروژه شدند، در حالی که تقریبا ۸۱هزار بیش از ۱۰ دلار پشتیبانی کردند. اما با این حال فقط ۱۹۹۱۱ پروژه به هدف مالی خود رسیده اند.

حامیان این سایت ۲۱۴ کشور و منطقه در سراسر همه هفت قاره، از جمله قطب جنوب را در بر می‌گرفت. برای مقایسه، کیک استارتر فقط ۳۲۰ میلیون دلار در تعهدات از میان ۲.۴ میلیون حامیانش در ۲۰۱۲ نسبت به امسال کمتر است.

خیلی‌ها پرسیده‌اند ممکن است که حباب جذب سرمایه مردمی به زودی منفجر شود؟ (مقاله Forbes درباره همین مورد)٬ همانطور که حامیان٬ شروع به دیدن بسیاری از پروژه های مورد حمایت خود کردند که به طور از پیش تعیین شده تبدیل به فروشگاه شده است. اگر این ارقام همه‌چیز هستند که باید بدانیم، سطح حمایت برای کمپین‌های کیک‌استارتر به زودی کاهش نخواهد یافت.

0 ۰ 17130 09 ژانویه, 2014 اخبار, کوتاه ژانویه 9, 2014

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو