دایره المعارف موسیقی MusicMap شما را به وجد خواهد آورد
نوشته شده توسط

دایره المعارف موسیقی MusicMap شما را به وجد خواهد آورد

اگر شما هم به تاریخچه موسیقی علاقه دارید احتمالا در جریان هستید که بسیاری از عاشقان موسیقی برای ساخت یک تایم‌لاین‌ جامع از پیشینه و سیر تحول ژانر ها تلاش کرده اند اما هیچ‌کدام به کاملی MusicMap نبوده است.

MusicMap که توسط Kwinten Crauwels توسعه داده شده است، یک دایره‌المعارف تعاملی موسیقی است که تاریخچه و تکامل بیش از ۲۰۰ ژانر موسیقی را بین سال‌های ۱۸۷۰ تا ۲۰۱۶ میلادی را با شیوه جذاب تری به نمایش درمی‌آورد.

Interactive UI MusicMap

حال، چیزی که وبسایت را بسیار مفید و جذاب می‌کند روش‌های مختلفی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با تاریخچه موسیقی‌ها تعامل داشته باشند.

برای دنبال کردن نحوه شکل‌گیری ، اصل و نسب ژانر مورد نظر تنها لازم بر روی آن کلیک کرده تا MusicMap به سرعت اطلاعات در مورد منشا ژانر موسیقی به‌علاوه‌ی لیستی از دیگر ژانر‌ها و استایل‌های مشابه را در اختیار شما بگذارد. هم‌چنین، شما می‌توانید توسط ماوس MusicMap را پیمایش کنید و از اسکرول کردن برای زوم کردن بر روی ژانر خاصی که می‌خواهید در مورد آن بیش‌تر بدانید استفاده کنید.

برای مرور راحت تر تاریخچه ژانر ها وبسایت قابلیت Legend را نیز ارائه می‌دهد. که پیدا کردن و مقایسه شباهت ها و تفاوت های بین استایل‌های مختلف موسیقی را ساده می‌کند. هم‌چنین در صفحه مختص به هر ژانری در MusicMap لیست پخشی از موسیقی های کلاسیک آن ژانر وجود دارد. که به وسیله آن سریع و بدون دردسر می‌توانید هنرمندان و آهنگ‌های جدید را پیدا کنید.

تا این لحظه MusicMap برای ساخت لیست پخش ها از موسیقی‌های موجود در یوتیوب استفاده می‌کند. اما توسعه دهنده وبسایت می‌گوید در آینده نزدیک وبسایت از لیست پخش‌های Spotify نیز پشتیبانی خواهد کرد.

برای ورود به وبسایت MusicMap اینجا را کلیک کنید.

0 ۰ 30510 08 آگوست, 2016 معرفی, وب‌سایت آگوست 8, 2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو