Snapchat کوچولوی ۴ میلیارد دلاری
نوشته شده توسط

Snapchat کوچولوی ۴ میلیارد دلاری

ایوان اِسپیگل (evan spiegel) مدیر عامل شرکت Snapchat پیشنهاد ۳ میلیارد دلاری فیسبوک و در پی آن پیشنهاد ۴ میلیارد دلاری گوگل را رد کرد.

امروزه که بازار خریدن شرکت‌های مختلف تجاری در زمینه کامپیوتر و وب توسط غول‌های این صنعت بسیار رونق یافته مانند: خریده شدن اینستاگرام توسط فیسبوک، خریده شدن موتورولا توسط گوگل و یا خریده شدن نوکیا توسط مایکروسافت در این میان به پیشنهاد جالبی بر می‌خوریم که در این چند روز سر و صدای عجیبی در دنیای وب ایجاد کرده، پیشنهاد ۳ میلیارد دلاری فیسبوک و در پی آن پیشنهادی بزرگتر توسط گوگل به ارزش ۴ میلیارد دلار برای خریدن اپلیکیشن Snapchat.

اولین سؤالی که در ذهن شما نقش می‌بندد امکانات این اپلیکیشن است. در جواب به این سؤال باید بگوییم که برعکس تصور شما این اپلیکیشن امکانات زیادی ارائه نمی‌دهد در واقع فقط یک امکان را دارا است. ارسال تصویر، با این تفاوت که هر تصویری که برای دوستان خود می‌فرستید دارای دو محدودیت است:

  1. فرد مورد نظر حداکثر ۱۰ ثانیه می‌تواند به عکس ارسالی شما نگاه کند.
  2. عکس ارسالی توسط شما در دستگاه فرد مورد نظر ذخیره نمی‌شود، حتی امکان گرفتن عکس از صفحه نمایش خود (Screenshot) را هم ندارد.

صفحه‌ی اپلیکیشن snapchat

اما به راستی همین دو دلیل به تنهایی باعث شده‌اند که ارزش این اپلیکیشن به ۴ میلیارد دلار برسد؟ و سؤال مهم تر از آن این است که چه چیز باعث شده تا ایوان اِسپیگل ۲۳ ساله در مقابل این پیشنهادات مقاومت کند؟

اما هنوز مشخص نیست که این تصمیم یه حرکت درست بوده و یا یک اشتباه بچه گانه.

0 ۰ 25530 19 نوامبر, 2013 اخبار, کوتاه نوامبر 19, 2013

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو